Jump to content
Sign in to follow this  
SteamPunker

Komputer za 5,5k do 1440p

Recommended Posts

Znajomy planuje zakupić komputer w najbliższym czasie. Złożyłem mu dwie propozycje i proszę o weryfikację, która będzie lepsza.

Budżet na komputer: 5500

Części do kupienia: Cała skzynka

Czy wliczyć system w cenę: Nie, będzie wykorzystywany Windows 10.

Zastosowanie komputera: Głównie gry,  filmy i seriale. No i wiadomo - szeroko pojęty internet. ;) 

Preferowany sklep: Bez znaczenia.

Model posiadanego monitora (rozdzielczość, posiadane złącza): 2560x1440 Philips 276E8FJAB (jeszcze nie odebrany, wiec można zmienić).

Czy sprzęt będzie podkręcany: Być może. Warto przygotować się na zapas.

Termin zakupu komputera: Najbliższy czas.

Dodatkowe uwagi: Z poprzedniego komputera dysk SSD Samsung Evo 960 250GB

I tutaj wkroczyłem ja z dwoma pomysłami:

http://www.morele.net/inventory/info/pIJmXO/
+
http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=299863

Oraz obrazek z załącznika.
Jak widać pierwszy to ma nieco lepszy zasilacz, chłodzenie i napęd. Drugi to "budżetowa" opcja na 1080. 
Ktoś miałby jakieś sugestie? Może jakoś kompromisowo połączyć oba zestawy?

Komputer.jpg

Edited by SteamPunker
Dodanie zdjęcia.

Pod 1440p GTX 1080 na pewno się przyda, ale trzeba by tam dorzucić jednak do lepszej budy - Gladius M35. Poza tym by uszło, chociaż brak SSD w zestawie za tyle kasy brzmi jak strzał w stopę.

47 minut temu, Dirian napisał:

Pod 1440p GTX 1080 na pewno się przyda, ale trzeba by tam dorzucić jednak do lepszej budy - Gladius M35. Poza tym by uszło, chociaż brak SSD w zestawie za tyle kasy brzmi jak strzał w stopę.

Odpowiem cytatem:
"Dodatkowe uwagi: Z poprzedniego komputera dysk SSD Samsung Evo 960 250GB" ;) 

Zastanawiam się tylko nad płytą do tego 8600K. Nie jestem dobry into mobo i zastanawiam się który producent obecnie prezentuje najlepsze modele. ASRocka zawsze wszyscy chwalili za optymalne rozłożenie cena/jakość, ale nie wiem czy jest sens kupowania SLI w przypadku pojedynczej, tak drogiej karty (a te kiepsko tanieją w porównaniu do skoku wydajnościowego z generacji na generację). Nie lepiej jakiś inny model wziąć?

Zasilacz nie jest bombowy? Patriot robi tak samo dobre RAM-y jak pendrive'y? Do reszty brak uwag? 
Jak wyglądałby finalny koszyk? Próbuje przekonać kumpla do Aquariusa X70W.

Cóż, tyle dobrze, że strzał niecelny ;)

ASRock to chyba najtańsza płyta oferująca sensownie wyglądającą sekcję zasilania (może obok Tomahawka), także do odblokowanego procesora jak najbardziej ma sens, a dopisek SLI nic jej nie ujmuje.

Zasilacz to ponoć całkiem znośna jednostka, acz dobre pytanie, czy nie lepszy wyborem byłby Vero L2 z niezależną regulacją napięć. Tak czy siak oba wyglądają w takiej obstawie dość komicznie - raczej bym się zastanawiał, czy pozostać na poziomie Supremo M2, czy jednak nie dołożyć do RM550X.

Tak swoją drogą - Grandis, RAM z dość wysokimi radiatorami i nieprzesadnie szeroka obudowa (RG4/M35) to aby na pewno dobre połączenie?

Jeżeli łączna kwota przesadnie nadwyręża budżet - może warto rozważyć tymczasową rezygnację z HDD?

20 godzin temu, SteamPunker napisał:

Termin zakupu komputera: Najbliższy czas.

