Skocz do zawartości

Left 4 Dead (seria)


Polecane posty

Nie przeginaj, jest bardzo wiele różnic. Nowy tryb gry jest - poszukiwacz w dwójce. A w dlc The passing ma dojść kolejny. Jak by wprowadzili tak radykalne zmiany, to by może przykuli nowych, ale starych fanów by pewnie odstraszyli. Tak jest teraz z CDA - recenzje konsolowe pogorszyły znacznie poziom tego czasopisma, bo powycinali to co było dobre. L4D jest tak dobre, że małe zmiany można wprowadzać, ale nie takie, które zmienią główne elementy rozgrywki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Masz rację co do konsol w CDA, ale jednak gra po pewnym czasie nudzi się ( 2 lata w przypadku L4D :) ) więc coś świeżego i coś naprawdę tak fajnego w trójce by się przydało. Ja bym proponował większą swobodę i bardziej rozległy teren, jednak taki żeby się nie zgubić i taki żeby łatwo było znaleźć w nim jakieś bezpieczne miejsce ( schron ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozległy teren nie jest złym pomysłem, ważne tylko, żeby wtedy było więcej niż 5 poziomów. Bo co jeśli zginiesz pod koniec bardzo długiego etapu i będziesz musiał go zaczynać od początku?

Natomiast liczba graczy to właściwie jeden z najważniejszych elementów gry. Jak chcesz 8 graczy, to wejdź sobie na jakiś zmodyfikowany serwer. Ja grałem na co opie dla 8 osób i nie podobało mi się za bardzo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie! Ja sie nigdy nie moge doczekac kiedy sie zrespawnuje i zaatakuje ocalonych.:D Generalnie to od poczatku mojej przygody z L4D2 gram tylko w trybie versus, bo tak jest dla mnie ciekawiej. Poza tym sieciowe shootery przyzwyczaily mnie do rywalizacji, a nie wspolnego rzniecia zombiakow.

Rozległy teren nie jest złym pomysłem, ważne tylko, żeby wtedy było więcej niż 5 poziomów. Bo co jeśli zginiesz pod koniec bardzo długiego etapu i będziesz musiał go zaczynać od początku?

Natomiast liczba graczy to właściwie jeden z najważniejszych elementów gry. Jak chcesz 8 graczy, to wejdź sobie na jakiś zmodyfikowany serwer. Ja grałem na co opie dla 8 osób i nie podobało mi się za bardzo.

Wiesz wieksza ilosc graczy to bardzo dobry pomysl i generalnie mogloby byc duzo grywalniej. To, ze teraz na zmodyfikowanych serwerach gra nie jest taka ciekawa wynika z faktu, ze gra zostala przystosowana do walki w cztery osoby, a nie osiem. Jesli tworcy powiekszyli by mapki to byloby dobrym pomyslem dac wiecej graczy na kazdy serwer. Poza tym to zwiekszyloby mozliwosci taktyczne. Gorzej, ze zainfekowani w liczbie wiekszej niz obecna mogliby tworzyc 'kombosy', ktore bylyby nie do przetrwania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podobnie odkąd kupiłem L4D gram jedynie w trybie Versus, normalnie przechodzenie kampanii rozegrałem tylko raz i to z botami by sprawdzić jak to wszystko działa.

Zaskoczył mnie prawdę mówiąc bardzo wysoki poziom trudności, w Kontrze często zdarza się śmierć jeszcze w safehousie jeśli zombiaki za sobą współpracują, ponadto ta świadomość że jest się cały czas obserwowanym^^ Szczególnie już pełznąc tak powoli w stronę schronienia powoli wykrwawiając się i słysząc krzyki zbliżającego się huntera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz wieksza ilosc graczy to bardzo dobry pomysl i generalnie mogloby byc duzo grywalniej. To, ze teraz na zmodyfikowanych serwerach gra nie jest taka ciekawa wynika z faktu, ze gra zostala przystosowana do walki w cztery osoby, a nie osiem. Jesli tworcy powiekszyli by mapki to byloby dobrym pomyslem dac wiecej graczy na kazdy serwer. Poza tym to zwiekszyloby mozliwosci taktyczne.

