Skocz do zawartości

Left 4 Dead (seria)


Polecane posty

Przede wszystkim powinni poprawić detekcję kolizji u chargera bo obecnie bardzo często zdarz się że otrzemy się o postać i zamiast ją złapać jak to powinno być, normalnie biegniemy dalej. Równie często zdarza się coś co podczas grania strasznie denerwuje, normalnie jak by nigdy nic przebiegamy przez postać.

W ogóle charger jest imo najbardziej niedorobionym technicznie infectedem. Wystarczy spojrzeć choćby na animacje - jak już złapiemy survivora i zatrzymamy się, przez ułamek sekundy leży on jak gdyby nigdy nic, dopiero potem gra załapie i jest pokazana animacja uderzania o podłoże.

Parę razy byłem pewny, że nie zdołam złapać survivora, po prostu przebiegłem obok niego. Ale gra załapała dopiero po dwóch sekundach, trochę się zwiesiło i już waliłem Rochelle o kafelki :D

Left 4 Dead 2 jest mimo wszystko niesamowite i 5x lepsze od jedynki. Zupełnie nie rozumiem tych buntowników, uparcie grających nadal w jedynkę. Włączasz dwójkę i masz +40 do funu. Polecam :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,4k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Ja tam ostatnio jedynkę sobie sprawiłem i jestem zadowolony. Świetny multi, dla odstresowania włączam sobie i tłukę zombiasów, trochę mnie wkurza jak boomer mnie orzyga i zlatują sie na mnie jak muchy, a koledzy z multi stoją i się gapią. Ale ogółem gra fajna, kiedyś kupię 2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie nie rozumiem tych buntowników, uparcie grających nadal w jedynkę.

Zabrzmiało to tak jakby granie dalej w jedynkę było niesamowitym złem. Sam jeszcze trzymam pierwszą część na kompie bo mimo wszystko ma ona zupełnie innego versusa niż dwójka.

Przede wszystkim powinni poprawić detekcję kolizji u chargera bo obecnie bardzo często zdarz się że otrzemy się o postać i zamiast ją złapać jak to powinno być, normalnie biegniemy dalej. Równie często zdarza się coś co podczas grania strasznie denerwuje, normalnie jak by nigdy nic przebiegamy przez postać.

Takie są hitboxy, cóż poradzić. Zresztą, nie tylko w L4D mamy takie hitboxy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie niedawno nabyłem Left 4 Dead 2. Gra jest świetna. Oczywiście żeby w pełni cieszyć się grą potrzebny jest dobry zespół. Ja już trafiłem na jednego gracza któremu wydawało się że jest najlepszy i nie trzymając się grupy robił co mu się podobało. Potem doszły jeszcze wyzwiska od noobów na mój temat. Wszystko dlatego, że upomniałem go żeby trzymał się grupy i nie strzelał do swoich. Ale ze zgranym teamem gra się świetnie. finały kampanii są dosyć trudne.

Grając na zaawansowanym w finał kampanii dark carnival trzeba było naprawdę współpracować.

Ogólnie rzecz biorąc gra jest boska :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze może i klimatu nie traci .Ale 2 częśc jest bardziej rozbudowana ito mi sie bardzo podoba .A tak w ogule to l4d seria to najlepsze gry w jakie kiedykolwiek grałem , a grałem w dośc guzo gier.

I jak najbardziej polecam 1i2 .

To genialne gry .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne czego mi w dwójce brakuje, to tego klimatu z jedynki... A zwłaszcza tego jak chodziłeś po ciemnym biurowcu i nagle usłyszałeś biegnącego Tank'a :D Uaah... xD Bo co mi się w 2 nie spodobało, to właśnie sytuacja tanka :/ jak widziałem go w jedynce, to była taka mała trema... nawet na otwartych przestrzeniach. A jak ostatnio grałem w 2, to gdy go zobaczyłem na ogródku, to chciało mi się śmiać :P

Ale trzeba przyznać, że dwójeczka jest świetna :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogrywam teraz w 2 i gra mi się niesamowicie podoba, gra jest rozbudowana, są super tryby jak np. poszukiwacz (moja ulubiona poza kampanią online), i po zagraniu 22 godzin nadal jest mi mało i poważnie się zastanawiam nad zakupem 1.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jeśli się posiada dwójkę to już nie ma sensu kupować jedynki... to po prostu to samo tylko mniej... nie zdziwię się też jeśli kiedyś Valve przeniesie wszystkie kampanie z jedynki do dwójki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

a ja powiem tak - od jakiś dwóch tygodni mam jedynkę i w sumie zaczyna ona mnie powoli już nudzić

jakoś tego wszystkiego jest jak dla mnei trochę za mało - kampanię przeszedłem raz i w sumie nie chce mi się już drugi raz, bo mapki są jak dla mnie nudne - moim zdaniem tam ciągle się dzieje to samo, pomimo że są różne kampanie

wiedziałem że ta gra polega tylko na zabijaniu zombie, ale jakoś nudzi mnie to po jakimś czasie

przetrwanie pogralem chwile na jakichs mapkach, no ale ludzie genialni nie byli (nie żebym ja jakoś dobrze grał, no ale z tymi co grałem to bez przesady...)

