Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Jahreeed

Komputer do gier do 2500

Polecane posty

Witam, kolega planuje wymianę PC, patrzyłem na gotowce na morele, ale wydaje mi się że samemu da radę złożyć coś ciekawszego :) 

  • Budżet na komputer: Max 2500zł
  • Części do kupienia: Skrzynka bez monitora
  • Czy wliczyć system w cenę: Nie, posiada win7
  • Zastosowanie komputera: Głownie gry, do tego standardowe przeglądanie internetu itp.
  • Preferowany sklep: morele
  • Czy sprzęt będzie podkręcany: nie
  • Termin zakupu komputera: nawet zaraz

 Zależy mi na tym aby zestaw był kompletny, tak aby po zakupie wystarczyło zainstalować system i można śmigać :) Fajnie jakby udało się zmieścić w cenie SSD'ka pod system, ale nie jest to warunek konieczny. 

Pozdrawiam, i życzę wszystkim szczęśliwego nowego roku! :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego:

http://www.morele.net/inventory/info/a7799fbc/

4-rdzeniowy procek, 8 GB RAM, GTX 1050 Ti, twardziel 1TB, przewiewna obudowa, solidny zasilacz. W zestawie nie ma nagrywarki, więc jak jest potrzebna to trzeba jakąś dorzucić, np. https://www.morele.net/naped-lg-supermulti-gh24nsd1-rbbb-767616/

Na SSD budżet jest za mały. Zasugerowałbym też znajomemu zmianę systemu na Win 10 jak ma taką możliwość, bo Win 7 to już trochę przeżytek jeżeli chodzi o granie.

Tutaj info o montażu i kod na jego przecenę:

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to dobre miejsce na to pytanie, ale jako że nie jestem w temacie to miło jakby ktoś rozjaśnił. :)

Mianowicie kart GTX 1050Ti jest sporo i ich ceny różnią się o +/- 150zł, co może nie jest jakąś przepaścią, ale za to można już wcisnąć jakiś SSD np. 

 

Przykłady to: https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1050-ti-aero-itx-oc-4gb-gddr5-128-bit-hdmi-dp-dvi-d-box-1145862/ za 669zł i https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-1050-ti-windforce-4gb-gddr5-128-bit-3xhdmi-dvi-d-dp-box-gv-n105twf2oc-4gd-975511/ za 779zł. Czym one się różnią i czy jest sens dopłacać, skąd te różnice skoro to jest praktycznie to samo (jedyne różnice jakie wyłapałem to więcej złącz HDMI w droższym modelu)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte ma backplate, wtyczkę na osobne zasilanie 6-pin PCI-e (w teorii może więc lepiej się kręcić), no i lepsze chłodzenie (co wielkiego znaczenia nie ma, no ale będzie nieco cichsza [a w spoczynku bezgłośna - tryb półpasywny] i trochę chłodniejsza). Do tego Gigabyte ma fabrycznie wyższe taktowania. 

Ale no, prawie 800 zł za GTX 1050 Ti to gruba przesada, dlatego lepiej szukać tańszych modeli bo wiele się nie traci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz takie moje pytanko, czy nie lepiej byłoby wziąć i5 7generacji? Inna płyta i dość sporo pieniążków jesteśmy do przodu, za co możaby było zainwestować w ssd, oczywiście mogę się mylić bo nie jestem ekspertem. Taki przykładowy zestaw https://www.morele.net/inventory/info/ZHjo4g/?utm_source=smda_conv&utm_medium=Convertiser&utm_campaign=IN_Convertiser

Jeśli lepiej zainwestować w taki zestaw co podałeś wyżej to dlaczego? 

Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. i3-8100 oferuje nieco wyższą wydajność (klik).

2. Płyta Z370 jest dużo bogatsza - OC pamięci, OC cpu (jeśli później wymienisz na "odblokowany"), 4 sloty dla pamięci, więcej gniazd PCIe.

3. Na Z370 będzie można później włożyć procesor 6-rdzeniowy.

 

Poza tym, za kilkadziesiąt złotych SSD nie kupisz. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak jak napisał Bull3t - żadna to oszczędność, a straty większe, bo nie wrzucisz w przyszłości 6-rdzeni. Nawet jak upgardu nie ma w planach teraz, to w przyszłości może się to zmienić, a pchanie się w starszą podstawkę przy tak mizernej oszczędności to słaby pomysł. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się podepnę, bo szukam czegoś też w takim zakresie cenowym. Pytanie- na jak długo starczy taki zestaw pod monitor 21"? Karta 4GB wydaje się ok, Ewentualnie można by dorzucić później jeszcze 8GB RAM. Proc wydaje się mocny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor Full HD? Jak tak, no to przez jakieś 2 lata pewnie będzie się dało odpalić nowsze gry, ale z czasem trzeba będzie ciąć detale. Ewentualnie za jakiś czas zmienić kartę, bo procek powinien starczyć na dłużej (a w przyszłości można go podmienić na jakiś 6-rdzeniowy Core i5 czy Core i7).

Pamiętaj tylko, że monitor musi mieć cyfrowe złącze (HDMI, DVI lub Display Port).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze sie tak zastanawiam, czy brać coś za taką cenę jak w drugim poście, czy poczekać tak do marca-kwietnia i złożyć coś za 3k. Choć wszystko oczywiście zależeć będzie od cen i kursu walut. 

Widze, że cyrk z cenami trwa nadal, ten config już droższy o 4zł :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, TomcioM napisał:

Widze, że cyrk z cenami trwa nadal, ten config już droższy o 4zł :D

Nie wiem jak inne sklepy, ale morele z tego co kojarzę aktualizuje ceny kilka razy dziennie, także 4 złote to akurat żaden cyrk, a lekka korekta spowodowana jest zapewne zmieniającymi się cenami w hurtowniach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wyraźnej różnicy to chyba nie będzie - przy założeniu, że ceny nie "sfiksują".

9 godzin temu, TomcioM napisał:

...czy poczekać tak do marca-kwietnia i złożyć coś za 3k.

Poczekaj do czerwca i złóż coś za 3,5k. :klaszcze:

Jak Ci się nie spieszy za zakupem, to możesz śledzić informacje odnośnie kolejnej generacji kart graficznych (konferencja Nvidii na CES 2018 w przyszły poniedziałek - może czegoś się dowiemy?).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, TomcioM napisał:

@Ationx a jak sprawdzisz ten zestaw np. za tydzień to może być 100zł tańszy albo droższy. 

Może być i tak. Dlatego też zawsze jak ktoś pyta o zestaw z dużym wyprzedzeniem to wspominamy żeby się odezwał tydzień przed zakupem maksymalnie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...