Jump to content
Sign in to follow this  
CormaC

Wybieramy najlepszą okładkę 2017 roku

Wybieramy najlepszą okładkę 2017 roku  

655 members have voted

This poll is closed to new votes
  1. 1. Która okładka z rocznika 2017 spodobała Ci się najbardziej?

• 01
      154
    • 02
      47
    • 03
      30
    • 04
      51
    • 05
      15
    • 06
      73
    • 07
      35
    • 08
      28
    • 09
      52
    • 10
      44
    • 11
      5
    • 12
      89
    • 13
      31

Recommended Posts

01/2017 01/2017  

02/2017 02/2017  

03/2017 03/2017 

04/2017 04/2017

05/2017 05/2017

06/2017 06/2017

07/2017 07/2017

08/2017 08/2017

09/2017 09/2017

10/2017 10/2017

11/2017 11/2017

12/2017 12/2017

13/2017 13/2017

Dziwię się, że #1 jak na razie wygrywa. Wg mnie jedna z gorszych w tym zestawieniu. Zastanawiałem się między #7 a #12 i wybrałem #12

• Upvote 1

Zastanawiałem się między 03 a 06, zagłosowałem na 03. Zupełnie nie rozumiem popularności 01 i 12... :v

Nie spodziewałem się po sobie, że akurat tę okładkę wybiorę, ale 11 jest po prostu... dobra.

06 jest minimalistyczna i przez to nawet niezła, ale wolę więcej kolorów i akcji :happy:

Żadna w tym roku tyłka nie urywa. Z wszystkich wybijają się 4, 7, 10 i 12, więc wybrałem 10 za dobry pomysł (chociaż wykonanie mogłoby być moim zdaniem lepsze). 

Najmniej podoba mi się 3. Rozumiem, że celowano w wygląd okładek starych filmów klasy b, ale akurat tutaj mi się to niezbyt podoba.

uważam że jedynka jest bardzo estetyczna i czysta, wyróżnia się odmiennym ułożeniem tekstu i to bardzo ładnie się komponuje. Jednak ta dwunastka ma w sobie jakiś urok :). Dwójka była by ciekawsza gdyby nie było napisu "2016 GRY ROKU" oraz gdyby tekst był podobnie ułożony jak w pierwszej okładce.

Na pierwszy rzut oka- rzadna. Po przyjrzeniu się, definitywnie 12. Ponieważ rzygam wszechobecnym minimalizmem, a D:OS2 to gra, której magia potrafi nawet zaczarować "jedynie" ładną okładkę. Jakoś czuję, że ta okładka ma w sobie "to coś" :D

Numer 08 podoba mi się najbardziej, zaraz po nim 01 i 06. 

08- Jakaś taka smutna ta okładka i lubię takie klimaty.

01- Ciekawa stylistyka, nie mam na co narzekać.

06- logo z Quake'a zawsze w cenie, aczkolwiek dawno temu była już podobna okładka, tylko bodajże w wersji zielonej.

Jeśli chodzi o najgorszą to ciężko mi wybrać, ale pewnie 11, okładki z czołgami nie zapadają mi specjalnie w pamięć, ale ogólnie graficznie nie wygląda źle.

Wygrywa ex aequo śliczniutka 12 oraz odważna, świetna okładka z numeru pierwszego. Wyróżniam też ładną siódemkę z Preyem (świetna tonacja kolorów!).

Mocne, pozytywne wrażenie zrobiły na mnie wcześniej wspomniana okładka nr 1 oraz 8 z CoDa, lecz ta niekoniecznie jest ładna.

Po za tym to poziom wyjątkowo niski, co najbardziej widać na piątce z Cieniem Wojny oraz zbyt odważnymi okładkami, czyli po kolei - trójka z Tekkena, małpiszon z Beyond oraz trzynasty Wolfenstein + Hitler z drugiego numeru Retro.

#7 bo powiesiłbym w dużym formacie na ścianie. Na tej okładce najwięcej się dzieje w dobrym słowa znaczeniu, jest dużo intrygujących szczegółów. Dobre są jeszcze: #1 ale trochę zbyt komiksowa, #4 ale bolą błędy w uzbrojeniu, #6 ale to tylko Quake :), oraz #8 ale każdy kto widział zdjęcia żołnierzy w stanie shell shock wie że to spojrzenie kłamie. Niestety dominują błękit i pomarańcz, czyli ulubione od lat kolory artystów pracujących w reklamie.

Zagłosowałem na 5 numer, bo na żywo wygląda najlepiej, wahałem się też nad 12 i 10, dziwię się za to, że tyle osób zdecydowało się zagłosować na numer 1, którego okładka jest po prostu słaba, a gorsze miały tylko numery 8 i 4.

Zastanawiałem się pomiędzy 1 a 13. Obie grafiki świetne. Jednak przemówił do mnie minimalistyczny, jak na standardy okładek CDA, układ na 1. Całość jest estetyczna, niekrzykliwa, oszczędna w kolorach. Chciałbym, żeby okładki poszły w takim kierunku. 

Okładka sierpniowego numeru; bez żadnych bajerów, prosta stylistycznie, no i zamyślony żołnierz zawsze działa na wyobraźnię. Dodatkowy plusik za odcień złotego koloru (tak to się nazywa?), którym wyodrębniono pełne wersje i napis "DVD".

Na drugim miejscu okładka styczniowa i wyróżnienie dla okładki z Quake'm (ale podobna okładka była lata temu, przy okazji Quake 4).