Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Neito17

Rendering 3D - porówanie zestawów komputerowych

Polecane posty

Witajcie!

 

W pracy kuzyna zabierają się za wymianę sprzętu i firma, która ma ten sprzęt dostarczyć zaproponowała różne pozycje. Komputer, który mają wybrać ma służyć do profesjonalnej obróbki grafiki oraz jak najszybszego i najdokładniejszego renderingu 3D. Co do wyboru, to kuzynowi nie zależy na wyborze najtańszej oferty, bo nie on to będzie opłacał, tylko najbardziej opłacalnej pod względem cena/wydajność, ponieważ firmy często żerują na innych podając kosmiczne ceny i zapewniają o wydajności sprzętu. Najpierw podam info o obecnym  laptopie firmowym:

 

Intel Core i7 4710MQ 2,5GHz
16GB RAM
Intel(R) HD Graphics 4600, Nvidia Quadro K2200M

Więcej info nie podał, ale do porównania ze stacjonarnymi raczej nie będzie to problemem.

 

Poniżej propozycje podane przez firmę oraz 2 chyba podane z allegro jako backup oferty(?) gdyby w 3 pierwszych coś nie pasowało. 

Propozycja 1 (Action) - 9350 zł netto

Model: Actiona WS,
Procesor: Intel Core i7 6900 (8 rdzeni i 16 wątków),
Pamięć RAM: 16 GB (2 kanałowa),
Dyski: 240 GB SSD oraz 1 TB HDD,
Karta graficzna:   GeForce GTX 1050,

Propozycja 2 (Action) - 11770 zł netto 

Model: Actiona WS,
Procesor: Intel Core i7 6950 (10 rdzeni i 20 wątków),
Pamięć RAM: 16 GB (2 kanałowa),
Dyski: 240 GB SSD oraz 1 TB HDD,
Karta graficzna:   GeForce GTX 1050,


Propozycja 3 (Dell) - 6680 zł netto

Model: Precision Tower 3620 XCTO, podstawa
Procesor: Intel® Core™ i7-7700K siódmej generacji (cztery rdzenie 4,2 GHz, 4,5 GHz w trybie Turbo, 8 MB, układ HD Graphics 630),
Pamięć RAM: 16 GB,
Dyski: 256 GB SSD oraz 1 TB HDD,
Karta graficzna: NVIDIA® Quadro® M2000 4 GB (4 złącza DP),
 

Propozycja 4 - 4 799,00 zł

http://allegro.pl/komputer-stacja-cad-i7-16gb-1tb-120gb-quadro-k1200-i6766304413.html

 

Propozucja 5 - 4 845,00 zł

http://allegro.pl/gamer-rg2-i7-7700-16gb-1tb-gtx1070-8gb-dual-win10-i6894263653.html

 

Moim zdaniem gdy na to patrzę to tak naprawdę różnica pojawia się tylko w wydajności procesorów, bo GTX1050 i M2000 to równoważniki 960-970 z tego co się orientuje choć ten drugi jest do zastosowań profesjonalnych. Pytanie zatem czy tak wydajne procesory nie będą sie dławić przy takich kartach. Co sądzicie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta praca opiera się głównie na mocy procesora? O jakich programach mowa?

Ogólnie branie platformy X99 jest pozbawione w tym wypadku sensu - w cenie i7-6950X można kupić i9-7960X (6 rdzeni więcej), a wyraźnie taniej można mieć AMD TR 1950X (choć nie jest to tak uniwersalny procesor jak i9).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach, teraz prawdopodobnie nagnę Twoją cierpliwość @Bull3t, bo temat z wyboru między ofertami zszedł do prośby o konkret, ale jak się okazało mój kuzyn chce robić jakieś "misz-masze" i wynika z tego, że zależy mu na tym by sprzęt był w okolicach 8500zł, bo potem chcę go odkupić za niższą cenę. Nieistotne szczegóły. Zatem w cenie 8500zł:

- komputer do renderingu w wyżej wymienionych programach. Oczywiście liczy się prędkość renderingu i dokładność.

- przynajmniej 2-krotna wyższa wydajność niż podanego laptopa (to rzecz jasna nie jest trudne, więc może 3-krotna?)

- pracaa nie jest na miarę disneya czy blizzardowych animacji, ale warto byłoby zostawić zapas mocy na możliwość rozwijania się w tych programach.

 

X299 + GTX 1060/1070, zatem Kaby Lake czy Coffe Lake, bo jak widzę to artykuły dotyczą poprzedniej generacji?  Jeśli udałoby Ci się przykładowy zestaw na morellach/techlandzie stworzyć, to byłbym zobowiązany. Dziekuję.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Neito17 napisał:

X299 + GTX 1060/1070, zatem Kaby Lake czy Coffe Lake, bo jak widzę to artykuły dotyczą poprzedniej generacji?

Kaby Lake oraz Skylake możesz traktować niemalże jednakowo, bo tylko trochę zegary skoczyły. Coffee Lake wnosi już 6 rdzeni, więc różnica do np. i7-7820X robi się mniejsza, ale platforma HEDT to nadal platforma HEDT - więcej linii PCIe (można zamontować dyski NVME bez takich obostrzeń jak na Z270/Z370, można zaaplikować więcej kart graficznych), można wsadzić 2 razy tyle RAMU co na Z370, rozbudować platformę do 18 rdzeni (w przyszłości może więcej).

Znalazłem test w V-Ray z m.in. procesorami Kaby Lake:  https://www.pugetsystems.com/labs/articles/V-Ray-CPU-Comparison-Skylake-X-vs-Threadripper-1018/#Conclusion

1 godzinę temu, Neito17 napisał:

Ach, teraz prawdopodobnie nagnę Twoją cierpliwość @Bull3t...

Nie udało Ci się, bo ja dość cierpliwy jestem. ;)

1 godzinę temu, Neito17 napisał:

...że zależy mu na tym by sprzęt był w okolicach 8500zł, bo potem chcę go odkupić za niższą cenę.

Mowa o kwocie netto czy brutto?

 

W każdym razie, złożyłem coś takiego: https://www.morele.net/inventory/info/38ecf81e/. Krótki opis:

- i7-7820X - naprawdę solidny procesor w dość rozsądnej cenie, poza tym nic mocniejszego nie zmieściło się w budżecie - w przyszłości można wymienić na coś z bardziej imponującą liczbą rdzeni;

- 32GB RAMu (wyczytałem w internecie, że na kościach Samsung B-Die) o naprawdę dobrych parametrach w przyzwoitej cenie (jak na obecne realia);

- Asrock X299 Taichi XE - płyta główna z porządną sekcją zasilania (solidna ilość faz zasilania, 2 x 8 pin do zasilania cpu, 2 radiatory połączone rurką) w przyzwoitej cenie;

- topowe chłodzenie powietrzne;

- solidny zasilacz z certyfikatem 80 Plus Platinum;

- pojemna obudowa.

 

 

TUTAJ znajdziesz kod zniżkowy na montaż i wysyłkę, choć nie wiem czy będzie sens z niego skorzystać - zważywszy na wartość zamówienia, pewnie da się "ugrać" zniżkę większą niż zapewnia kod na montaż.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...