Dość często w L4D2 (w L4D1 też czasem występował ten problem, ale niezwykle rzadko), grając z kolegą w kampanię na ekspercie jesteśmy tylko we dwójkę na serwerze, bo gracze nie dołączają i jedyną nadzieją na ukończenie kampanii jest pomoc kolegów ze społeczności steam. Wiem, że na niższych poziomach trudności tak nie jest, ale na ekspercie gra chyba dość mało osób w tej części. Więc skoro ciężko o dobrą drużynę czteroosobową, to o ośmioosobowa było by jeszcze trudniej. Wiadomo, że gra była by wtedy odpowiednio trudna, aby czterech ocalonych nie dawało rady. A poza tym czterem osobą łatwiej współpracować niż ośmiu. No chyba, że mają czat głosowy, ale to się nie zdarza w przypadku gry z losowymi ludźmi.

Generalnie to od poczatku mojej przygody z L4D2 gram tylko w trybie versus, bo tak jest dla mnie ciekawiej. Poza tym sieciowe shootery przyzwyczaily mnie do rywalizacji, a nie wspolnego rzniecia zombiakow.

A ja gram głównie w kampanie na ekspercie lub na zaawansowanym. Czasem jak nie ma czasu to na normalnym też się zagra. :happy:

Tryb kontra podoba mi się znacznie mniej, bo zazwyczaj gracze nie współpracują, tylko od razu po respawnie atakują pojedynczo ocalałych. Zresztą wcale się temu nie dziwię. W końcu na odrodzenie trzeba chwilę poczekać. Po co czekać jeszcze dłużej, skoro można radośnie wyskoczyć hunterem na ocalałego stojącego obok pozostałych. :huh:

W jedynce ostro męczyłem też przetrwanie, aż zdobyłem złote medale na wszystkich mapach.

W dwójce w przetrwanie grałem tylko trochę - jest gorsze moim zdaniem. Za to w dwójce poszukiwacz jest całkiem interesujący - nie potrzeba na niego tyle czasu co na kontrę, a w zarażonych można się wcielić. :cool:

Dzisiaj w 1 zagrałem po raz pierwszy.....gra wypas! Lepiej mi się w to gra niż w CoD 4.... 30 zł to żal nie dać wink_prosty.gif

A co ja mam powiedzieć? :laugh: W jedynkę grałem ponad 200 godzin, w dwójkę prawie 100. Ta gra się nie nudzi, zwłaszcza jak gra się z kolegami.

Wiadomo czy będzie 3 część? ;p

Na razie na pewno muszą zarobić na drugiej części. W końcu premiera była całkiem niedawno.

Ja nie mogę się już doczekać dodatku, który się już opóźnia całkiem długo. :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w 1 zagrałem po raz pierwszy.....gra wypas! Lepiej mi się w to gra niż w CoD 4.... 30 zł to żal nie dać wink_prosty.gif

A teraz spróbuj odłożyć grę na tydzień i opisz nam jak się czujesz :) Left uzależnia ^^

Wiadomo czy będzie 3 część? ;p

Nie będzie. To już byłaby totalna głupota ze strony Zaworu. Dwójka ma wszystko co potrzeba, nie ma po co robić kolejnej części "dla kasy".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd ta pewność, że nie będzie?

Przecież ta gra generuje spore zyski. Trzecia część to kolejna okazja na zarobek.

Dwójka ma wszystko co potrzeba, nie ma po co robić kolejnej części

"dla kasy".

Sam sobie odpowiedziałeś. :wink: Wszystkie gry są robione dla kasy. A to, że Valve chce zarobić to raczej nie jest głupota.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Razem z Pawłem organizujemy Versusa jutro około godziny 21 choć godzina dla mnie w ten dzień raczej bez znaczenia więc moge się dostosować żebyśmy zagrali obojętnie o której. Kto chętny niech pisze w tym temacie. Liczę że większość z 8 osób na serwerze będzie z FA. Moja propozycja kampanii: Dead Center.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd ta pewność, że nie będzie?

Przecież ta gra generuje spore zyski. Trzecia część to kolejna okazja na zarobek.

Dwójka ma wszystko co potrzeba, nie ma po co robić kolejnej części

"dla kasy".

Sam sobie odpowiedziałeś. :wink: Wszystkie gry są robione dla kasy. A to, że Valve chce zarobić to raczej nie jest głupota.

Tyle że VALVe ceni sobie innowacyjność i nie wciśnie nam odgrzanego kotleta po raz trzeci ;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że VALVe ceni sobie innowacyjność i nie wciśnie nam odgrzanego kotleta po raz trzeci ;]
Hyhy. Firma tworząca produkt dla milionów odbiorców absolutnie nie będzie próbowała zarobić tych wszystkich dolarów i euro kosztem lekkiego nadszarpnięcia swojej opinii (na co poradzić może kampania reklamowa, przedstawiająca wytwór jako coś zupełnie innego). Bo zasady zobowiązują.

