Jump to content
Sign in to follow this  
Bitex93

Problem z instalacją Windows 7 na laptopie

Recommended Posts

Witam,

Mam pewien problem z instalacją systemu Windows 7 Home Premium 64bit na świeżo zakupionym laptopie, otóż w procesie instalacji nie widnieje żaden dysk. Sama instalacja zachodzi poprzez pendrive, wpierw miałem problem z portem USB, ale jakoś się z nim uporałem ale teraz jestem w kropce w związku z dyskiem i nie znalazłem dotąd skutecznej porady.

Model laptopa to Lenovo Legion Y520-15 IKBN z dyskiem SSD 128gb ( model Samsung MZVWL128HEGR-000L2 / PM961).

Przy instalacji zwyczajnie nie widzi dysku sugerując, że nie ma sterowników. Szperając doszukałem się czegoś takiego ze strony Intela: https://downloadcenter.intel.com/download/27147/Intel-Rapid-Storage-Technology-Intel-RST-?product=55005

Tylko nie wiem czy to właściwy trop, a jeśli tak, to czy wystarczy wypakowanie go na pendrive z instalacją i odnalezienie z poziomu instalatora? A może to zupełnie inna para kaloszy? Coś jeszcze powinienem wiedzieć w dalszych etapach instalacji? Potrzebne są jeszcze jakieś inne specyfikacje danego modelu?

P.s

Próbowałem przestawić w Biosie tryb AHCI na Intel RST Premium (Raid). Bez zmian.

Edited by Bitex93

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nowe procesory i płyty główne oficjalnie nie obsługują Windows 7. Być może poszłaby jakaś wersja z dodatkowo zintegrowanymi sterownikami, np. http://forum.pclab.pl/topic/1189112-Windows-7-Image-Updater-Automatyczny-aktualizator-obrazu-Windows-7-dla-nowych-maszyn-SkyKabyCoffee-Lake-Ryzen-Threadripper/

Ponadto z tego co pamiętam, większą szansę na zainstalowanie siódemki na nowych prockach będziesz mieć instalując z płyty, nie pendrive.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Próba integracji nie przeszła pomyślnie, zaczęło to rodzić więcej problemów do rozwiązania. Ostatecznie oddałem sprawę do serwisu ale oni również byli bezradni z tej samej przyczyny którą wypisałeś w pierwszym zdaniu. Temat ostatecznie chyba do zamknięcia, będę musiał przymusowo zainstalować Windows 10. Dzięki za odzew; szkoda że nie istnieje coś takiego jak integralność starszych systemów na nowych maszynach.

Edited by Bitex93

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...