pobierane z neta inne kampanie też wiele nie wnoszą bo wiekszość dobrze ocenianych jest robionych w klimacie tych podstawowych, czyli w sumie też są nudne

a kontra już tak mnie denerwuje - mnie nigdy nie wrzuca do lepszego teamu !!!! od tych jakiś dwóch tygodni jak gram w l4d wygrałem może ze dwie, trzy mapy !!! wiem że najlepszym treningiem jest dostawanie po dupie itd. itd. itd. no ale ludzie nie mam żadnej satysfakcji z tego kiedy po raz kolejny przegrałem ze stosunkiem punktów 30-1500

nie mam, nie miałem i nie będę miał takiego zamiaru żeby dołaczyć się do jakiegoś klanu i grać jakoś najlepiej czy coś

NIE ja jestem niedzielnym graczem i od czasu do czasu sobie pogrywam - tylko że odechciewa mi się grać kiedy po raz enty z rzędu przegrywam

i jeszcze sprawa z grą zombie kontrze - moim ulubionym zombie jest Smoker i dostaje go może z raz, albo dwa razy na 2 dni - jestem po prostu zmuszony ciągle grać Hunterem !!! z żadka dostane Boomera, ale to też rzadkie przypadki

o tanku nie wspomnę bo grałem nim chyba tylko raz i prawie od razu mnie zabili

mam tylko nadzieję że dwójka jest o wiele lepsza, bo też miałem taki zamiar żeby sobie kupić (kiedy tylko będę miał pieniądze)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie stoję przed dylematem, którą część kupić. I chyba jednak wybiorę starsze L4D. Z tego co widzę na filmikach, to gameplay i grafika są na tym samym poziomie, a jedyna różnica, to 3 nowe zombiaki, inni bohaterowie i nowe bronie. Ludzie w jedynkę grają, Valve ma zamiar ponoć wydać jakieś DLC do niej, więc cóż... wolę wydać 45, niż 119 PLN :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze do tego co napisałem zapomniałem wspomnieć o broniach

całe 6 rodzajów ???????!!!!!!! (nie licząc mołotowów i pipebomb) to śmiesznie mało - nie spodziewałem się całej zbrojowni gdzie mielibyśmy dylemat z czym grać, no ale 5 broni w ciągu dwóch tygodni zdążyło mi się znudzić...

jeszcze starałem sie jakoś zróżnicować grę biorąc na przemian automat (M16 albo Uzi), strzelbę (shotgun, autopompa) i nawet od czasu do czasu snajperkę, ale nawet to nie pomogło

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: lepiej wydać 119 zł i cieszyć się świetną rozgrywką, dużo większymi lokacjami i większa liczbą trybów gry.

Nie porównuj gameplayów bo gry graficznie się różnią a na filmikach tego nie widać. W 2 wszystkiego jest więcej a i rozgrywka jest o wiele bardziej emocjonująca niż w 1. Nie grając w obie części nie będziesz w stanie tego stwierdzić ale gwarantuje ci że lepiej zapłacić więcej i mieć lepiej na dłużej.

Gdy powróciłem do 1 po grze w 2 to mogę powiedzieć że 1 jest dziecinnie łatwa. W 2 poziom trudności rośnie przynajmniej 2x. Tak więc jeśli kupisz 1 a potem 2 to się nie zdziw jeśli będziesz musiał uczyć się wszystkiego od nowa.

