Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

dodusx

Karta graficzna + monitor

Polecane posty

Witam.

 

Planuję zakup karty graficznej do mojego sprzętu:

i5 4460

8GB RAM DDR3

Zasilacz 500W

Nie interesuje mnie VR ani granie w bardzo wysokiej rozdzielczości. Zależy mi na długiej żywotności karty, a także wydajności (najnowsze tytuły w 60fps bez włączonych rozmaitych filtrowań ani cieni w wysokiej jakości). Widełki: +/- 1500zł. Nie chcę wydawać majątku, ale jestem otwarty na propozycje z wyższej półki. Wolę dopłacić te kilkaset zł za widocznie lepszą jakości. 

Do karty potrzebowałbym także monitora. Mój stary Asus ma tylko wejście VGA. Cena +/- 600zł. Nie gram w gry szerzej kojarzone z esportem.

 

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kartami graficznymi jest tak, że jak czytam o 1050ti, to wszędzie są opinie, że lepiej dopłacił do 1060 3gb a najlepiej to 6gb. Gdy rozglądam się zaś za 1060 6gb to ludzie piszą, że lepiej dopłacić do 1070. Można tak bez końca dopłacac do kart, czy może pomiędzy tymi modelami jest taka wielka przepaść?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopłacać można do pewnego poziomu, jak masz budżet na np. GTX 1050 Ti - to ostatecznie raczej nie będziesz łączył Titanów XP w SLI. :biggrin: Przy zakupie trzeba też pod uwagę brać pozostałe podzespoły, czy też rozdzielczość monitora.

Różnica wydajności między GTX 1050 Ti a GTX 1060 6GB jest naprawdę olbrzymia - klik. Za ~2-krotność ceny GTX 1050 Ti otrzymujesz niemalże 2-krotnie wyższą wydajność. Powyżej GTX 1060 6GB stosunek wydajność/cena spada - klik.

 

GTX 1060 3GB jest dużo wydajniejszy od GTX 1050 Ti - Wolfenstein II (low). Niestety czasem już cierpi (a w przyszłości może być gorzej) przez 3GB pamięci VRAM - Wolfenstein II (high).

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę mój budżet chyba zdecyduję się na 1060 ;D Teraz pytanie - od którego producenta. Im cichsza tym lepsza. Jest jakiś model który idealnie łączy cenę z wydającymymi z siebie decybelami? Czy wspomniany wcześniej Palit JetStream właśnie taki jest? ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlinkuję jeszcze dwa zbiorcze testy większej ilości modeli (choć akurat Xtreme'a tam nie ma): #1, #2

Palit JS/SJS pod względem kultury pracy wypada bardzo dobrze, problem w tym, że nie trzyma stabilnych taktów, co może negatywnie wpływać na płynność wyświetlanego obrazu (choć może Palit coś z tym w międzyczasie zrobił).

Pytanie, czy głośność układu chłodzenia pod obciążeniem rzeczywiście jest dla Ciebie aż tak istotna (póki nie mówimy o konkretnych suszarkach)? Zdecydowana większość modeli jest bezgłośna w spoczynku, a jeżeli słusznie się domyślam, że na procesorze masz boxowy cooler, to pewnie pod obciążeniem i tak to on będzie wiódł prym w generowaniu decybeli.

6 minut temu, Bull3t napisał:

Karta Palita

Dużo wyżej taktowany SJS kosztuje 10 zł więcej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zdecyduję się na kartę ze stajni Gigabyte. 50zł droższa a wygląda na ciut lepszą. No i dla mnie Gigabyte budzi większę zaufanie niż Palit. 

PS: Na morele znalazłem Aorus Xtreme Edition Rev. 2 (link: https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-1060-aorus-xtreme-edition-rev-2-6gb-gddr5-192-bit-dvi-d-hdmi-3xdp-box-gv-n1060aorus-x-6gd-rv-2-0-979260/). Różni się taktowaniem, zastosowaniami technologicznymi oraz posiada Heat-pipe, ale na tej stronie karta jest droższa o 150zł niż na esc.pl

PS2: Dziękuję za pomoc i rozwianie moich wątpliwości ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, dodusx napisał:

To jest ta sama karta. ;) Jest jeszcze rewizja 1.0 - wyżej taktowane pamięci.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...