Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kocure21

Rozwiązany: Nowy Procesor

Polecane posty

Witam, potrzebuje porady z zakupem nowego procesora. Wymieniam sprzęt i w tym roku czas przyszedł na procesor. Obecna konfiguracja:

Asus H81M - C   LGA1150

Intel Pentium G3220 

Gigabyte GT730 2 GB

Zasilacz niepamiętam ale 500 W 

Reszta to standard. Interesuje mnie raczej procek 4 rdzeniowy, ale teraz kasy nie mam na tyle żeby wydać 800-1000 na i5. Jest może jakaś i3 4 rdzeniowa, ewentualnie najtańszy i5, tak do 500 - 600 max 700 zl mogę wyłożyć.

Zastanawiam się nad tym:

i3-4370 

i3-4360 

i3-4170 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zmieniasz to już zawęź poszukiwania do i5. Nie wiadomo tak na prawdę do czego używasz komputera, do gier  ? Do pracy, a jeśli tak jakiego oprogramowania używasz ? Odczuwasz brak mocy obecnego procesora ? Fajnie jest coś wymieniać ale z sensem :)

http://allegro.pl/intel-core-i5-4460-3-2ghz-6mb-chlodzenie-i7116648529.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafika 3d i zwykłe fotoszopy (blender, 3d max, SketchUp, Adobe Photoshop), gry też będą (tu nie trzeba wymieniać, wszystko odpalam co się napatoczy na HDD :) ), obróbka wideo, do codziennej pracy też będzie lepiej. Zwyczajnie czuje niedosyt, napotykam na różne ograniczenia, kilka aplikacji i pare gierek miało blokady na 4 rdzenia. Poza tym, czas na zmianę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i3 sobie odpuść, szkoda pieniędzy na przesiadkę na kolejnego dwurdzeniowca. Szukaj minimum i5-4440/4460. Jest niezła oferta na 4440, ale od gościa bez komentarzy: http://allegro.pl/intel-core-i5-4440-lba-1150-3-1-ghz-6mb-i7111687654.html

Jeśli chcesz mieć dobrą wydajność w grach to i kartę graficzną przydałoby się zmienić, bo GT730 to straszna słabizna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym chciał kupić zasilacz to bym pytał o zasilacz :brawa: Rozumiem że z aplikacjami które wymieniłem odczuje różnice. Co ze starszymi grami, takie Metro 2033 czy LL, Stalker Lost Alpha, poprzednie CODy, będą lepiej cisneły? Pamiętajmy że grafy nie zmieniam teraz i nie zwracajmy na nią uwagę, dawała rade i jestem zadowolony, po prostu nie mam czasu na granie, dużo pracy. Nie interesuje mnie AA czy rozdziałka powyżej 1280x1024, lubię prace w tym formacie, więc gry odpalane w FULHAJDEFINISZYN ODPADĄ! Poradźcie co do procka, niech już będzie budżet do 800 złociszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżetu nie ma co zwiększać, i5-4440/4460 to najtańszy sensowny i jednocześnie najbardziej opłącalny wybór. Niby można by było się rozglądać za i7-4770/4790, ale nie ma raczej takiej potrzeby. Tam, gdzie procesor się liczy odczujesz bardzo dużą różnicę. Jak grasz w 1280x1024 to może grafika nie będzie aż tak doskwierać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekhm, pomijając te ~3% różnicy w wydajności na korzyść 4460, wymaga on nowszej wersji BIOSu (0705) - tę można sprawdzić czy to z poziomu UEFI, czy np. z pomocą CPU-Z.
Równie dobrze możesz poszukiwać innych modeli (tutaj pełna lista, unikaj tych z dopiskiem 'S' i nawet nie patrz na te z 'T'), a nuż akurat trafi się coś szybszego w ciekawszej cenie.

W sumie nie zaszkodzi też wspomnieć, że w pewnych zastosowaniach (np. jakieś rendery) mógłbyś wykorzystać jeszcze dodatkowe wątki - jeżeli chciałbyś pójść w tym kierunku, to mógłbyś się rozejrzeć za i7-4770/4771/4790, bądź Xeonami 1230v3/1231v3/1240v3.

55 minut temu, kocure21 napisał:

Jak bym chciał kupić zasilacz to bym pytał o zasilacz :brawa:

Ja tam wolałbym się upewnić, że zasilacz coś sobą prezentuje (acz raczej zacząłbym od odczytania modelu zasilacza z tabliczki znamionowej, a nie mierzenia napięć) przed zainwestowaniem w zestaw takiej sumki, no ale co kto lubi ;)

Tak bym jeszcze zasugerował, że jeżeli dysponujesz ~800 zł, to - zważywszy że procesor wyniesie Cię raczej ~500 zł (i jeszcze mógłbyś nieco odzyskać, sprzedając Pentiuma) - mógłbyś sobie pozwolić na równoczesny zakup znacznie wydajniejszej, używanej karty graficznej, no ale wymieniasz tylko procka, więc nie ma tematu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kocure21 napisał:

Jak bym chciał kupić zasilacz to bym pytał o zasilacz :brawa: Rozumiem że z aplikacjami które wymieniłem odczuje różnice. Co ze starszymi grami, takie Metro 2033 czy LL, Stalker Lost Alpha, poprzednie CODy, będą lepiej cisneły? Pamiętajmy że grafy nie zmieniam teraz i nie zwracajmy na nią uwagę, dawała rade i jestem zadowolony, po prostu nie mam czasu na granie, dużo pracy. Nie interesuje mnie AA czy rozdziałka powyżej 1280x1024, lubię prace w tym formacie, więc gry odpalane w FULHAJDEFINISZYN ODPADĄ! Poradźcie co do procka, niech już będzie budżet do 800 złociszy.

1280x1024 - To zacznijmy od tego że chyba nie pracujesz na poważnie... i starczy ci byle pentium czy core i3.

Co to znaczy odpadą w ogóle ? Mnie to się wydaję, że ty z poważną pracą masz niewiele wspólnego. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, kocure21 napisał:

Ciekawe, trzeba aktualizować czy da rade?

2202 > 0705, więc aktualizować nie trzeba.

27 minut temu, kocure21 napisał:

Zasilacz to chieftec 500W. był kupiony około 8 miesięcy temu.

Modelu nie podałeś, ale zdaje się, że Chieftec poniżej pewnego przyzwoitego poziomu nie schodzi, także już kończę narzekania.

@aneczka095
Co ma piernik do wiatraka?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Balrog

wiatrak się może zawsze spierniczyć.

Uważasz że grafik pracuję na monitorze w rozdzielczości 1280x1024, może jeszcze na matrycy TN, bo widzę że ciekawe rzeczy można się dowiedzieć :D

Jak zasilacz nowy i chieftec  to sobie można odpuścić dywagację o jego wymianie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@webtom Dzięki za odpowiedz, chyba jednak kupie tego i5-4460. aneczka...masz coś pod choinką, widzisz, to kurz, wiesz co z nim zrobić :smile: Nigdzie nie napisałem że jestem grafikiem, w pracy mam większy sprzęt i poważniejszy a w domu się bawię i rozwijam swoje zainteresowania.  Już wiem co kupie, jeszcze raz dziękuje...prawie wszystkim :dry:

Można zamknąć temat

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dziękuję, utrzymuję czystość w domu i nie mam przesadnych kłębów kurzu :biggrin:

Wiem, że nie jesteś grafikiem, wystarczy poczytać kilka twoich postów żeby sobie wyrobić zdanie. Do tych zastosowań to pentium styknie, nie potrzebujesz core i5., bo go po prostu nie wykorzystasz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...