Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Hexi

Stuttering w filmach/grach

Polecane posty

Witam. Od maja 2017 mam problem z mikro przycięciami trwającymi od pół do 1 sekundy podczas gry raz na jakiś czas. Najczęściej pojawiają często dzieje się to w cs:go, nie jestem pewien, ale chyba jak pojawi się przeciwnik nagle, lub sojusznik, coś w ten deseń, czasami po prostu losowo. Czy ma ktoś jakiś pomysł jak usunąć ten problem? Borykam się z nim długi okres czasu, i już od maja próbuję go rozwiązać. Wymieniałem parę części w komputerze, nic to nie dało. A także testowałem programami różnymi typu memtest, latencymon, crystaldiskinfo. Wszystko wychodziło poprawnie

Nieważne czy gry są na SSD czy HDD. Wychodzi na to samo, poniżej także podsyłam link do przykładowego filmu z Shutterlingiem, czyli mikro ścinkami.
Chciałbym ten problem rozwiązać, nie wiem już za co się złapać. Komputer był 3 razy w serwisach różnych, ale nikt nie potrafił mi pomóc. Zazwyczaj byli to jacyś amatorzy.
W filmach na YouTube także ten problem występuje, jest to na tyle irytujące. Że przeszkadza mi to w czymkolwiek.

Nie piszcie tylko że nic tam nie widać, bo widać mikrościnki jedna jest między 7 a 8 sekundą
Sterowniki karty graficznej aktualne, karty dźwiękowej również, zainstalowany najnowszy bios jaki znalazłem.
Formatowałem parę razy, instalowałem nawet czystego windowsa 10. Próbowałem windowsa 7 ale wyszło na to samo, sterowniki instalowałem najnowsze samemu. Nie wiem od czego to się zaczęło, komputer zakupiony w marcu 2017 a w maju 2017 skądś dostałem mikrościnki, być może od jakiegoś wirusa. No ale po formacie nawet jeśli wirusa już być nie powinno.

Nie mam żadnej przyjemności z korzystania z komputera, na filmach są mikrościnki to samo w grach nie pogram sobie.

Robiłem już test HDD, SSD próbowałem na HDD gry to samo wychodziło. Cały google z tym przejrzałem, ale nigdzie nie znalazłem satysfakcjonującej mnie odpowiedzi.


Gtx 970 4G Gaming
Ram 16GB
Dysk Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 1TB
Dysk SSD GoodRam Iridium Pro 240GB
Zasilacz Antec VP500PC
Płyta główna z97 gaming 3
Procesor i7 4790k


https://www.youtube.com/watch?v=5VyUwlYjps4&feature=youtu.be

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Bull3t napisał:

Sprawdzałeś działanie zestawu z jakimś przyzwoitym zasilaczem? Ten Antec zbyt dobry nie jest - test.

Miałem gorszy z czarnej listy podobno, wymieniłem na lepszy. To już było jeszcze jak miałem starszy zasilacz
Ogółem to wymieniłem procesor, ram 16gb nowe zamiast 8, zasilacz, płytę główną

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Bull3t napisał:

Jakie masz chłodzenie na tym procku?

Próbowałeś z inną kartą graficzną?

Chłodzenia nie pamiętam, ale też wymieniałem wraz z procesorem więc wątpię że to jego wina. Nie mam innej grafiki do sprawdzenia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...