Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

CruCiatus

Komputer z możliwością rozbudowy

Polecane posty

Witam

Potrzebuje rady

Padł mi laptop po 10 Latach i potrzebuje na szybko tani i w miare dobry komputer części używane mam miesiąc  max na złożenie go. Oczywiście dalsza rozbudowa + OC Procesora Cena Około 500-/+zł

 Obudowie Mam

 Zastanawiam się nad ;

-INTEL PENTIUM G3258 + Potem Oc czy jest sens ładować się w niego czy może coś innego ?

-Jaka płyta ? Dobra do OC 

-I z 4 Gb Ramu potem dokupienie 4 Gb

-I jaki zasilacz dobry ? Który wytrzyma OC

-Bez Karty Graficznej (Zintegrowana ) na razie tylko by się potem dało podłączyć karate graficzna bo xx lat temu nie  widziało mi karty graficznej tylko integrowana wadziła płyta .. lata 2006-2010

-Dysk

Cena jak najmniejsza a godna uwadze wydajność i możliwości łatwe OC 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OC raczej odpada, bo ceny płyt specjalnie nie pospadały. Także jakiś MSI/AsRock/Gigabyte H81/H87, to będzie max.
Zamiast Pentiuma możesz poszukać i3-4xxx. Można je znaleźć i za 150zł. Oczywiście jeśli znajdziesz Pentiuma, który będzie kosztował 100zł i mnie, to przy takim budżecie to będzie spora różnica, tylko kupując kartę będziesz musiał wymienić również procesor, bo na Pentiumie nie pograsz nawet w niektóre ponad dwuletnie produkcjami pokroju FC4, DA:I, czy Wiedźmina 3. 
Jeśli chodzi o zasilacz, to biorąc pod uwagę dalszą rozbudowę, to coś takiego http://allegro.pl/corsair-cx550m-550w-cp-9020102-eu-80-bronze-i7067319987.html#shippingInfo mogłoby się nadać.
RAMu musisz poszukać. Jakaś używana kośc DDR3 1600MHz CL9/CL10 powinna się nadać.
Największym problemem może być dysk, bo używanego chyba nigdy nie polecę, a nowy to ~180zł (Toshiba P300/Seagate Barracuda).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...