Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

chomiczonek

Rozwiązany: Tacens Radix V 650W - Czy uciągnie Ryzen 7 1700+ R9 280X

Polecane posty

Witam,

Z racji że core i5 2500k przestaje starczać jestem zmuszony kupić coś mocniejszego. Myślałem nad 5 1600 ale Ryzen 7 1700 wygląda na ciekawszą propozycję.

Mam tylko jeden dylemat: Czy Tacens Radix V uciągnie Ryzena 7 1700 i R9 280x. Z i5 2500k@4.5 Ghz + R9 280x bez problemu sobie radził. Tabliczka znamionowa  poniżej.

Z góry dzięki za pomoc :)

 

 

DSC_0018.jpg.d8888e911b0ab560a04f16d014a9d407.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolę pójść w AMD ze względu na przyszłościową podstawkę z możliwością rozbudowy i lepszą multizadaniowość. Intela nie chcę ze względu na politykę i to że już i5 8600k potrafi się krztusić np w BF1 Amiens 64 graczy(wszystkie rdzenie idą na 100%), podczas gdy ryzen ma jeszcze trochę zapasu mocy, zresztą nie mam za wiele czasu na granie ostatnio i bardzie mi zależy na multitaskingu, a w tym Ryzeny podobno błyszczą ;P Będę używał procka do programowania, baz danych,wirtualizacji itp itd. + okresowe granie. Z tego co wiem pod takie zastosowania Ryzen 7 będzie lepszym wyborem  niż Intel i5 8600k. Mój obecny procek i5 2500k@4.5 Ghz nawet na pulpicie nie wyrabia, także myślę że + 2 rdzenie niewiele dadzą i lepiej zainwestować w coś od AMD z 8 rdzeniami 16 wątkami, a i7 8700 jest poza budżetem, także ten;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, chomiczonek napisał:

Intela nie chcę ze względu na politykę i to że już i5 8600k potrafi się krztusić np w BF1 Amiens 64 graczy(wszystkie rdzenie idą na 100%)...

Który procek w przytoczonej sytuacji oferuje więcej FPSów? Bo jeśli wygląda to tak (ten przykład może wydać się niefortunny, ale dobrze obrazuje ewentualną współpracę z przyszłymi gpu), to nie mam pytań. ;)

Może w Twoim wypadku 16 wątków się przyda, ale trudno czasem mi nie odnieść wrażenia, że ludzie zbyt mocno zachłysnęli się tymi wątkami - do gier wykorzystujących 2-4 wątki chcą kupować Threadrippery 1950X itp. sytuacje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o FPS tylko o to, że na Ryzenie masz jeszcze zapas mocy, który możesz spożytkować na jakieś programy w tle a na i5 8600k to się będzie krztusił gdy np odpalisz w tle stream 1080p60+ kilka programików co zeżrą ze dwa rdzenie. Wiem dobrze jak jest bo na tej mapie(Amiens) są spadki na i5 2500k@4.5 Ghz czasem do 30/40 bez programów w tle. Jest  często grana na multi także wg mnie ta mapa jest lepszym źródłem odniesienia a nie "teściki" na singlu lub mało wymagających mapkach.

Tu( z października) masz gameplaya z i5 8400 na Amiens'ie i teraz popatrz na użycie i FPS i5 8400 z 1070 na tej mapie. Za dobrze to nie rokuje wg mnie na przyszłość skoro wszystkie rdzenie idą na 100% i zachodzi bottleneck GPU(1070), szczególnie jeśli do tego dodamy programy obciążające procka w tle (wtedy Ryzen 7 wyjdzie na prowadzenie), a i bez nich na tej mapce fps będą porównywalne na AMD  i Intelu , a tu ( z marca niestety) zobacz na 7 1700 jakie użycie  procka jest i masz te 120 fps+( co prawda na 1080ti), też bottleneck, ale wynikający ze słabej optymalizacji pod AMD oraz młodości platformy(teraz już trochę bardziej dopracowane są stery, biosy i gry), nie z powodu za małej mocy procka. Równie dobrze mogę podać przykład Dirta 4, gdzie Ryzen bije Intela o bagatela 20 FPS: klik   i jescze chyba był Prey o ile pamiętam. i5 8600k także będzie bottleneckiem dla gtx 1070 i na AMD mogę sobie pozwolić na kompilacje czegoś,rendering w tle itd. , o czym na i5 mogę sobie pomarzyć ;) , także nie zawsze Intel bedzie miał lepszy FPS -to zależy od gry,innych aplikacji itd. Może coś źle rozumiem, jeśli tak to poprawcie mnie :D