Jak ja uwielbiam to stwierdzenie ;) A co ten "najbliższy czas" tak konkretniej oznacza? Bo dla jednego będzie to tydzień, dla innego miesiąc, a dla jeszcze innego rok..

@Dirian @webtom @Ationx

Po waszych sugestiach teraz staram się przekonać znajomego do zestawu z załącznika. Jest sens jeszcze coś w nim zmieniać?
Ruchoma też jest kwestia monitora, bo doszliśmy do wniosku, że najbardziej optymalnym połączeniem byłby zakrzywiony 144Hz 1440p G-Sync 27"+ i oczywiście matryca IPS (kolorki). Problem w tym, że takie ekrany kosztują co najmniej kilka tysięcy, stąd trzeba pójść na jakiś kompromis. Obligatoryjna jest rezygnacja z drogiego G-Synca (karta jeszcze daje zapas), odświeżanie fajnie jakby było 75Hz+, a może zamiast 1440p sięgnąć po 21:9? Są sensowne modele 2560x1080 z wyższym odświeżaniem? Budżet to okolice 1.5k, a obecnie testuje AOC AGON AG272FCX (jednak FullHD przy 27" to jest max, bo pixele są już z bliska widoczne – szczególnie poza grą). 

Zakup uzależniony od momentu sprzedaży obecnego laptopa (ASUS GL753VE, 16GB Ramu). Aktywnie szukamy kupca i oprócz papierów (kupowany na początku roku) dorzuca EVO 850 250GB.

Zestaw.thumb.jpg.06cd94906a1158541ccb9201408dd429.jpg

43 minuty temu, SteamPunker napisał:

Po waszych sugestiach teraz staram się przekonać znajomego do zestawu z załącznika. Jest sens jeszcze coś w nim zmieniać?

A można jeszcze trochę sypnąć groszem? ;) W każdym razie, podaję swoje propozycje zmian:

- karta graficzna podrożała, aktualnie tańszy jest Palit GameRock;

- zasilacz bym zmienił na Corsaira TX550M (+ 20 zł) - 7 lat gwarancji, częściowa modularność;

- o 9 zł droższe są pamięci GoodRam 3000/CL15;

- MSI Z370 SLI PLUS (+ 30 zł) oferuje lepsze audio (ALC 1220) i USB 3.1 Gen2, sekcja zasilania ma tyle samo faz;

- cooler TR Macho Rev. B (+ 20 zł) jest wydajniejszy i nie blokuje slotów RAM.

Premiera 1070 Ti trochę namieszała i póki co stanęło na poniższym zestawie plus 1070 Ti. Mam nadzieję że zostaną w sklepie i nie podrożeją zbytnio do czasu zakupu przez kumpla.
Bo generalnie wszystko sprowadza się do momentu sprzedaży laptopa (nikt stąd nie chce kupić? ;)). Rozglądamy się też za sensownym monitorem o czym wspomniałem.

12121.jpg

Trochę temat ucichł, to podbiję. Wybaczcie post pod postem.

Kumpel dostał ostatnio dziwne porady i jego końcowy zestaw odbiega od tego co mu polecałem i teraz próbuje łączyć 1080 Ti z i5 8400... Poza tym mam zastrzeżenia do reszty komponentów, pomoglibyście znaleźć sensowne faktycznie nt. tego zestawu I porównać go z powyższym?

http://forum.benchmark.pl/topic/253665-komputer-do-55tyś-pod-monitor/#entry2432481

Sprawa pilna, laptop właśnie sprzedany. ;)

Dnia 10.11.2017 o 12:04, SteamPunker napisał:

Kumpel dostał ostatnio dziwne porady i jego końcowy zestaw odbiega od tego co mu polecałem i teraz próbuje łączyć 1080 Ti z i5 8400...

W rozdzielczości 1440p pewnie by to działało przyzwoicie.

Tylko jest taka kwestia, że w pierwszej połowie 2018 r. zapowiada się premiera kolejnej generacji kart graficznych Nvidii. Po ujrzeniu testów, Twój znajomy może być już umiarkowanie zadowolony z zakupy GTX 1080 Ti. ;)

Edited by Bull3t