Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

KenpachiSC

Monitor 4k HDR IPS 60 Hz czy 1440p z G-Sync 144 Hz IPS?

Polecane posty

Tak sobie myślałem, że może faktycznie mógłbym wziąć tańszy zasilacz, który mi tutaj polecano, czyli Corsair RM 650 zamiast Seasonic Titanium 650, i dzięki temu dołożyć do tego chłodzenia https://www.komputronik.pl/product/248995/thermaltake-water-3-0-ultimate.html?gclid=CjwKCAiAx57RBRBkEiwA8yZdUOYyvPQjDyW7LrQBhgg4jSw7Gh5IPv8fvFm53e4fdBrb4Mw5quw-FhoCGm4QAvD_BwE, zamiast Noctuy NH-D15. W testach to chłodzenie jest wydajniejsze od noctuy, co przy wysokich temperaturach i7 8700k szczególnie przy podkręceniu, może sporo dać. Warto dopłacić do tego chłodzenia, i jak z głośnością tego urządzenia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, KenpachiSC napisał:

Warto dopłacić do tego chłodzenia, i jak z głośnością tego urządzenia?

Przy wysokich obrotach wentylatorów raczej nie jest ciche, co nie jest problemem tylko tego chłodzenia.

Osobiście kupiłbym raczej Alphacool Eisbaer 360 (tu jest taniej): powinno być wydajniejsze (przynajmniej tak jest w tym teście), radiator jest grubszy o 3 mm i - co istotniejsze - wykonany z miedzi (swoisty ewenement wśród AiO z aluminiowymi chłodnicami), pompkę można sobie wymienić w razie awarii (nie wiem jak w przypadku Thermaltake'a) - kosztuje ~90 zł.

Jako drugą propozycję podsunę NZXT Kraken X62 v.2 - 6 lat gwarancji producenta.

 

Musisz ostrożnie wybierać obudowę, by Ci weszło konkretne AiO.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Dirian napisał:

Krakena mogę polecić, znajomy ma i jest bardzo zadowolony, a trochę już tych chłodzeń mu się przez łapy przewinęło. Na pewno to jedno z cichszych AIO.

Może to głupie pytanie, ale czy chłodzenie wodne może się wylać? Czy były przypadki zalania płynem komputera z uszkodzonego chłodzenia wodnego? I co w sytuacji np. gdy pompka się popsuje (jak często się psuje), czy będę o tym wiedział od razu? Wyskoczy mi jakiś komunikat o tym jeszcze przed załodowaniem windowsa? A może windows się w ogóle nie włączy? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, KenpachiSC napisał:

Może to głupie pytanie, ale czy chłodzenie wodne może się wylać?

Wszystko się może zdarzyć, gdy głowa pełna marzeń... tj. skoro jest płyn w układzie, to istnieje takie prawdopodobieństwo. ;)

5 godzin temu, KenpachiSC napisał:

I co w sytuacji np. gdy pompka się popsuje (jak często się psuje), czy będę o tym wiedział od razu?

Będziesz o tym wiedział, gdy ujrzysz temperatury cpu lub sprawdzisz obroty pompki w BIOSie/oprogramowaniu, przyłożysz ucho itd.

5 godzin temu, KenpachiSC napisał:

Wyskoczy mi jakiś komunikat o tym jeszcze przed załodowaniem windowsa?

Nie wyskoczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Bull3t napisał:

Będziesz o tym wiedział, gdy ujrzysz temperatury cpu lub sprawdzisz obroty pompki w BIOSie/oprogramowaniu, przyłożysz ucho itd.

Tak, a jezeli nie zauważe i włączę grę, albo program, to może się procesor uszkodzić, albo spalić z powodu przekroczenia temperatury powyżej 100C, czy są jakieś zabezpieczenia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważysz na pewno duże przycięcia w grach, bo procesor zacznie "throttlować" (obniżać taktowanie) z powodu temperatury - to jedno z zabezpieczeń. Ponadto komputer powinien się wyłączyć z powodu temperatury, o ile będziesz miał tę opcję włączoną w BIOSie.