Co do gry w kampanie. Warto przejść przynajmniej 1 raz calutką ale potem o wiele lepiej jest grać w Kontrę bo dopiero wtedy zaczyna się porządna zabawa która się nie nudzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie powinna. Graficznie praktycznie L4D2 niczym sie roźni od pierwowzoru. Na dodatek jest to podrasowany silnik source więc powinno chodzić bez problemu. Ale dla pewnosci podaje rekomendowane wymagania:

Procesor: Core 2 Duo 2.4 GHz

Pamięć operacyjna: 1 GB dla Windows XP / 2 GB dla Windows Vista

Karta grafiki: GeForce 7600 lub Radeon X1600 (kompatybilna z DirectX 9 i Shader Model 3.0)

HDD: 7.5 GB

Karta Dźwiękowa: Kompatybilna z DirectX 9.0c

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiedzieliscie ze w left 4 dead mozna grac we dwoje na jednym ekranie ?

gram ostatnio z braciakiem i kumplem i narazie 0 błedow :D

tuttaj daje poradnik

 http://www.moddb.com/mods/left-4-dead-splitscreen-pc

jesli cos nie rozumiecie to pisac wytlumacze ;)

wrazenia z gry moge opisac takie ze nareszcie po terminatorze moge ponawalac w jakas strzelanke na jednym ekranie ahhhh :D ogolnie chyba nawet przez neta mozna grac w ten tryb :) ale jak narazie katuje single player :D a jesli ktos ma podlaczone dwa monitory to mozna tak ustawic ze kazdy z graczy bedzie widzial na pelnym ekranie bez zadnych podzialek ekranu :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od jakiś dwóch tygodni mam jedynkę i w sumie zaczyna ona mnie powoli już nudzić

A ja gram już ponad 200 godzin i mi się nie nudzi. Gra jest rewelacyjna. Tylko trzeba grać z kimś znajomym, a nie tylko z obcymi ludźmi. Wtedy emocje są niesamowite. Kiedy na ekspercie wszyscy mają resztki życia, apteczek brak, a tu zbliża się tank, od razu podskakuje poziom adrenaliny. Nikt się wtedy nie zastanawia, czy jest mało broni. Przechodziłem kampanie setki razy - nie znudziły się. Osiągnięcia są na tyle trudne do zdobycia, że zapewniają wyzwanie dla graczy lubiących je zbierać.

A ja właśnie stoję przed dylematem, którą część kupić. I chyba jednak wybiorę starsze L4D. Z tego co widzę na filmikach, to gameplay i grafika są na tym samym poziomie, a jedyna różnica, to 3 nowe zombiaki, inni bohaterowie i nowe bronie. Ludzie w jedynkę grają, Valve ma zamiar ponoć wydać jakieś DLC do niej, więc cóż... wolę wydać 45, niż 119 PLN tongue_prosty.gif

Sprawa wygląda zupełnie inaczej w dwójce. Kupiłem dość szybko po premierze, bo nie mogłem się doczekać i niestety zawiodłem się trochę. Niby są nowe kampanie, ale nie mają takiego klimatu. Nie wiem, jak można było wymyślić akcję w dzień. W rzeczywistości nikt by w nocy nie chodził, gdyby w koło było pełno zombie, ale to gra, w której liczy się klimat. Niby są nowi bohaterowie, ale tacy jacyś... W jedynce byli dużo fajniejsi. Osiągnięcia są bardzo proste. Jest tak naprawdę tylko kilka trudnych. W jedynce niektóre zdobywało się szybko, ale część stanowiła naprawdę duże wyzwanie. W dwójce takich niestety jest tylko kilka.

Taką prawdziwą zaletą dwójki są tylko nowi specjalni, nowe bronie i nieco lepsza grafika. Biorąc pod uwagę fakt, że jedynka jest dużo tańsza, a oferuję większą grywalność, zamiast większej ilości broni - wybór jest moim zdaniem oczywisty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, dwójka jest całkowicie oskrobana z klimatu, kampanie Dead Center i Parish to tylko akcja, zero mroku- nic. Hard Rain od 3 misji zyskuje namiastkę klimatu, ale porównując z np. Blood harvest - śmiech na sali. w Swamp Fever troszkę lepiej, w ogóle lubię Bagniste klimaty, ale kampania jest dosyć monotonna. Dark Carnival - według wielu osób najlepsza kampania, dla mnie jest nudna jak flaki z olejem. Durne misje, a sam finał na koncercie mnie nie porwał - taką muzykę mogą sobie wsadzić głeboko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się bardziej podoba L4D2 niż pierwsza część. Więcej Zombi, jaśniejsze lokacje,ciekawsze wyzwania,nowe bronie,lepsze tryby. Dlatego może se kiedyś kupię L4D2 jak stanieje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dark Carnival - według wielu osób najlepsza kampania, dla mnie jest nudna jak flaki z olejem. Durne misje, a sam finał na koncercie mnie nie porwał - taką muzykę mogą sobie wsadzić głeboko.

Według mnie też jest to najlepsza kampania. Nie jest taka wesoła i słoneczna, jak np Parafia. A co do muzyki - może i klimatyczna nie jest, ale wpada w ucho. :wink:

Zresztą zawsze jak gram w L4D to i tak słucham jakiejś innej muzyki z winampa, wiec mi to nie przeszkadza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...