 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, chomiczonek napisał:

Jest  często grana na multi także wg mnie ta mapa jest lepszym źródłem odniesienia a nie "teściki" na singlu lub mało wymagających mapkach.

Te "teściki" w singlu są przede wszystkim powtarzalne, na multi raz trafisz na jednego przeciwnika, innym razem na dziesięciu.

1 godzinę temu, chomiczonek napisał:

Tu( z października) masz gameplaya z i5 8400 na Amiens'ie i teraz popatrz na użycie i FPS i5 8400 z 1070 na tej mapie. Za dobrze to nie rokuje wg mnie na przyszłość skoro wszystkie rdzenie idą na 100% i zachodzi bottleneck GPU(1070), szczególnie jeśli do tego dodamy programy obciążające procka w tle (wtedy Ryzen 7 wyjdzie na prowadzenie)

Na kanale tego jegomościa (na mapie Operations w BF1) masz test i5-8400 + GTX 1070 oraz R7 1700@3.8GHz + GTX 1070 - na obu konfiguracjach zdarzają się spadki do 80 fpsów, ale ogólnie i5-8400 zwykle oferuje nieco więcej klatek. Poza tym, te procesory nie są konkurentami.

1 godzinę temu, chomiczonek napisał:

też bottleneck, ale wynikający ze słabej optymalizacji pod AMD oraz młodości platformy(teraz już trochę bardziej dopracowane są stery, biosy i gry), nie z powodu za małej mocy procka.

Akurat Ryzeny naprawdę dobrze radzą sobie w BF1. Po prostu widać, że gra skaluje się do 5-6 wątków - w tym wypadku nawet TR 1950X oraz i9-7980XE nie zrobią różnicy, gry to nie rendering.

1 godzinę temu, chomiczonek napisał:

Równie dobrze mogę podać przykład Dirta 4, gdzie Ryzen bije Intela o bagatela 20 FPS: klik  

Ja mogę podać przykład Destiny 2 - i3 bije Ryzena 7. ;) Ale nie będę się tu z Tobą przerzucał linkami.

1 godzinę temu, chomiczonek napisał:

i5 8600k także będzie bottleneckiem dla gtx 1070 i na AMD mogę sobie pozwolić na kompilacje czegoś,rendering w tle itd. , o czym na i5 mogę sobie pomarzyć

i5-8600K nie jest bottleneckiem dla GTX 1070. Jeśli zamierzasz jednocześnie grać, renderować, oglądać yt itd., to oczywiście dodatkowe rdzenie się przydadzą, a jakbyś się postarał to byś nawet Threadrippera oraz i9 "zakrztusił". ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, chomiczonek napisał:

Za dobrze to nie rokuje wg mnie na przyszłość skoro wszystkie rdzenie idą na 100%

Zdaję się że nie o to chodzi z tym wykorzystaniem CPU. Myślę że w tamtym videoteście Battlefield 1 potrafi po prostu całkowicie wykorzystać potencjał i5 8600K - a że w grze chcemy zawsze mieć jak najwięcej fps, to gra pogania procesor do jak najszybszego wypluwania klatek, co daje 100% użycia i 190fps. To jest dobra rzecz. Natomiast Ryzena gra nie potrafi wykorzystać w pełni (przez winę procesora albo kodu samej gry), dlatego jego moc (100% wszystkich rdzeni) nie jest wykorzystywane. Na dodatek to, co gra potrafi wykorzystać, daje razem tylko 120fps.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...