Raczej nie powinno się nic spalić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle nie mogę się zdecydować na monitor i znalazłem kolejny interesujący produkt https://www.morele.net/monitor-aoc-ag352ucg-1211298/ Co możecie o nim powiedzieć? Wydaje się fajny (chociaż cena wyjątkowo niska. Dlaczego podobne produkty od Asusa i Acera są zdecydowanie droższe? Czy są zauważalnie lepsze i droższe w produkcji, czy po prostu AOC nie zawyża cen?) Duży ekran 35 calowy co mi się bardzo podoba (można powiedzieć, że dla mnie już raczej maks jeżeli chodzi o granie na PC z bliska), co prawda rodzielczość 4k to nie jest i na tak dużym ekranie obraz będzie mniej ostry od 4k, ale ma to też zaletę w postaci mniejszych wymagań, i myślę, że GTX 1080Ti w takiej rodzielczości uciągnie spokojnie wszystko, nawet nowe gry w 2018 roku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, KenpachiSC napisał:

Ciągle nie mogę się zdecydować na monitor i znalazłem kolejny interesujący produkt https://www.morele.net/monitor-aoc-ag352ucg-1211298/ Co możecie o nim powiedzieć?

Wg kilku recenzji jest to całkiem przyzwoity monitor z niskim input lagiem.

 

Może skusisz się na świeżutkiego Titana V za 13 200 zł? :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Bull3t napisał:

Wg kilku recenzji jest to całkiem przyzwoity monitor z niskim input lagiem.

 

Może skusisz się na świeżutkiego Titana V za 13 200 zł? :D

Hehe, na pewno *_* Też czytałem tego newsa. Ciekawe kiedy wyjdą tańsze wersje. Co do monitora to widzę jeden problem, mianowicie nie we wszsytkich grach działają cutscenki 21:9, no ale chyba jakoś to przeboleje, bo zapewne będzie coraz więcej takich gier aż w końcu będzie to standard.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Bull3t napisał:

W 1H 2018 (moim zdaniem) powinny się pojawić.

Przemyślałem to trochę i wydaje mi się, że 1080Ti narazie spokojnie wystarczy jeszcze na trochę, a w przyszłości kupie 3080/TI za 3 lata. Jeżeli nie będzie już dawać naprawdę rady w większości nowych gier w 2019, to pewnie skusze się na 2080Ti, a gtx 1080Ti może sprzedam za 1,5 tysiąca z gwarancją, co zawsze obniży koszt nowej karty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Bull3t napisał:

Skoro nie chcesz czekać, to w porządku - Twoja decyzja.

Jeszcze nie kupuje, to mogę zmienić zdanie. Jeżeli nvidia niedługo ogłosi, że wypuści nowe karty najpóźniej w marcu, to pewnie poczekam. Jeżeli ogłosi, że w okolicach czerwca/lipca, to nie będe czekał. Poczekam jeszcze na testy tego nowego titana, jeżeli to będzie w stanie napędzić gry w 4K powyżej 100FPS, to pewnie mi odbije i wyciągne część oszczędnośći i dołoże do tej karty :D Chociaż wtedy to na pewno bym już poczekał aż wyjdą monitory 4k G-sync 144 Hz i cena tej karty też by pewnie spadła poniżej 10 tysięcy. Naprawdę mi się marzy od dawna, żeby grać komfortowo w nowe gry w 4k HDR powyżej 60 FPS na PC :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, KenpachiSC napisał:

Poczekam jeszcze na testy tego nowego titana, jeżeli to będzie w stanie napędzić gry w 4K powyżej 100FPS, to pewnie mi odbije i wyciągne część oszczędnośći i dołoże do tej karty

Spokojnie, na pewno pojawią się także dużo tasze karty o podobnej wydajności w grach (w tym pewnie "normalny Titan" za ~1200 USD). Ten nowy Titan posiada rdzenie Tensor, co wskazuje, że jest to taka "biedna wersja" Tesli V100. Nie jest to karta stricte do grania. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Bull3t napisał:

Spokojnie, na pewno pojawią się także dużo tasze karty o podobnej wydajności w grach (w tym pewnie "normalny Titan" za ~1200 USD). Ten nowy Titan posiada rdzenie Tensor, co wskazuje, że jest to taka "biedna wersja" Tesli V100. Nie jest to karta stricte do grania. ;)

