Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

macrus22

PC do gier pod przyszłą rozbudowę

Polecane posty

Witajcie. Jestem tu nowy, więc jak zrobię coś źle to przepraszam i poprawcie mnie. Potrzebuje złożyć PC do gier, bez systemu i w miarę potrzebny mi jest na dniach, który będzie można rozbudować w przyszłości, tak żeby starczył na długi czas. W miarę rozsądny cenowo, ale żeby był dobrą bazą pod rozbudowę na przyszłość. Mam nadzieje na waszą pomoc. Pozdrawiam.

Budżet na komputer: 3100

Części do kupienia: Cały PC

Czy wliczyć system w cenę: Nie

Zastosowanie komputera: Gry

Preferowany sklep: Obojętnie, byleby zaufany i w miarę tani

Model posiadanego monitora (rozdzielczość, posiadane złącza): 24 cale 1920 x 1080

Czy sprzęt będzie podkręcany: Nie wiem, ale fajnie by było mieć taką możliwość w razie czego

Termin zakupu komputera: 2 dni

Dodatkowe uwagi: Możliwość przyszłej rozbudowy, żeby starczył na długo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypełnij ten formularz:

  • Budżet na komputer: (podaj chociaż przybliżony budżet, bo "w miarę rozsądny cenowo" to może być dla jednego 1000 zł, a dla innego 5000 zł)
  • Części do kupienia:
  • Czy wliczyć system w cenę:
  • Zastosowanie komputera:
  • Preferowany sklep:
  • Model posiadanego monitora (rozdzielczość, posiadane złącza):
  • Czy sprzęt będzie podkręcany:
  • Termin zakupu komputera:
  • Dodatkowe uwagi:
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Budżet na komputer: 3100
  • Części do kupienia: Cały PC
  • Czy wliczyć system w cenę: Nie
  • Zastosowanie komputera: Gry
  • Preferowany sklep: Obojętnie, byleby zaufany i w miarę tani
  • Model posiadanego monitora (rozdzielczość, posiadane złącza): 24 cale 1920 x 1080
  • Czy sprzęt będzie podkręcany: Nie wiem, ale fajnie by było mieć taką możliwość w razie czego
  • Termin zakupu komputera: 2 dni
  • Dodatkowe uwagi: Możliwość przyszłej rozbudowy, żeby starczył na długo
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie coś takiego: https://www.morele.net/inventory/info/c20071d3/. Jeśli byś chciał w przyszłości podkręcić procesor (po wymianie na model z odblokowanym mnożnikiem), to przydałoby się dołożyć do nieco lepszej płyty głównej - MSI Z370 SLI PLUS. Można rozważyć również zakup trochę pojemniejszej obudowy - SPC Aquarius X70W.

 

TUTAJ znajdziesz kody zniżkowe na montaż/pendrive + wysyłkę.

Godzinę temu, macrus22 napisał:

Model posiadanego monitora (rozdzielczość, posiadane złącza): 24 cale 1920 x 1080

Jakieś złącze cyfrowe (DVI/DP/HDMI) posiada?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor ma złącza cyfrowe, więc jest ok - nie trzeba będzie bawić się z konwerterami.

Procesory AMD są wyraźnie gorsze w grach (test). Jeśli Ci to nie przeszkadza, a ważniejsza jest dla Ciebie obietnica dłuższego wsparcia (do 2020 roku) podstawki AM4 - możesz wziąć Ryzena.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie sobie patrzę i ten procesor https://www.morele.net/procesor-amd-ryzen-3-1300x-3-5ghz-8mb-wraith-stealth-cooler-yd130xbbaebox-977869/

Nie jest jakoś bardzo droższy różnica 50 zł o ile dobrze pamiętam, ale właśnie można dzięki temu łatwiej rozbudować, bo podobno Intel nie będzie już wspierać serii Caffee Lake.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, macrus22 napisał:

...ale właśnie można dzięki temu łatwiej rozbudować, bo podobno Intel nie będzie już wspierać serii Caffee Lake.

i3-8100 możesz później zmienić na i7-8700(K), a na wstępie masz wyższą wydajność.

Chyba, że kupujesz śpiewkę o wsparciu do 2020 roku - wtedy będziesz mógł zrobić przesiadkę na Zen2 w litografii 7nm.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

Jest dokładnie na odwrót. Coffe Lake to świeża podstawka, więc dopiero zaczyna się jej życie

Skąd masz takie dane muchonen ? I nie będzie czasem później problemu z odsprzedażą tego I3 8100 ?

Mam też inny pomysł, a co myślicie o takim czymś, z mocną kartą graficzną, a potem przyszłościową wymianą procesora na lepszy?

https://www.morele.net/komputery/podzespoly-komputerowe/plyty-glowne-42/130.00,2663.00,,,,,,p,0,,,,8173O1148150,8182O981019/1/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę po doborze komponentów, że AMD musi być. :laugh:

Nie będę walczył z Twoimi upodobaniami. Jedynie zasugeruję kilka zmian:

- Ryzen 3 1200;

- ASRock AB350 Pro4;

- 8GB DDR4 2400/CL15;

- ewentualnie (jeżeli przebolejesz brak Radeona) Palit GTX 1060 JetStream 6GB.

 

Z płytą B350 będziesz mógł podkręcić procesor, więc wyjdziesz na tym lepiej.

 

RAM przed chwilą podrożał, więc można podmienić na tą kość. W każdym razie, szukaj najtańszych kostek 2400/CL15.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...