Jump to content
arrg2

Kinect czy PS Move?

Recommended Posts

Cześć Forumowicze, 

Zgłaszam się z prośbą o wsparcie w temacie - co jest na dzień dzisiejszy lepsze - kinect czy ps move? 

 Ze sprzętu korzystałyby przede wszystkim  moje siostrzenice (wiek 6  i 9 lat), aby trochę poskakać, potańczyć itp. 

W pierwszej kolejności do kupienia jest konsola - i tu pojawiają się pytania

1) czy xbox 360 (prawdopodobnie na tej wersji jest najwięcej dostępnych gier) 

2) czy jednak nowsza wersja Iksa, gdzie kontroler jest bardziej zoptymalizowany/lepiej działa.  tylko czy na nowej wersji będzie co wybierać z gier

3) a może jednak Play Station? nie znam zbyt wielu opinii na temat Move'a

 

Pozdrawiam

 

 

Edited by arrg2
Link to comment
Share on other sites

Nie wiem, czy potrzebujesz wciąż odpowiedzi, ale z mojej strony zdecydowanie poleciłbym Kinecta i Xboxa 360, w drugiej kolejności Move'a.

 

Kinect na Xboxa One to porażka, gdybyś chciał kupić nowego Xboxa One S to nawet nie masz go gdzie podpiąć - musisz dokupić przejściówkę, której cena jest absurdalna - 300 złotych. Druga sprawa jest taka, że brak na niego gier - i to kompletny. Jest Kinect Sports Rivals, są gry taneczne (Just Dance, Dance Central, Fantasia i Zumba) - to w zasadzie tyle, naprawdę. Mimo lepszej technologii zakup Kinecta jest tu kompletnie nieopłacalny.

 

Jeśli chodzi o Kinecta na X360 to spędziłem przy nim kilkaset godzin. Ma to coś, trzeba przyznać, choć niedoskonałości techniczne dają się we znaki, praktycznie uniemożliwiając grę w dwie osoby. Gier też szczerze mówiąc nie ma tak dużo jak by się chciało, lecz nie jest żenująco jak u następcy - mamy dwie części Kinect Sports, Kinect Adventures, Your Shape, świetne Nike Training, trzy odsłony Dance Central, Zumby, Just Dance, Kinect Star Wars, The Gunstringer, Kinectanimals, Fruit Ninja i jeszcze kilka innych, ale nieco mniej wartych polecenia (Kung Fu: High Impact, Rise of Nightmares, Fable The Journey + niewarte moim zdaniem uwagi Kinect Joyride i Power Up Heroes i inne tego typu bijatyki, jak Avengers).

 

Posiadam też PS Move, lecz nie było mi dane zagrać w wychwalanego przez wszystkich ping-ponga dłużej niż przez kilka minut (problem z płytą). Ogólnie precyzja o wiele większa, na pewno gra się lepiej w dwójkę niż u konkurencji. Również mogę polecić, choć występuje tu standardowy problem z grami stricte ruchowymi - na wysokim poziomie jest tylko pierwsze Sports Champions, a druga część, EyePet+ gry fitnessowe i taneczne są gorsze niż odpowiedniki Microsoftu. 

Paradoksalnie lepiej to to się sprawdza w grach mało powiązanych z aktywnością sportową - taka gra Movem w Heavy Raina jest niesamowita. Ogólnie zadziwiająco sporo gier współpracuje z tym kontrolerem, i to nie jakieś tytuły jak Sporty dla szarych komórek ale m.in. Killzone i Resistance, gdzie różdżka działa jako lightgun.

Aha, nie zapominaj o Nintendo Wii. :)

Edited by adadid2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...