Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

KenpachiSC

Monitor 4k HDR IPS 60 Hz czy 1440p z G-Sync 144 Hz IPS?

Polecane posty

Godzinę temu, webtom napisał:

Tak gwoli ścisłości - nie odbiór osobisty, tylko zarezerwowanie produktu w salonie. Różnica o tyle istotna, że (w przeciwieństwie do zakupów przez internet z odbiorem osobistym, czego komputronik nie oferuje) nie przysługuje Ci choćby 2-tygodniowa możliwość zwrotu bez podania przyczyny.

Wiem, że to nie jest to samo co wysyłka kurierem i nie mam prawa do zwrotu towaru. 

Mam inny problem, kupiłem ten dysk, chciałem zrobić partycję, ale nie mogę wykorzystać więcej miejsca jak 2 TB. Ktoś wie o co chodzi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką opcje oznaczoną na szaro (konwertuj na dysk dynamiczny też na szaro).

Znalazłem już rozwiązanie na YT i utworzyłem jedną partycję o pojemności 3,63TB (szkoda, że tak dużo wzieło miejsca, ciekawe ile by zabrało jakby to był dysk 10TB), jednocześnie dziękuje wszystkim, którzy się zaangażowali w pomoc, ale jak napisałem już sobie poradziłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, KenpachiSC napisał:

Znalazłem już rozwiązanie na YT i utworzyłem jedną partycję o pojemności 3,63TB (szkoda, że tak dużo wzieło miejsca, ciekawe ile by zabrało jakby to był dysk 10TB)

Na dysku 10TB realnie przestrzeni jest 10 000 000 000 000 / 1024 / 1024 / 1024 / 1024 = ok. 9,095TB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę zakładał nowego tematu. Postanowiłem nie kupować zestawu, który planowałem, ponieważ ceny kart graficznych są sporo zawyżone, ale również wątpie, żeby nawet najnowsza generacja kart graficznych uciagneła 4k w zadowalającym stopniu. Do tego monitory obsługujące HDR i 4k z tego co czytałem zostaną wycenione na 2 tysiące euro, gdzie w PL, to będzie pewnie koło 9 tysięcy zł, a to zdecydowanie za dużo jak na monitor dla mnie, dlatego poczekam ze złożeniem takiego zestawu do 4k z 2-3 lata, kiedy ceny i kart graficznych (oby) się unormują, no i będą jeszcze wydajniejsze, tak samo monitory 4k z HDR powinny spaść z cenami, a nawet jeśli nie, to za 3 lata spokojnie dozbieram do takiego zestawu komputerowego, nawet jakby mial kosztować 25 tysięcy. No ale to jest przyszłość. 

Cena jaką chce przeznaczyć na podzespoły, to 4 tysiące zł (moge trochę nagiąć, jeżeli będzie warto, ale również jeżeli dałoby radę wydać mniej, to również bym się ucieszył).

Kartę graficzą posiadam ASUS GeForce GTX 1060 Strix 6GB, dyski SSD i HDD również posiadam. Klawiaturę mam mechaniczną, kupioną rok temu, to nie potrzebuje nowej, monitor również zostawię ten, który mam (24 cale, Full HD).

Potrzebuje:

Procesor (zależy mi na tym, żeby miał więcej jak 6 wątków, ponieważ czasami streamuje gry, ale również w MMO, które gram mając 4 rdzenie i 4 wątki w i5 2500k, czuje znaczące spadki FPS, jeżeli dużo się dzieje w około)

Płyta główna (również nie musi być najtańsza, ponieważ chce stabilnie podkręcić procesor, więc powinna być troche lepsza jak podstawowy model)

pamięć ram (musi być 16 GB)

Obudowa (musi mieć miejsce na conajmniej 4 dyski SSD i 2 HDD, być w miarę cicha i mieć dobrą wentylację, filtry antykurzowe i żeby nie łapała dużo kurzu w środku)

Zasilacz mam Corsair VS 550, ale radzono mi go zmienić, no ale jeżeli uznacie, że może zostać, to go zostawię (kupiony chyba trochę ponad rok temu).

Myszka do gier MMO, patrzyłem na różne, ale ta wydaje się najlepsza ze względu na dużą możliwość konfiguracji bocznych przycisków, więc ją również trzeba uwzględnić w budżecie https://www.x-kom.pl/p/250744-myszka-przewodowa-roccat-nyth-modular-mmo-gaming-mouse-czarna.html

W tej chwili używam myszki Logitech G502 Proteus Core, która jest bardzo dobra i wygodna, tylko, że nie w każdym MMO, które gram wystarcza mi jej ilość przycisków i muszę niektóre skille przypisać pod scroll, i kombinować na klawiaturze gdzie jeszcze mogę przypisać skille, aby mieć błyskawiczny dostęp do nich, co jednak jest uciążliwe, zwłaszcza w PVP.

Chłodzenie do procesora

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.morele.net/inventory/info/c24ac006/
Wersja prawie full wypas (wyżej dałoby się dołożyć do chłodzenia AIO, pamięci CL14 z podświetleniem, zasilacza platinum, czy płyty głównej z jeszcze kilkoma bajerami).

