Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

damianek765

Pad xbox one nie działa na grach steam

Polecane posty

Cześć,

napisałem kilka dni temu, że kupiłem gamepada Tracer i on mi nie działa na steamie w grze max payne 3... postanowiłem go oddać i kupić jednego chyba z lepszych padów xbox one z kablem usb do komputera.

System widzi pada, steam widzi pada, tryb big picture działa poprawnie, tylko gra go nie widzi... myslałem, że jak kupię xboxa to wszystko z automatu mi się poustawia, a tu klapa...

Czy może miał ktoś z was taki problem i potrafiłby go rozwiązać?

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie działa tylko w Max Payne (się czepiam, ale w Maxa padem jak masz gryzonia? :P), czy w innych też? Podłączasz kontroler przed włączeniem gry i Steama? Jaki system?

Wejdź w Urządzenia i drukarki w Panelu (Panel sterowania\Sprzęt i dźwięk\Urządzenia i drukarki) znajdź pada, wejdź w Właściwości i Aktualizuj sterowniki. Jeśli nie pomoże to włącz Windows Update i daje się systemowi zaktualizować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 gry jak na razie, Max Payne 3 i Worms Armageddon (nie gram w to ale mam i na tym też sprawdziłem) i na obu nie działa. Mam gryzonia, co to znaczy? :)

Podłączam kontroler przed uruchomieniem Steama, mam Windows 10.

Próbowałem aktualizować sterownik pada ale opcja niedostępna.

Zaktualizowałem Windowsa i nic.

Generalnie są tam opcje i steam wykrywa kontroler, włączam w ogólnych ustawieniach kontrolera opcję: obsługa konfiguracji kontrolera xbox i w polu: wykrytee kontrolery wykrywa kontroler xbox one. Potem wchodzę w bibliotekę i wchodzę w Maxa i tam jest napisane, że wymagana konfiguracja kontrolera z takim żółtym wykrzyknikiem i że mogę w niązagrać używając Steam Kontrolera. Wchodzę w ustawienia - konfiguracje kontrolera i tam jest pokazany mój pad, przypisuje poszczególne klawisze pada do klawiatury i eksportuje konfigurację. Potem zastosowuje konfigurację. Dalej, jak się najedzie na ikonę gry, to w prawym dolnym rogu jest na zielono pokazana klawiatura a pod spodem zielony ptaszek.... Uruchamiam grę, pad nie dziala wcale pomimo, że w opcjach sterowania juz w samej grze jest opcja kontrolera i jest narysowany mój kontroler i jaki przycisk za co odpowiada...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windows 10 i pad od One powinny działać na zasadzie "podłączam i gram", i działa skoro mówisz że Winda go widzi i możesz konfigurować, więc problem bym widział w samej grze. Rozumiem że bez tej konfiguracji Steam Controllera też uruchamiałeś i nie działał? MP3 bez problemu działa z X360, więc raczej z padem XONE też nie powinno być problemu, a ustawienie go jako Steamowy pad może sprawiać problem. W kliencie Steam pad działa? Włącz tryb Big Picture.

Za bardzo nie wiem jak to wygląda na Win10 bo mam 7, nic nie konfiguruje i mi pady działają, ale używam X360 i PS4 :P

Bym sprawdził jeszcze w jakiejś gierce, najlepiej w okolicach premiery Xbox One, bo Wormsy to gra z 2001 roku i bym się zdziwił jakby pad działał :D

A z gryzoniem chodziło mi o to, że w shootery wygodniej gra się myszką :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w samej grze jest pokazany xbox 360 :) ale to praktycznie to samo :)

Tak, bez konfiguracji też nie działał, działa tylko w samym steamie na big picture i działa znakomicie.

Wiem, że ludzie w MP3 multiplayera grają na padach. Jeden powiedział mi, że jak max xbox one to musze w opcjach steama zrobić tak, żeby steam nie wykrywał mojego urządzenia, no ale jak podłączam to sam wykrywa... ehhh....

Miałem pada Tracer i też nic nie chciało działać, postać tylko kręciła się w kółko :/ ehhh

Może jest ktoś, kto gra tutaj w Max Payne 3 multiplayer na tym padzie albo 360-tce...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie kwestia pada a samego Stema ma podłączony pad od Xbox one do PC z Win 7 i działa mi to dobrze
na stema nawet też. Miałem coś podobnego w grze Enemy Front, pomimo że w grze jest w opcjach, pokazana obsługa pada cały ten diagram co do czego to pad mi w grze nie działał albo guziki robił całkiem co innego. W innych grach natomiast obsługa była bez problemu np. METAL GEAR SOLID V THE PHANTOM PAIN. Okazało się w że w steam controle trzeba było zmapować pada aby dział w Enemy Front  na dodatek był tam komunikat, że gara niebyła projektowana z myślą o kontrolerze, co mnie zdziwiło, bo poco w takim razie w grze pokazano sterowanie padem. Sprawdź sobie ( o ile tego jeszcze  nie zrobiłeś ) cz jak dasz sobie bic piture przy grze   masz ikonę klawiatury czy  pada jak pada to gra powinna  obsługiwać pada bez twoje ingerencji  na zasadzie ze połączasz  ustawisz sterowanie padem i grasz a jak klawiaturę  to  może być konieczne odpowiedni sprofilowanie pad.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...