Pozwolisz, że uwypuklę tu pewien problem, o którym wspomniałeś, ale raczej podświadomie. Cenią sobie innowacyjność, więc nie wcisną nam trzeci raz tego samego. Trzeci raz. Bo jak firma ceniąca sobie innowacyjność wciska ten sam, lekko przemodelowany produkt dwa razy, to można wybaczyć? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiam, że 3 część będzie. Szanuje Valve - mają świetne podejście do graczy. Lecz to jest ich praca, a więc chcą zarabiać. A skoro L4D generuje sporo kasy, to będą chcieli to wykorzystać. Znowu będą nowi bohaterowie, jakiś nowy tryb i nowe kampanie. Pewnie też 3 nowe zobiaki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Valve znam tylko i wyłącznie z L4D, HL jakoś nigdy mnie do siebie nie ciągnął, HL2 widziałem u kumpla i stwierdziłem, że bardzo zabawni są ci parkurowcy z fejshagerem na twarzach*. I muszę powiedzieć, że ich podejście do graczy jest po prostu żenujące. 140zł w dniu premiery za nowe kampanie (modderzy nie takie rzeczy robili, absolutnie nie jest to dla mnie żadnym uzasadnieniem ceny), 3 nowe zombiaki, nowe skórki dla bohatererów i więcej broni. Powiesz: bo tryby gry, bo trudniej. Nie wiem, nie grałem, opieram się na suchych faktach. Ot, jestem zwykłym zjadaczem chleba, wchodzę do sklepu, biorę w łapki dwa pudełka, kolejno z częścią pierwszą i drugą, i porównuję. Pewnie, z całą pewnością wiele zasad się zmieniło, ale zabij, dla mnie to powinien być dodatek do jedynki. Po samej liście zmian po prostu nie rozumiem, dlaczego ktoś miałby to nazwać częścią drugą. Nie wiem, dlaczego po prostu nie wydano tego jako pudełkowego rozszerzenia.

Gdzieś czytałem, chyba nawet w CDA, że premierze dwójki towarzyszyło wyłączanie serwerów do jedynki i pozostawianie tych lagujących. Nie wiem, ile jest w tym prawdy i chyba się nie dowiem, tak więc nie wpływa to na moją ocenę "Valve dla graczy".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie HL też nie zachwycają - to najgorsze gry od tego studia, w jakie grałem. Grałem za to w oba L4D, w Team Fortress 2, Portal. Muszę powiedzieć, że wszystkie te gry są co najmniej bardzo dobre.

I muszę powiedzieć, że ich podejście do graczy jest po prostu żenujące. 140zł w dniu premiery za nowe kampanie (modderzy nie takie rzeczy robili, absolutnie nie jest to dla mnie żadnym uzasadnieniem ceny), 3 nowe zombiaki, nowe skórki dla bohatererów i więcej broni.

140 zł to standardowa cena premierowych gier wydawanych przez EA. Wiem, że to bardzo dużo. Sam kupiłem L4D2 trochę po premierze, na allegro za 91 zł (ktoś sprzedawał nowiutkie pudełko z empiku, zafoliowane - nieudany prezent). A i tak nigdy nie kupuje gier za tak dużą kasę.

No a inne kontynuacje są lepsze? Call of Duty na przykład. Widzisz jakieś duże różnice pomiędzy Modern Warfare 1 a 2?

Ta gra się naprawdę zmieniła - w moim odczuciu miejscami zbyt bardzo. Ale ja jestem katem - w jedynkę grałem baardzo długo i wszystko mi pasowało. Wprowadzenie takich zmian, jak prawie zrezygnowanie z momentów, w których barykadujemy się w jakiejś dziurze i czekamy na przybycie pomocy nie koniecznie mi się podoba, ale się jakoś przyzwyczaiłem. Moim zdaniem zmiana miejsca akcji, bohaterów, mnóstwo nowych broni, zombie, lepsza grafika uzasadniają wydanie tego jako kolejnej części.

A co do podejścia do graczy jeszcze to trzeba się cieszyć, że dlc są darmowe. Na Xboxie trzeba za nie płacić i to nie przez Valve, które tam też chciało wydawać je za darmo, ale Micro$oft sie nie zgodził.

Gdzieś czytałem, chyba nawet w CDA, że premierze dwójki towarzyszyło wyłączanie serwerów do jedynki i pozostawianie tych lagujących. Nie wiem, ile jest w tym prawdy i chyba się nie dowiem, tak więc nie wpływa to na moją ocenę "Valve dla graczy".

