Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

adasko1984

Laptop do pracy + trochę grania (ok 3500zł)

Polecane posty

Cześć,

Zaczynam poszukiwania nowego sprzętu do pracy i pogrywania w wolnych chwilach od czasu do czasu (najwyższa pora ograć zaległego Wiedźmina 3), idealnie na kolejne 3 lata (albo i więcej)

  • Cena: do 3500zł (jestem w stanie dołożyć ok 500zł ale musiałby by być ku temu naprawdę dobre przesłanki)
  • Główne zastosowanie: praca ( trochę programowania, trochę testowania - Visual Studio/Eclicpe/IntelliJ ), Internet, od czasu do czasu granie w gry (na chwilę obecną Wiedźmin 3 to szczyt moich potrzeb) ew. jakieś MMO.
  • Rozmiary: maksymalnie 15,6 cala
  • System operacyjny: Windows 10 Home/Pro 64bit
  • Inne: w poszukiwaniach jestem ograniczony do sklepu Euro RTV AGD (www.euro.com.pl) (stety albo niestety); wolałbym jakiś "niegamingowy" wygląd - raczej taki standardowy "nudny" biurowy; posiadanie napędu: wskazane 

 

w oczy wpadło mi obecnie to: https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/acer-aspire-f5-573g-56m5-i5-7200u-8gb-1tb-gtx950m-w10.bhtml

ale jest tam dość starty (chyba liczący już sobie 2 lata?) GTX 950M, który chyba nie do końca nadaje się do grania... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli szukasz laptopa na którym odpalisz też nowsze gry, to poniżej karty GTX 1050 nie ma co schodzić. GTX 950M to już zbyt wolna karta, podobnie jak GTX 960M.

Plus ten lapek co wybraleś, ma tylko 2-rdzeniowy i 4-wątkowy procek, co też do grania nadaje się tak sobie.

Te 500 zł jesteś w stanie ostatecznie dołożyć do kwoty 3000 zł czy do 3500 zł?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem: szczytem moich oczekiwań do grania na laptopie jest Wiedźmin 1, 2 i 3 oraz ew. SWTOR (raczej nie planuję porywać się na żadne wielkie nowości).

Budżet to 3500zł (to 500 jest dodatkowe jak naprawdę będzie warto dopłacić, wtedy skłonny będę wydać i 4000zł)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sugerowałbym dorzucić do https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/hp-omen-15-ce008nw-15-6-intel-core-i5-7300hq-8gb-ram-1tb-dysk-gtx1050-grafika-win10-zestaw.bhtml - Core i5, 8 GB RAM, GTX 1050. Do tego niezłe wykonanie i dobra kultura pracy.

Jeżeli wygląd musi być "niegamingowy", to pozostaje chyba tylko https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/asus-vivobook-pro-15-n580vd-intel-core-i5-7300hq-8gb-ram-1tb-dysk-gtx1050-grafika-win10.bhtml - przy czym opłacalność jest średnia, bo praktycznie nic nie zyskujesz względem HP, a nawet tracisz (gorsza matryca).

Niestety wybór w Euro RTV szałowy nie jest, choć ten HP o ile nie przeszkadza ci gamingowy wygląd, to ciekawa opcja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wiem, że ograniczenie do jednego sklepu (i to raczej dość przeciętnego jeśli chodzi o sprzęt) mocno ogranicza możliwości.

Prawdę mówiąc ten cały "gejmingowy look" strasznie mi się nie podoba i staram się go unikać jak się da (tak, wiem, że to tylko sprzęt ale jak mam z nim dzień w dzień spędzać dość spore ilości czasu, to chciałbym, by nie drażnił mnie swoim wyglądem).

 

Czyli rozumiem, że ogółem na 950M, czy 960M, o 940MX nie wspominając, nie powinienem zwracać uwagi, jeśli myślę o tym by od czasu do czasu zagrać w coś nowszego niż Fallout Tactics (Wiedźmin 3 patrzę na ciebie)?

a jak traktować GeForce MX150?

przykładowo myślę o: https://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/lenovo-ideapad-520-15-6-intel-core-i7-8550u-8gb-ram-1tb-dysk-gf1040-grafika-win10.bhtml

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MX150 = ~ GTX 950M

Jeżeli chcesz pograć w coś nowszego nawet sporadycznie, to jednak GTX 1050 to takie minimum. Sam przesiadłem się jakieś 2 miesiące temu z lapka z GTX 960M bo już nie wyrabiał w nowszych grach. Ok, Wiedźmina da się jeszcze ograć całkiem komfortowo na takiej karcie, no ale akurat ta gra aż takich kosmicznych wymagań nie ma i do tego ma już kilka lat na karku.

Chyba że jesteś graczem, który jest w stanie pogodzić się ze sporym obniżaniem detali czy graniem w niższej rozdzielczości, niż nominalna (czyli poniżej 1080p). Wtedy sytuacja się trochę poprawia, no ale jak to ma być sprzęt na kilka lat, to sensowniej będzie dopłacić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...