Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

gomlinzgryzliwy

Problem z Miracast ( PC Stacjonarny - > TV )

Polecane posty

Siemka
Mam problem z podczas połączenia PC do Tv przez technologię Miracastr.
Z góry darujcie sobie teksty typu: tak się nie da ciemnoto - wiem, że jestem ciemnota w sprawach PC i nie wstydzę się tego !
No ale do rzeczy:

Posiadam TV LG, który wspiera technologię Miracast - z resztą sam z niej korzystam tyle tylko, że za pośrednictwem lapka.
A więc:
Mam router Tp-Linka : łączę się bezprzewodowo Lapkiem i TV do sieci. W opcjach Windows 10 biorę ekran bezprzewodowy i połącz i wszystko śmiga.

Po jakimś czasie postanowiłem jednak przejść z Windowsa 7 na 10 w komputerze stacjonarnym. I tu zaczęły się dla mnie pierwsze schody:
- Stacjonarny nie posiada Wifi a jedynie kartę sieciową z możliwością podłączenia się do siecie kablem Ethernet. Z początku nie wiedziałem, że Miracas wysyła obraz tylko po wifi - więc (nieudolnie) walczyłem z przesyłem obrazu po dlna po kablu - wiadomo nici
Gdy internet mnie oświecił, że komputer musi posiadać Wifi (jak laptop przykładowo) to zacząłem przeglądać internety w poszukiwaniu jakieś karty wifi do stacjonarnego PC
Moje oko przykuła mała, prosta karta sieciowa na USB i bez zastanowienia kupiłem takową:


https://www.komputronik.pl/product/249103/asus-usb-n10-nano.html


Kartę zakupiłem - dzisiaj dostałem - podłączam i zaczynają się kolejne schody:

1) Win10 zainstalował sam sterowniki i teoretycznie wszystko git - z routerem się łączę i internet jest (chociaż coś potrafi zerwać połączenie a urządzenia są blisko siebie)
Jednak internet jest, udostępnione pliki są ale z bezprzewodowym obrazem ni chu chu
Biorę ekran bezprzewodowy -> TV reaguje i zaczyna się połączenie, mija kilka minut po czym na PC dostaję komunikat, że nie można nawiązać połączenia i [beeep]
Próbuje wszystkiego - różne wejścia USB ; z podłączonym kablem dlna i z odłączonym itp
2) Wtem przychodzi mi do głowy, że może walne sterowniki do karty z płyty, którą daje producent 
Teraz jest jeszcze śmieszniej - otóż sterowniki się instalują, PC ponownie uruchamia - łączę się z routerem i internet jest (nawet jakby stabilniejszy) ale gdy chcę wybrać połączenie ekranu bezprzewodowego to mi system wyświetla od razu " Twoje urządzenie nie obsługuje technologii Miracast (chociaż na windowsowskich sterach TV reagował i "próbował" się połączyć...) 
3) Po odinstalowaniu sterowników producenta i jechaniu na tych z W10 - wracam do punktu wyjścia - PC się łączy, TV reaguje pokazując nawiązanie połączenia ale znowu [beeep]...

Ktoś coś pomoże ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...