Nie zauważyłem, żeby w jedynce były tylko serwery lagujące. Zarówno w dniu premiery L4D2, jak i teraz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

140 zł to standardowa cena premierowych gier wydawanych przez EA.
To znaczy, że inni też mogą iść na łatwiznę? Żaden argument i dobrze o tym wiesz.

No a inne kontynuacje są lepsze? Call of Duty na przykład. Widzisz jakieś duże różnice pomiędzy Modern Warfare 1 a 2?
Nie grałem w MW i MW2. Grałem w część pierwszą + UO, dwójkę i piątkę. Różnice między dwoma pierwszymi są drastyczne: zupełnie inny system regeneracji, jeszcze większe oskryptowanie, nowa grafika, modele broni, ciągle jest to jednak znacznie więcej tego samego. L4D2 rysuje się dla mnie IDENTYCZNIE. Haczyk w tym, że "więcej tego samego" musi być wystarczająco "więcej". Gdy jest go mniej, wychodzi dodatek (OU i nowe kampanie, motywy z samolotem i dywersja), gdy więcej: część druga.

Widać nie wiesz co mówisz szczególnie że HL ma zdecydowanie więcej fanów niż L4D
Bo Twoja opinia "ma i tyle" to jest bardzo uzasadniona. O "dziwności" się nie wypowiem, bo takich wstawek należy unikać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że inni też mogą iść na łatwiznę? Żaden argument i dobrze o tym wiesz.

Nie, nie mogą iść na łatwiznę. EA wydaje swoje gry w takiej cenie. Mieli zrobić specjalnie wyjątek dla Valve i zmniejszyć cenę? Z jakiej przyczyny?

L4D2 rysuje się dla mnie IDENTYCZNIE. Haczyk w tym, że "więcej tego samego" musi być wystarczająco "więcej"

No i moim zdaniem jest wystarczająco więcej. Poza zasadami z jedynki (dotrzeć do schronienia, zabijać zombie...) wszystko się zmieniło. Akcja również w dzień, w innym miejscu. Nowi bohaterowie, połączenie kampanii w ciąg fabularny. Trzej nowi specjalni, nowy tryb gry. Jeszcze głupsze boty :laugh:

Nie, żebym uważał, że 2 jest lepsze, bo moim zdaniem nie jest. Po prostu uważam, że ma tyle zmian, że zasługuje na tytuł drugiej części, a nie tylko dodatku. Dodatek do L4D właśnie ma niedługo wyjść. Nie będzie nowych bohaterów, ani tak radykalnych zmian, a po prostu jedna nowa broń, jedna nowa kampania itp. Czyli ogólnie dużo mniej.

HL najgorsze gry? Widać nie wiesz co mówisz

Owszem, bardzo dobrze wiem, co mówię.

szczególnie że HL ma zdecydowanie więcej fanów niż L4D.

I co z tego? Tobie podoba się gra, która ma wielu fanów? A jak ma mało, to już uważasz, że jest słaba? Ja nie muszę mieć takiego samego zdania jak większość.

Ale to tylko twoja opinia chociaż dziwna i nieuzasadniona.

Dziwna dlatego, że ty tak uważasz?

A uzasadnienie jest takie, że HL2 jest takie pół na pół - są elementy bardzo fajne, są też żenujące, jak np kładzenie cegieł na deskę, aby można było przejść dalej.

Episode One było tak nudne, że prawie spałem grając w tę grę, a żeby dotrwać do końca musiałem się naprawdę przymuszać.

Czy teraz moja opinia nie jest już dziwna i nieuzasadniona?

Zresztą to temat o L4D, więc skończmy mówić o HL2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na steamie można płacić tylko kartami bankowymi (przynajmniej tak mi się wydaje) a co do tych kluczy to nie jestem pewien ale być może są one pochodzenia Chińskiego czy Rosyjskiego i wtedy to nie jest legalne tak przynajmniej pisało w ostatnim CDA jeśli się nie mylę i Steam może zbanować Ci konto.

Mam pytanie do ludzi posiadających Lefta 1 i 2 i oto moje pytanie: Czy jeśli gram w 2 i bardzo mi się podoba to czy 1 też będzie dla mnie dobrym wyborem? czy nie zawiodę się na tej grze przy porównaniu z kontynuatorką? proszę o wypowiedzi ludzi mających obie części a nie odpowiedzi typu "ja mam jedynkę i ona jest lepsza od dwójki."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...