Co można taniej (oczywiście to tylko niektóre z możliwości):

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje. Obudowy, które podałeś były rozważane już wczesniej, i raczej zdecyduje się na tego tego phanteksa, bo obudowę, o ile się o nią dba, można zachować bardzo długo. Co do płyty głównej, to jakie zalety ma posiadanie dwóch kart sieciowych? Co do chłodzenia przy tym procesorze, to nie wiem czy jest sens oszczędzać, i brać chłodzenie powietrzem inne jak noctua, bo jak wiadomo ten procesor lubi się grzac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za pomoc, złożyłem takie zamówienie jak na zdjęciu poniżej, i jeszcze mi się trafiła promocja na Seasonic FOCUS Plus Platinum 550.

ps. wiem, że pomyliłem chłodzenia i wziąłem przez przypadek wersje tylko na AM4. Napisałem już do obsługi klienta, aby skorygowali zamówienie i zamienili mi to chłodzenie na wersję pasujacą do mojej podstawki.

zamowienie.png.9bafdf3c8f9fb3dcf09f8bab64f64555.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, KenpachiSC napisał:

Myszka do gier MMO, patrzyłem na różne, ale ta wydaje się najlepsza ze względu na dużą możliwość konfiguracji bocznych przycisków, więc ją również trzeba uwzględnić w budżecie https://www.x-kom.pl/p/250744-myszka-przewodowa-roccat-nyth-modular-mmo-gaming-mouse-czarna.html

Corsair Scimitar Pro oraz Razer Naga Trinity też są ok.

W co się aktualnie gra, jeśli mowa o MMO?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem również na te myszki, ale Roccat Nyth ma najlepsze możlwości konfiguracji, więc wybrałem ją.

Jest masa MMO, która jest popularna jak Black Desert Online, czy WoW ciągle jest na topie, ale ja gram w SWTOR (star wars the old republic) już 5 lat, i obecnie zaczałem grać w Final Fantasy 14, równiez polecam, bardzo fajne MMO.

Dam link do mojego kanału na YT, mam kilka filmów ze SWTOR rankedowego PVP i Dueli, bo głównie gram rankedowe PVP (mam nadzieje, ze moderator nie zbije mnie z tego powodu).

https://www.youtube.com/channel/UCJmwmnoLSgEUdm_d2CkAl-A/videos

Oczywiście mam znacznie więcej filmów z rankedów na dysku, ale nie chce ich wrzucać, bo potem niektórzy mogą mieć pretensje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podzespoły wczoraj złożyłem, wszystko działa dobrze, tylko wydaje mi sie, że coś jest nie tak z zakładką "powers" karty graficznej. Mianowicie, w starym komputerze 100% użycia karty graficznej oznaczał 100% "powers", a jezeli karta korzystała z boostu (fabrycznego Asusa), to wtedy maksymalnie było nawet 116% (o ile dobrze pamiętam, ale na pewno coś koło tego). Teraz w grze pokazuje mi zużycie karty 98%, a w HWmonitor 100%, ale "powers" jest tylko 87,19%, i nie rozumiem co to oznacza. Kartę podłączyłem pod slot pci-e x16 więc nie jest ograniczana. A może to jest jeszcze jakaś opcja oszczędności energii automatycznie włączona w windows 10, albo płycie głównej? A może po prostu wszystko jest ok, a ja to źle odczytuje?

https://imgur.com/a/DaMXH

 

https://imgur.com/a/d32ib

 

ps. Tak pozatym, to jeszcze profil XMP nie dziala, pomimo tego, że na stronie producenta płyty głównej moje ramy są wymienione jako kompatybilne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany, po prostu assassin's creed origins nie obsługiwał mojej karty w 100%, jak odpaliłem inne gry bez v-sync, to dojechało nawet do 114% "powers", czyli maks + boost. Ten sam problem miałem przy The Evil Within 2, tylko, że tam było to nieporównywalnie bardziej uciążliwe, bo z tego co pamiętam użycie GPU miałem zaledwie około 80%, i każdy miał taki problem na PC (im mocniejsza karta graficzna, tym mniejsze użycie GPU). Temat można zamknąć, jestem zadowolony z zakupu i szczerze powiem, że warto było dopłacić do obudowy, i chłodzenia Noctua, bo jakość, cisza, i przyjemność użytkowania jest warta tej ceny. Co do samego i7 8700k, to żadnych spadków FPS w żadnej grze, zupełnie inna jakość rozrywki między i5 2500k(4,5GHz), a i7 8700k. W i5 2500k co chwile miałem dropy FPSów, nawet w grach wydawałoby się idealnych pod ten procesor, bo data wyjścia przykładowej gry była zbliżona do daty wyjścia procesora, ale pomimo tego, jakość rozrywki była średnia przez te dropy FPS. Przy i7 8700k nie ma tego problemu wcale. Przykładowo Mass Effect Andromeda, gra bardzo znienawidzona za optymalizacje (i słusznie). Kiedy pierwszy raz ją przechodziłem na i5 2500k, to miałem spadki FPS nawet do 15 - 20 na niektórych planetach, przy najniższych detalach ( z gtx 1060), i nic nie pomagało nawet ustawienie rozdzielczości 720p. I tak przez prawie całą grę (tylko w małych pomieszczeniach było w miarę normlanie). Jak dzisiaj testowałem na i7 8700k (być może poprawili optymalizacje, ale czy aż tak?), to na najwyższych możliwych ustawieniach w tej samej lokalizacji, miałem 40 - 55 fps (HBAO Pełne, Format bufora klatki 64 bity), a na normalnych ustawieniach "ultra", to powyżej 60, na innych planetach nawet powyżej 70. Na pewno jest to również zasługa 2x szybszych ramów DDR4 (1333 vs 2666), i być może windowsa 10, no ale dzięki i7 8700k nie miałem nie przyjemnych spadków FPS, i już nigdy nie wrócę do i5.

Ustawienia ultra (rozmiar bufora klatki 64 bity)

https://imgur.com/QYN9FYT

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...