Jump to content
arrg2

Kinect czy PS Move?

Recommended Posts

Cześć Forumowicze, 

Zgłaszam się z prośbą o wsparcie w temacie - co jest na dzień dzisiejszy lepsze - kinect czy ps move? 

Ze sprzętu korzystałyby przede wszystkim  moje siostrzenice (wiek 6  i 9 lat), aby trochę poskakać, potańczyć itp. 

W pierwszej kolejności do kupienia jest konsola - i tu pojawiają się pytania

1) czy xbox 360 (prawdopodobnie na tej wersji jest najwięcej dostępnych gier) 

2) czy jednak nowsza wersja Iksa, gdzie kontroler jest bardziej zoptymalizowany/lepiej działa.  tylko czy na nowej wersji będzie co wybierać z gier

3) a może jednak Play Station? nie znam zbyt wielu opinii na temat Move'a

Pozdrawiam

Edited by arrg2

Nie wiem, czy potrzebujesz wciąż odpowiedzi, ale z mojej strony zdecydowanie poleciłbym Kinecta i Xboxa 360, w drugiej kolejności Move'a.

Kinect na Xboxa One to porażka, gdybyś chciał kupić nowego Xboxa One S to nawet nie masz go gdzie podpiąć - musisz dokupić przejściówkę, której cena jest absurdalna - 300 złotych. Druga sprawa jest taka, że brak na niego gier - i to kompletny. Jest Kinect Sports Rivals, są gry taneczne (Just Dance, Dance Central, Fantasia i Zumba) - to w zasadzie tyle, naprawdę. Mimo lepszej technologii zakup Kinecta jest tu kompletnie nieopłacalny.

Jeśli chodzi o Kinecta na X360 to spędziłem przy nim kilkaset godzin. Ma to coś, trzeba przyznać, choć niedoskonałości techniczne dają się we znaki, praktycznie uniemożliwiając grę w dwie osoby. Gier też szczerze mówiąc nie ma tak dużo jak by się chciało, lecz nie jest żenująco jak u następcy - mamy dwie części Kinect Sports, Kinect Adventures, Your Shape, świetne Nike Training, trzy odsłony Dance Central, Zumby, Just Dance, Kinect Star Wars, The Gunstringer, Kinectanimals, Fruit Ninja i jeszcze kilka innych, ale nieco mniej wartych polecenia (Kung Fu: High Impact, Rise of Nightmares, Fable The Journey + niewarte moim zdaniem uwagi Kinect Joyride i Power Up Heroes i inne tego typu bijatyki, jak Avengers).

Posiadam też PS Move, lecz nie było mi dane zagrać w wychwalanego przez wszystkich ping-ponga dłużej niż przez kilka minut (problem z płytą). Ogólnie precyzja o wiele większa, na pewno gra się lepiej w dwójkę niż u konkurencji. Również mogę polecić, choć występuje tu standardowy problem z grami stricte ruchowymi - na wysokim poziomie jest tylko pierwsze Sports Champions, a druga część, EyePet+ gry fitnessowe i taneczne są gorsze niż odpowiedniki Microsoftu. 

Paradoksalnie lepiej to to się sprawdza w grach mało powiązanych z aktywnością sportową - taka gra Movem w Heavy Raina jest niesamowita. Ogólnie zadziwiająco sporo gier współpracuje z tym kontrolerem, i to nie jakieś tytuły jak Sporty dla szarych komórek ale m.in. Killzone i Resistance, gdzie różdżka działa jako lightgun.

Aha, nie zapominaj o Nintendo Wii. :)

Edited by adadid2