Jump to content
CormaC

Wybieramy najlepszą okładkę 2017 roku

Wybieramy najlepszą okładkę 2017 roku  

655 members have voted

 1. 1. Która okładka z rocznika 2017 spodobała Ci się najbardziej?

  • 01
   154
  • 02
   47
  • 03
   30
  • 04
   51
  • 05
   15
  • 06
   73
  • 07
   35
  • 08
   28
  • 09
   52
  • 10
   44
  • 11
   5
  • 12
   89
  • 13
   31

This poll is closed to new votes


Recommended Posts

Żadna w tym roku tyłka nie urywa. Z wszystkich wybijają się 4, 7, 10 i 12, więc wybrałem 10 za dobry pomysł (chociaż wykonanie mogłoby być moim zdaniem lepsze). 

Najmniej podoba mi się 3. Rozumiem, że celowano w wygląd okładek starych filmów klasy b, ale akurat tutaj mi się to niezbyt podoba.

Link to comment
Share on other sites

uważam że jedynka jest bardzo estetyczna i czysta, wyróżnia się odmiennym ułożeniem tekstu i to bardzo ładnie się komponuje. Jednak ta dwunastka ma w sobie jakiś urok :). Dwójka była by ciekawsza gdyby nie było napisu "2016 GRY ROKU" oraz gdyby tekst był podobnie ułożony jak w pierwszej okładce.

Link to comment
Share on other sites

Numer 08 podoba mi się najbardziej, zaraz po nim 01 i 06. 

08- Jakaś taka smutna ta okładka i lubię takie klimaty.

01- Ciekawa stylistyka, nie mam na co narzekać.

06- logo z Quake'a zawsze w cenie, aczkolwiek dawno temu była już podobna okładka, tylko bodajże w wersji zielonej.

Jeśli chodzi o najgorszą to ciężko mi wybrać, ale pewnie 11, okładki z czołgami nie zapadają mi specjalnie w pamięć, ale ogólnie graficznie nie wygląda źle.

Link to comment
Share on other sites

Wygrywa ex aequo śliczniutka 12 oraz odważna, świetna okładka z numeru pierwszego. Wyróżniam też ładną siódemkę z Preyem (świetna tonacja kolorów!).

Mocne, pozytywne wrażenie zrobiły na mnie wcześniej wspomniana okładka nr 1 oraz 8 z CoDa, lecz ta niekoniecznie jest ładna.

Po za tym to poziom wyjątkowo niski, co najbardziej widać na piątce z Cieniem Wojny oraz zbyt odważnymi okładkami, czyli po kolei - trójka z Tekkena, małpiszon z Beyond oraz trzynasty Wolfenstein + Hitler z drugiego numeru Retro.

Link to comment
Share on other sites

#7 bo powiesiłbym w dużym formacie na ścianie. Na tej okładce najwięcej się dzieje w dobrym słowa znaczeniu, jest dużo intrygujących szczegółów. Dobre są jeszcze: #1 ale trochę zbyt komiksowa, #4 ale bolą błędy w uzbrojeniu, #6 ale to tylko Quake :), oraz #8 ale każdy kto widział zdjęcia żołnierzy w stanie shell shock wie że to spojrzenie kłamie. Niestety dominują błękit i pomarańcz, czyli ulubione od lat kolory artystów pracujących w reklamie.

Link to comment
Share on other sites

Zagłosowałem na 5 numer, bo na żywo wygląda najlepiej, wahałem się też nad 12 i 10, dziwię się za to, że tyle osób zdecydowało się zagłosować na numer 1, którego okładka jest po prostu słaba, a gorsze miały tylko numery 8 i 4.

Link to comment
Share on other sites

Zastanawiałem się pomiędzy 1 a 13. Obie grafiki świetne. Jednak przemówił do mnie minimalistyczny, jak na standardy okładek CDA, układ na 1. Całość jest estetyczna, niekrzykliwa, oszczędna w kolorach. Chciałbym, żeby okładki poszły w takim kierunku. 

Link to comment
Share on other sites

Okładka sierpniowego numeru; bez żadnych bajerów, prosta stylistycznie, no i zamyślony żołnierz zawsze działa na wyobraźnię. Dodatkowy plusik za odcień złotego koloru (tak to się nazywa?), którym wyodrębniono pełne wersje i napis "DVD".

Na drugim miejscu okładka styczniowa i wyróżnienie dla okładki z Quake'm (ale podobna okładka była lata temu, przy okazji Quake 4).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL. • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
×
×
 • Create New...