Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
damianek765

Pad xbox one nie działa na grach steam

Polecane posty

Cześć,

napisałem kilka dni temu, że kupiłem gamepada Tracer i on mi nie działa na steamie w grze max payne 3... postanowiłem go oddać i kupić jednego chyba z lepszych padów xbox one z kablem usb do komputera.

System widzi pada, steam widzi pada, tryb big picture działa poprawnie, tylko gra go nie widzi... myslałem, że jak kupię xboxa to wszystko z automatu mi się poustawia, a tu klapa...

Czy może miał ktoś z was taki problem i potrafiłby go rozwiązać?

Pozdrawiam

Nie działa tylko w Max Payne (się czepiam, ale w Maxa padem jak masz gryzonia? :P), czy w innych też? Podłączasz kontroler przed włączeniem gry i Steama? Jaki system?

Wejdź w Urządzenia i drukarki w Panelu (Panel sterowania\Sprzęt i dźwięk\Urządzenia i drukarki) znajdź pada, wejdź w Właściwości i Aktualizuj sterowniki. Jeśli nie pomoże to włącz Windows Update i daje się systemowi zaktualizować.

Edytowano przez Despero23

Mam 2 gry jak na razie, Max Payne 3 i Worms Armageddon (nie gram w to ale mam i na tym też sprawdziłem) i na obu nie działa. Mam gryzonia, co to znaczy? :)

Podłączam kontroler przed uruchomieniem Steama, mam Windows 10.

Próbowałem aktualizować sterownik pada ale opcja niedostępna.

Zaktualizowałem Windowsa i nic.

Generalnie są tam opcje i steam wykrywa kontroler, włączam w ogólnych ustawieniach kontrolera opcję: obsługa konfiguracji kontrolera xbox i w polu: wykrytee kontrolery wykrywa kontroler xbox one. Potem wchodzę w bibliotekę i wchodzę w Maxa i tam jest napisane, że wymagana konfiguracja kontrolera z takim żółtym wykrzyknikiem i że mogę w niązagrać używając Steam Kontrolera. Wchodzę w ustawienia - konfiguracje kontrolera i tam jest pokazany mój pad, przypisuje poszczególne klawisze pada do klawiatury i eksportuje konfigurację. Potem zastosowuje konfigurację. Dalej, jak się najedzie na ikonę gry, to w prawym dolnym rogu jest na zielono pokazana klawiatura a pod spodem zielony ptaszek.... Uruchamiam grę, pad nie dziala wcale pomimo, że w opcjach sterowania juz w samej grze jest opcja kontrolera i jest narysowany mój kontroler i jaki przycisk za co odpowiada...

Windows 10 i pad od One powinny działać na zasadzie "podłączam i gram", i działa skoro mówisz że Winda go widzi i możesz konfigurować, więc problem bym widział w samej grze. Rozumiem że bez tej konfiguracji Steam Controllera też uruchamiałeś i nie działał? MP3 bez problemu działa z X360, więc raczej z padem XONE też nie powinno być problemu, a ustawienie go jako Steamowy pad może sprawiać problem. W kliencie Steam pad działa? Włącz tryb Big Picture.

Za bardzo nie wiem jak to wygląda na Win10 bo mam 7, nic nie konfiguruje i mi pady działają, ale używam X360 i PS4 :P

Bym sprawdził jeszcze w jakiejś gierce, najlepiej w okolicach premiery Xbox One, bo Wormsy to gra z 2001 roku i bym się zdziwił jakby pad działał :D

A z gryzoniem chodziło mi o to, że w shootery wygodniej gra się myszką :) 

Edytowano przez Despero23

Tak, w samej grze jest pokazany xbox 360 :) ale to praktycznie to samo :)

Tak, bez konfiguracji też nie działał, działa tylko w samym steamie na big picture i działa znakomicie.

Wiem, że ludzie w MP3 multiplayera grają na padach. Jeden powiedział mi, że jak max xbox one to musze w opcjach steama zrobić tak, żeby steam nie wykrywał mojego urządzenia, no ale jak podłączam to sam wykrywa... ehhh....

Miałem pada Tracer i też nic nie chciało działać, postać tylko kręciła się w kółko :/ ehhh

Może jest ktoś, kto gra tutaj w Max Payne 3 multiplayer na tym padzie albo 360-tce...

To raczej nie kwestia pada a samego Stema ma podłączony pad od Xbox one do PC z Win 7 i działa mi to dobrze
na stema nawet też. Miałem coś podobnego w grze Enemy Front, pomimo że w grze jest w opcjach, pokazana obsługa pada cały ten diagram co do czego to pad mi w grze nie działał albo guziki robił całkiem co innego. W innych grach natomiast obsługa była bez problemu np. METAL GEAR SOLID V THE PHANTOM PAIN. Okazało się w że w steam controle trzeba było zmapować pada aby dział w Enemy Front  na dodatek był tam komunikat, że gara niebyła projektowana z myślą o kontrolerze, co mnie zdziwiło, bo poco w takim razie w grze pokazano sterowanie padem. Sprawdź sobie ( o ile tego jeszcze  nie zrobiłeś ) cz jak dasz sobie bic piture przy grze   masz ikonę klawiatury czy  pada jak pada to gra powinna  obsługiwać pada bez twoje ingerencji  na zasadzie ze połączasz  ustawisz sterowanie padem i grasz a jak klawiaturę  to  może być konieczne odpowiedni sprofilowanie pad.

Edytowano przez Andriu

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.