Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Lovs

dylemat w wyborze monitora ips 60 hz czy tn 144 hz

Polecane posty

Witam! Mam niemały dylemat!
Jestem na skraju zwariowania, nie mam pojęcia co jest lepsze, a zawsze gdy mam sprzętowy problem, zwracam się do was.
Budżet: 1200 zł
Monitor ma służyć do powiedziałbym codziennego użytku, przeglądanie internetu, kodowanie, granie. Naczytałem się co nie miara na temat monitorów i właśnie przez to nie wiem co teraz zrobić. Głównym problemem w wyborze jest to, że mam już jeden monitor: http://www.samsung.com/pl/consumer/pc-peripherals-prtinters/monitors/monitor-archives/LS22X3HKFE/EN/

Monitor zamierzam zostawić i dokupić kolejny i tu pojawia się pytanie: Czy kupując 144 Hz i mając zaraz obok 60 Hz będzie mi to przeszkadzało? To samo z IPS, czy kupując tym razem 60Hz ale IPS i mająć obok 60HZ ale TN, różnica w kolorach będzie rażąca?

Ostatnio napaliłem się na to 144Hz, bo czerpie dużo radochy z grania na dużym poziomie, dlatego uznałem, że to będzie super zmiana. Jednak, ze wszystkich monitorów 144HZ, do wyboru został tylko https://www.morele.net/monitor-lg-24gm79g-b-1227357/ ten model.
Pomyślałem, więc, że może lepiej jednak zainwestować w jakiś model IPS może 1440p, no bo być może jakość ekranu zrekompensuje odświeżanie, ale tutaj nie znalazłem wartych uwagi ekranów.

Pomóżcie... co robić?
#edit: z gier w ktore gram najczesciej to CSGO, Overwatch, League of Legends, czasami jakis rpg, być może za niedługo cod
#edit2: z monitorów IP 1440p znalazłem takie coś.. https://www.morele.net/monitor-dell-p2416d-758803/.. ale dalej nie wiem co kupować..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do profesjonalnego grania 144hz to bardzo dobra opcja nawet jeżeli to TNka Przy ips kolory będzie widać. Sam mam tego lg+ monitor 4k ips+fhd ips i szczerze wystarczy minimalny ruch głową zeby było widać zniekształcenia kolorów na  tej TN, ale w grach płynność jest mega, na nim gram głownie w online, pozostałe na 4k. 
Przy codziennej pracy może być dla ciebie uporczywa różny wymiar monitorów. 
Tak w kolorach różnica będzie bić po oczach, szczególnie ze na 22 calach fhd wygląda nieco lepiej bo pixel jest mniejszy. Kolory też niestety robią swoje, choć do gier można jeszcze ustawić kolory tak że to nie bardzo przeszkadza. W csie tnka ma swoje zalety bo nie ma czerni, wiec w starej ciemni na inferno można było łatwo zauważyć przeciwnika. 
1440p tez jest spoko drogą ale trzeba mieć do tego grafikę, gtx 1070/980ti to takie rozsądne minimum. Problem w tym ze w wyższe rozdzielczości warto iść tym którzy preferują rozgrywkę offline, gdzie czas reakcji nie gra dużej roli. 

Chcesz grać online, szczególnie na wyższym poziomie 144hz da ci nieco punktów do skila, im jesteś lepszy tym więcej. 
Chcesz offline idz w 1440p, lub jeżeli nie jesteś pr0, pamiętaj o wymogu względem gpu
Wydaje mi się, że tyle. a wady tnki musisz niestety przeboleć 

Chybza ze dołożysz do:

Samsung LC24FG73FQUXEN
Samsung LC24FG70FQUXEN
Monitor AOC AG272FCX

matryce va/ips wiec odchodzi problem z kolorami. pierwszy jest zakrzywiony co przy 23 calach jest nieodczuwalne, a 27 cali do fhd to już jest nieco przesadzone i mozesz widzieć pojedyncze pixele. O quali tych samsungów się nie wypowiem bo niewiele o nich wiem, niestety

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...