Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Singlewave

Błąd przy podłączaniu dysku - struktura jest uszkodzona i nieczytelna

Polecane posty

Cześć!

Przed chwilą podłączyłem dysk zewnętrzny do komputera i wyskoczył mi błąd, że struktura jest uszkodzona i nieczytelna. 

Czy da się to jakoś naprawić? :( 

Te dane są dla mnie bardzo ważne, jest tu ponad 50gb zdjęć i wiele innych ważnych dokumentów.

Pozdrawiam

~Singlewave

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłącz dysk od komputera uruchom ponownie komputer i podłącz ponownie. Jeżeli windows próbuje odczytać dysk i przez to wiesza się eksplorator to dane na dysku są wykorzystane przez inny program np. montujący wirtualny obraz lub inny odczytujący. Jeżeli nie sprawdź właściwości dysku typ partycji przykładowo NTFS  i rozmiar zajętych danych oraz wolny rozmiar dysku. Sprawdź w narzędziach administracyjnych (penel sterowania) zarządzanie komputerem  ile dysk ma partycji oraz czy są partycje niewykorzystane bądź obszar dysku nie przydzielony oraz kolejność tej partycji z danymi na tym dysku. Sprawdź układ dysku np. prosty, typ np. podstawowy oraz system plików np. NTFS oraz stan np. (zdrowy) (......). W menedżerze urządzeń ustaw dysk na szybkie usuwanie we właściwościach dysku oraz w opcjach zasilania w windows ustaw wyłącz selektywne USB, sprawdź kabel usb tego dysku lub zmień na inny, podłącz dysk na innym komputerze czy działa. W starszych systemach działał trik prawym przyciskiem eksploruj jeżeli nie działało autoodtwarzanie. Można jeszcze przeinstalować sterowniki płyty głównej lub czytnika kart pamięci głownie że na nich są porty usb. Oraz odinstalować sterowniki rozpoznania dysku w menedżerze urządzeń ukryte tego dysku (wymagane uruchomienie ponowne). Masz porty USB 2 lub 3 i dysk USB 2 lub 3 i kabel w tych standardach 2 lub 3. Nie zadziała kabel 3.0 na USB 1.1.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...