Jump to content
abcy

Czytnik ebooków, który wybrać?

Recommended Posts

Witam,

Chciałbym rozpocząć swoją przygodę z czytnikiem ebooków. Kompletnie się nie orientuje w tym temacie i chciałbym zasięgnąć opinii na ten temat.

Chciałbym aby czytnik miał podświetlenie abym mógł czytać w nocy (po ciemknu),  czy wbudowana pamięć wystarczy czy też karta pamięci się przyda? Foramty mogę zawsze przekonwertować z tego co wiem ale który będzie najlepszy, a może zależy to od czytnika? Na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze pierwszego czytnika? Z tego co wyczytałem w internetach to prym wiedzie Kindle paperwhite 3 (tylko nie do końca wiem o co chodzi bo są wersje z reklamami i bez), bądź PocketBook Touch Lux 3 a może doradzicie coś zupełnie innego?

Z góry dziękuje za wszelką pomoc w tym temacie, każda wiedza się przyda :)

Link to comment
Share on other sites

Witam,

Obydwa wstępnie wybrane przez Ciebie czytniki są bardzo dobre i niezależnie, który wybierzesz będziesz zadowolony. Aby dopasować czytnik do swoich preferencji powinieneś poczytać blogi kolegów z  forum: "Cyfranek - Cyfrowe czytanie" oraz "Świat czytników", na których znajdziesz recenzje i porównania obydwu urządzeń.

Osobiście mam PPW 3, wybrałem go ze względu na lepszy ekran - w wyższej rozdzielczości 1448×1072 i gęstością pikseli 300, podczas gdy w TL3 ekran ma rozdziałkę 1024x758, 212ppi.

PPW3 Spełnia swoje zadanie bardzo dobrze. Nie posiada slotów kart pamięci, więc jeśli będziesz ładował na niego dużo książek to pamięć się zapcha, ale bardzo ciężko o to. Obsługuje formaty mobi i azw3 z tych popularniejszych, reszta jest konwertowana "w locie" już poprzez Calibre. Nie radzi sobie niestety za dobrze z obsługą PDF - wyświetla je jako obrazki, nie możesz regulować czcionki itp. Tutaj lepiej sprawdza się Pocketbook.

Touch lux ma bardziej zaawansowane oprogramowanie, kilka aplikacji, język polski - ale czy to potrzebne?

A co co Paperwhite z reklamami / bez reklam - wersja z reklamami jest tańsza, wyświetlają się one na ekranie głównym gdy wygasisz czytnik oraz na ekranie przegląania książek. Gdy już czytasz nic nie jest wyświetlane, tak że nie jest to jakieś denerwujące. Jak zgłosisz się do supportu amazona to wyłączą Ci to za darmo (wystarczy powiedziec ze nie znasz niemieckiego, jesteś z Polski).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...