Też mi się tak wydaje, że może być jak gtx 1080Ti vs TitanXp, gdzie różnića w grach jest zerowa, a w cenie ogromna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z zaistniałą sytuacją wykrycia luk w zabezpieczeniach procesorów wstrzymałem się z zakupem nowego komputera, aż do wyjśćia nowych procesorów od inetla wolnych od tych luk (a być może nawet AMD, bo może się okazać, że wolne od luk intele nie odstają już tak bardzo od AMD jak wcześniej), no i oczywiście nowych kart graficznych od nvidii. Potrzebuje jednak dysku na dane, ponieważ zaczyna mi już brakować miejsca. Zastanawiałem się najpierw nad WD Red 4TB, ale potem zobaczyłem wydajniejszy, ale również droższy WD Black, tylko nie wiem czy jest sens dopłacać jeżeli nie zamierzam trzymać na dysku HDD systemu, gier ani programów, bo to trzymam na dyskach SSD? Chociaż z drugiej strony nie tylko wydajność lepsza w black, ale również trwałość ma być lepsza, bo dysk ma 5 letnią gwarancję. Jak nie WD Red i black, to może w okolicach tej ceny (500-750 zł) są jakieś inne ciekawe propozycję dysku HDD 4TB?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako magazyn na dane WD Red to bardzo dobra opcja. WD Black jest niezbyt opłacalny, no chyba że koniecznie zależy ci na długiej gwarancji. Natomiast to czy będzie trwalszy, to już raczej kwestia konkretnej sztuki, jak to z reguły w przypadku twardzieli bywa (pomijając ewentualne wadliwe serie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Dirian napisał:

Jako magazyn na dane WD Red to bardzo dobra opcja. WD Black jest niezbyt opłacalny, no chyba że koniecznie zależy ci na długiej gwarancji. Natomiast to czy będzie trwalszy, to już raczej kwestia konkretnej sztuki, jak to z reguły w przypadku twardzieli bywa (pomijając ewentualne wadliwe serie).

Rozumiem, że WD Red można używać zupełnie normalnie w zwykłym komputerze? Pytam ponieważ w zastosowaniach wymienia się, że jest to dysk serwerowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Bull3t napisał:

Można używać w zwykłym komputerze.

Ja bym nie pomijał dysków HGST:
HGST NAS 4TB (0S04005), HGST Ultrastar 7K6000 4TB.

Dzięki za propozycje, ale już zamówiłem WD Red 4TB w komputroniku z odbiorem osobistym, bo akurat mają w moim mieście, więc się później przejdę. Tych co podałeś nie mają, a ostatniego nawet w magazynie, tylko na zamówienie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, KenpachiSC napisał:

W związku z zaistniałą sytuacją wykrycia luk w zabezpieczeniach procesorów wstrzymałem się z zakupem nowego komputera, aż do wyjśćia nowych procesorów od inetla wolnych od tych luk

Pozostaje kwestia, jak bardzo jesteś cierpliwy i co rozumiesz przez "wolne od luki"? Jeśli masz na myśli procesory w 100% załatane od tych luk na poziomie sprzętowym, no to... jeśli w 2019 cokolwiek takiego wyjdzie, to byłoby bardzo dobrze. Te luki są związane z fundamentalnymi zasadami działania procesora i nie da się tego łatwo poprawić, a poza tym  - od momentu jak architektura jest gotowa do produkcji, a wprowadzeniem do sprzedaży mija wiele miesięcy. Dlatego Coffee Lake wyszły z luką mimo, że Intel wiedział o niej od czerwca - musieliby gotowy projekt (nie "praktycznie gotowy" tylko gotowy i już wdrożony do produkcji) wyrzucić do kosza.

5 godzin temu, KenpachiSC napisał:

Rozumiem, że WD Red można używać zupełnie normalnie w zwykłym komputerze? Pytam ponieważ w zastosowaniach wymienia się, że jest to dysk serwerowy.

Jak najbardziej się nadają, WD Red mają wiele wspólnego z niesprzedawaną już serią Green (na szczęście nie są tak beznadziejnie awaryjne). Tak na przyszłość, to do użytku domowego nie nadają się dyski dedykowane pod ciągły zapis wideo (u WD to seria AV-GP).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, KenpachiSC napisał:

Dzięki za propozycje, ale już zamówiłem WD Red 4TB w komputroniku z odbiorem osobistym, bo akurat mają w moim mieście, więc się później przejdę.

Tak gwoli ścisłości - nie odbiór osobisty, tylko zarezerwowanie produktu w salonie. Różnica o tyle istotna, że (w przeciwieństwie do zakupów przez internet z odbiorem osobistym, czego komputronik nie oferuje) nie przysługuje Ci choćby 2-tygodniowa możliwość zwrotu bez podania przyczyny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...