Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

abcy

Czytnik ebooków, który wybrać?

Polecane posty

Witam,

Chciałbym rozpocząć swoją przygodę z czytnikiem ebooków. Kompletnie się nie orientuje w tym temacie i chciałbym zasięgnąć opinii na ten temat.

Chciałbym aby czytnik miał podświetlenie abym mógł czytać w nocy (po ciemknu),  czy wbudowana pamięć wystarczy czy też karta pamięci się przyda? Foramty mogę zawsze przekonwertować z tego co wiem ale który będzie najlepszy, a może zależy to od czytnika? Na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze pierwszego czytnika? Z tego co wyczytałem w internetach to prym wiedzie Kindle paperwhite 3 (tylko nie do końca wiem o co chodzi bo są wersje z reklamami i bez), bądź PocketBook Touch Lux 3 a może doradzicie coś zupełnie innego?

Z góry dziękuje za wszelką pomoc w tym temacie, każda wiedza się przyda :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Obydwa wstępnie wybrane przez Ciebie czytniki są bardzo dobre i niezależnie, który wybierzesz będziesz zadowolony. Aby dopasować czytnik do swoich preferencji powinieneś poczytać blogi kolegów z  forum: "Cyfranek - Cyfrowe czytanie" oraz "Świat czytników", na których znajdziesz recenzje i porównania obydwu urządzeń.

Osobiście mam PPW 3, wybrałem go ze względu na lepszy ekran - w wyższej rozdzielczości 1448×1072 i gęstością pikseli 300, podczas gdy w TL3 ekran ma rozdziałkę 1024x758, 212ppi.

PPW3 Spełnia swoje zadanie bardzo dobrze. Nie posiada slotów kart pamięci, więc jeśli będziesz ładował na niego dużo książek to pamięć się zapcha, ale bardzo ciężko o to. Obsługuje formaty mobi i azw3 z tych popularniejszych, reszta jest konwertowana "w locie" już poprzez Calibre. Nie radzi sobie niestety za dobrze z obsługą PDF - wyświetla je jako obrazki, nie możesz regulować czcionki itp. Tutaj lepiej sprawdza się Pocketbook.

Touch lux ma bardziej zaawansowane oprogramowanie, kilka aplikacji, język polski - ale czy to potrzebne?

A co co Paperwhite z reklamami / bez reklam - wersja z reklamami jest tańsza, wyświetlają się one na ekranie głównym gdy wygasisz czytnik oraz na ekranie przegląania książek. Gdy już czytasz nic nie jest wyświetlane, tak że nie jest to jakieś denerwujące. Jak zgłosisz się do supportu amazona to wyłączą Ci to za darmo (wystarczy powiedziec ze nie znasz niemieckiego, jesteś z Polski).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...