Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Arlekin

Aktualizacja Windows 8.1 do 10, czy warto?

Polecane posty

Witam. Mam Windows 8.1 Pro, niestety przegapiłem czas gdy można było bezpłatnie zaktualizować go do Windows 10. Dzisiaj natknąłem się na informację że istnieje możliwość bezpłatnej aktualizacji do 16 stycznia jeśli korzysta się z ułatwień dostępu. Ma w związku z tą opcją kilka obaw i mam nadzieję że pomożecie mi je rozwiać :). Nie korzystam z tych ułatwień dostępu ale podobno Microsoft w żaden sposób tego nie sprawdza. Czy to na 100% jest bezpieczne? Nie chciałbym mieć sytuacji, że za kilka miesięcy moje konto zostaje zbanowane bo zaktualizowałem do nowej wersji mimo nie korzystania ze wspomnianej wcześniej opcji i w efekcie zostałbym bez systemu. Jak odbywa się taka aktualizacja? Przebiega to tak samo jak standardowe formatowanie partycji i instalacja świeżego systemu? Ile może trwać takie aktualizowanie? Powinien spodziewać się jakichś niemiłych niespodzianek (jak ta gdy przy zmianie 7 na 8 musiałem przekonwertować dysko co skutkowało utratą wszystkich danych)? No i najogólniej rzecz ujmując - czy warto? Z "ósemki" korzystam około 2 lata i nie mam z nią problemów (trochę te kafelki mnie denerwowały na początku ale przywykłem) ale wiadomo, "dziesiątka" jest nowsza więc dłużej będzie wspierana. Jak myślicie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Win10 możesz pobrać stąd (możesz bodaj od razu przygotować np. bootowalnego pendrive'a i rozpocząć aktualizację bezpośrednio z poziomu systemu) - jako że będziesz korzystać jedynie z narzędzi MS, system będzie dokładnie tak samo legalny, jak obecny.

Sama aktualizacja nie powinna niczego popsuć (acz sam bodaj przy ostatniej aktualizacji Win10 spotkałem się z tym, że jakaś gra wymagała ponownej aktywacji), choć oczywiście wypadałoby porobić kopie zapasowe co istotniejszych danych.

Czy warto? Pomyślmy - Dziesiątka to jedyny system obsługujący DX12, 8.1 przestanie być wspierany ... jutro (klik*) i właściwie nie ma żadnych większych zalet. Naprawdę spory dylemat...

*W sumie ciekawe, że Win10 ma wyznaczone jakieś daty, MS utrzymywał, że to ich ostatni system operacyjny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejdź do tego tak jeżeli 8.1 starcza ci w zupełności po co zmieniać?? jeżeli zaś oczekujesz więcej chcesz grac na Dx12 itd to jednak 10 wygrywa.

Co do płynności działania gier 8vs 10 różnice są małe i w zależności od tytułu  .

Jednak nie ma "perpetuum mobile " ale jak to mówią lepsze wrogiem dobrego.

Ale z drugiej strony za parę lat i tak będzie cie to czekać :admin_twisted:

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na grach jakoś bardzo mi nie zależy. Czasem pogram w jakieś starsze tytuły. Laptopa kupiłem około 3 lata temu i już wtedy nie wyrabiał przy bardziej wymagających nowościach, więc odpadają nowe gry. Używam go głównie do przeglądania internetu, filmów, Worda i Photoshopa. Jednak zdecyduję się na aktualizację skoro "ósemka" przestaje być wspierana jutro a wolę mieć system, który starczy mi na dłużej. Dziękuję za rady i pozdrawiam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, webtom napisał:

*W sumie ciekawe, że Win10 ma wyznaczone jakieś daty, MS utrzymywał, że to ich ostatni system operacyjny.

Każda ze zbiorczych aktualizacji ma swoje terminy, do którego będą wychodzić poprawki - ok. półtora roku od wydania. Choć akurat podane w Twoim linku 2020r. i 2025r. odnoszą się do wersji LTSB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...