Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mazzakollo

BSOD w Windowsie po instalacji Linuxa

Polecane posty

Cześć,
zainstalowałem sobie obok Windowsa 7x64 Linuxa Mint 18. Na początku oba systemy działały sprawnie, wybierałem sobie na początku czy chcę Linuxa czy Windowsa i oba działały bez problemu. Potem pobawiłem się trochę Linuxem, i gdy chciałem włączyć Windę - pojawił mi się komunikat o konieczności sprawdzenia dysku. Przerwałem go. Wtedy Windows wywala następujący BSOD:

Pany, co robić? Mógłbym walnąć formata i wgrać sobie czystego Win7, ale... spodobał mi się ten Linux. XD

26234477_1538733236176409_2051424032_n.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasuwa mi się od razu jedno pytanie czy dla linuxa stworzyłeś osobna partycje czy tez po prostu instalowałeś linuxa na wolnym miesjcu w partycji win 7 ??

Bo jeżeli nie stworzyłeś to przy działaniu na linuxie mogłeś nadpisać pliki systemowe win 7  i wtedy jedyne co jeszcze możesz zrobić to spróbować odzyskać system  z płyty \

Ale generalnie to działanie tylko ratunkowe ja na twoim miejscu bym odpalił kompa na linuxie zgrał wszystkie dane jakie potrzebujesz i zrobil format całego dysku najpierw zainstalował wina i odrazu przy instalacji dzieląc dysk na 2 partycje w zależności jak potrzebujesz na pierwszej zainstalował bym właśnie wina a na drugiej linuxa  , wielkość partycji według uznania i zapotrzebowania .

ale sam błed bardziej informuje o problemach z plikiem Aswmonflt.sys co tez wnioskuje o problemie ze sterownikami ja na twoim miejscu bym próbował przywrócić system na początek powinno pomóc 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...