Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

HaQu12

Gaming Komputer do 15000zł

Polecane posty

Witam.

 

Nie pytajcie mnie czemu taka cena gdyż, to jest wymysł mojego dzianego kumpla i prosił mnie zebym mu cos znalazl.. tak wiec zwracam sie do was..

System wliczony w koszty..

Gierki wszystkie na ultra bo na tym mu zależy.. jakas dobra karta dzwiekowa bo lubi sluchac muzy i ogladac filmy. 

A i jeszcze jakis konkretny monitor .. najlepiej jakis duzy lub dwa sredniej wielkosci (moga byc zagiete)

Licze na wasza pomoc. Dzieki.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Stricte na gry ale tez mowil cos o pobieraniu wiec nie wiem czy tutaj cos zmienia ten fakt ? 

2. W ciagu dwoch tygodni.

3. A no fakt ..  Pucha i monitor/monitory myszka i klawiatura (najlepiej mechaniczna) oba podswietlane na jakies tam rozne kolory .. w sensie nie to jednolite.. wydaje mi sie ze to byloby na tyle..

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie zaproponuję coś takiego:

1. "Skrzynka": https://www.morele.net/inventory/info/d42c619c/. Można się zastanowić, czy nie ograniczyć się na razie do GTX 1080, a później wymienić na kolejną generację (premiera pewnie w 1H 2018). Porozmyślać można też nad wyborem i7-7800X - więcej linii PCIe.

2. Monitor: AOC AG352UCG, AOC AG271QG, Acer Predator XB271HUbmiprz - trzeba się tutaj zastanowić nad tym, jakiej wielkości ekran kolega chce, jaką częstotliwość odświeżania, długość gwarancji, itd.

3. Mysz + klawiatura + podkładka: ten zestaw wygląda całkiem nieźle. Przydałoby się więcej danych, by wybrać coś bardziej konkretnego; interesują mnie takie informacje jak: preferowany chwyt (mysz), ilość przycisków (mysz), podświetlenie RGB (tak/nie), dodatkowe przyciski na klawiaturze.

 

4 godziny temu, HaQu12 napisał:

1. Stricte na gry ale tez mowil cos o pobieraniu wiec nie wiem czy tutaj cos zmienia ten fakt ?

O czym dokładnie mowa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mis456

Zanim coś polecisz, to dobrze by było sprawdzić czy można to kupić :) ZOTACa chyba nie da się dostać w polskim, sprawdzonym sklepie, w rozsądnej cenie. Natomiast Asus raczej gorszym wyborem nie jest. Tylko moim zdaniem wygląda kiepsko, a przy tej kwocie i przy niewielkich różnicach kart, chciałbym żeby sprzęt prezentował się jak najlepiej. Oczywiście to tylko moje zdanie.

Jeśli chodzi o obudowę, to w wersji full wypas brałbym https://www.morele.net/obudowa-phanteks-luxe-tempered-glass-edition-ph-es614ltg-ag-1088770/ i do tego wymienić w niej wentylatory na Silent Wingsy od BeQuiet. Ewentualnie BeQuiet! Dark Base 700 jeśli nie potrzebuje zatoki 5,25" i zrobi użytek z USB 3.1c.

Dodatkowo wolałbym jednak zasilacz 650W, żeby pod obciążeniem włączał się trochę rzadziej. I jakby co, to Corsair RMx nie jest gorszy od Seasonica Focus Plus Gold.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tjaaa, "znajomy szwagra kumpla chce kupić kompa za 10 kafli" ... i uczynny kumpel wpada na forum o grach żeby zaciągnąć rady na forum ... od zupełnie nieznanych osób, których wiedza w żaden sposób nie jest potwierdzona ... zamiast nawet dać te 200-300 stówy odsypu fachowcowi którego jakby co będzie mógł pociągnąć do odpowiedzialności ...

 

Ile ja już takich bajek widziałem na forach. A widzę ludzie nadal się nabierają ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Doman18 napisał:

Tjaaa, "znajomy szwagra kumpla chce kupić kompa za 10 kafli" ... i uczynny kumpel wpada na forum o grach żeby zaciągnąć rady na forum ... od zupełnie nieznanych osób, których wiedza w żaden sposób nie jest potwierdzona ... zamiast nawet dać te 200-300 stówy odsypu fachowcowi którego jakby co będzie mógł pociągnąć do odpowiedzialności ...

 

Ile ja już takich bajek widziałem na forach. A widzę ludzie nadal się nabierają ...

Nie pytam sie o konsultacje na temat wyboru osob ktore pomoga dobrac sprzet tylko o pomoc w jego doborze. A akurat tak sie sklada ze jestem zadowolony z ich pomocy wiec łaskawie usuń sie w cień kolego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, HaQu12 napisał:

Nie pytam sie o konsultacje na temat wyboru osob ktore pomoga dobrac sprzet tylko o pomoc w jego doborze. A akurat tak sie sklada ze jestem zadowolony z ich pomocy wiec łaskawie usuń sie w cień kolego.

OK, usuwam. Ale po złożeniu maszyny niech ten kolega zrobi telefonem zdjęcie ekranu komputera z otwartym HWInfo i karteczką z twoim nickiem i datą. Wtedy ja osobiście tutaj przyznam że byłem w błędzie a koledzy którzy tutaj pomagali będą mieli pewność że nie stracili czasu na kolejnego nastoletniego "marzyciela" który sobie chciał dla własnej ciekawości "złożyć" komputer do grania za absurdalną kwotę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, HaQu12 napisał:

Miedzy innymi pobieranie gier czy filmòw wysokiej jakosci (bluray)

Z tym poradzi sobie nawet Pentium. ;)

Zapytaj kolegi, czy planuje dokładać jakieś dyski M.2 NVME, czy też w przyszłości zamierza zająć się np. renderingiem - wtedy można rozważyć jeszcze platformę X299. Co prawda, procesory SKL-X troszkę cierpią w grach przez zmodyfikowanie hierarchii pamięci podręcznej  oraz komunikacji między blokami, ale po podkręceniu mesh da się to w dość sporym stopniu zniwelować.

Powinien być możliwy ponadto upgrade do Cascade Lake-X (wielkich zmian co prawda nie będzie, ale może poprawią niedociągnięcia SKL-X i obniżą ceny procków mających więcej niż 6 rdzeni), bo Intel chyba nie zrobi psikusa i X299 nie skończy się na jednej generacji.

5 godzin temu, HaQu12 napisał:

A i jeszcze mnie poprosil przed chwila o zestaw za ta sama kwote ale tylko z systemem i karta dzwiekowa wlacznie .. bez zadnych peryferiow. W sensie sama skrzynka

15k zł za samą skrzynkę, czy skrzynkę + monitor?

System - Win 10 BOX

Karta dźwiękowa - AiM SC808

Bez SLI wydajności się nie zwiększy, a ja bym został przy pojedynczej kracie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...