Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

SteamPunker

Komputer za 5,5k do 1440p

Polecane posty

Znajomy planuje zakupić komputer w najbliższym czasie. Złożyłem mu dwie propozycje i proszę o weryfikację, która będzie lepsza.

Budżet na komputer: 5500

Części do kupienia: Cała skzynka

Czy wliczyć system w cenę: Nie, będzie wykorzystywany Windows 10.

Zastosowanie komputera: Głównie gry,  filmy i seriale. No i wiadomo - szeroko pojęty internet. ;) 

Preferowany sklep: Bez znaczenia.

Model posiadanego monitora (rozdzielczość, posiadane złącza): 2560x1440 Philips 276E8FJAB (jeszcze nie odebrany, wiec można zmienić).

Czy sprzęt będzie podkręcany: Być może. Warto przygotować się na zapas.

Termin zakupu komputera: Najbliższy czas.

Dodatkowe uwagi: Z poprzedniego komputera dysk SSD Samsung Evo 960 250GB


I tutaj wkroczyłem ja z dwoma pomysłami:

http://www.morele.net/inventory/info/pIJmXO/
+
http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=299863

Oraz obrazek z załącznika.
Jak widać pierwszy to ma nieco lepszy zasilacz, chłodzenie i napęd. Drugi to "budżetowa" opcja na 1080. 
Ktoś miałby jakieś sugestie? Może jakoś kompromisowo połączyć oba zestawy?

Komputer.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Dirian napisał:

Pod 1440p GTX 1080 na pewno się przyda, ale trzeba by tam dorzucić jednak do lepszej budy - Gladius M35. Poza tym by uszło, chociaż brak SSD w zestawie za tyle kasy brzmi jak strzał w stopę.

Odpowiem cytatem:
"Dodatkowe uwagi: Z poprzedniego komputera dysk SSD Samsung Evo 960 250GB" ;) 

Zastanawiam się tylko nad płytą do tego 8600K. Nie jestem dobry into mobo i zastanawiam się który producent obecnie prezentuje najlepsze modele. ASRocka zawsze wszyscy chwalili za optymalne rozłożenie cena/jakość, ale nie wiem czy jest sens kupowania SLI w przypadku pojedynczej, tak drogiej karty (a te kiepsko tanieją w porównaniu do skoku wydajnościowego z generacji na generację). Nie lepiej jakiś inny model wziąć?

Zasilacz nie jest bombowy? Patriot robi tak samo dobre RAM-y jak pendrive'y? Do reszty brak uwag? 
Jak wyglądałby finalny koszyk? Próbuje przekonać kumpla do Aquariusa X70W.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, tyle dobrze, że strzał niecelny ;)

ASRock to chyba najtańsza płyta oferująca sensownie wyglądającą sekcję zasilania (może obok Tomahawka), także do odblokowanego procesora jak najbardziej ma sens, a dopisek SLI nic jej nie ujmuje.

Zasilacz to ponoć całkiem znośna jednostka, acz dobre pytanie, czy nie lepszy wyborem byłby Vero L2 z niezależną regulacją napięć. Tak czy siak oba wyglądają w takiej obstawie dość komicznie - raczej bym się zastanawiał, czy pozostać na poziomie Supremo M2, czy jednak nie dołożyć do RM550X.

Tak swoją drogą - Grandis, RAM z dość wysokimi radiatorami i nieprzesadnie szeroka obudowa (RG4/M35) to aby na pewno dobre połączenie?

Jeżeli łączna kwota przesadnie nadwyręża budżet - może warto rozważyć tymczasową rezygnację z HDD?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dirian @webtom @Ationx

Po waszych sugestiach teraz staram się przekonać znajomego do zestawu z załącznika. Jest sens jeszcze coś w nim zmieniać?
Ruchoma też jest kwestia monitora, bo doszliśmy do wniosku, że najbardziej optymalnym połączeniem byłby zakrzywiony 144Hz 1440p G-Sync 27"+ i oczywiście matryca IPS (kolorki). Problem w tym, że takie ekrany kosztują co najmniej kilka tysięcy, stąd trzeba pójść na jakiś kompromis. Obligatoryjna jest rezygnacja z drogiego G-Synca (karta jeszcze daje zapas), odświeżanie fajnie jakby było 75Hz+, a może zamiast 1440p sięgnąć po 21:9? Są sensowne modele 2560x1080 z wyższym odświeżaniem? Budżet to okolice 1.5k, a obecnie testuje AOC AGON AG272FCX (jednak FullHD przy 27" to jest max, bo pixele są już z bliska widoczne – szczególnie poza grą). 

Zakup uzależniony od momentu sprzedaży obecnego laptopa (ASUS GL753VE, 16GB Ramu). Aktywnie szukamy kupca i oprócz papierów (kupowany na początku roku) dorzuca EVO 850 250GB.

Zestaw.thumb.jpg.06cd94906a1158541ccb9201408dd429.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, SteamPunker napisał:

Po waszych sugestiach teraz staram się przekonać znajomego do zestawu z załącznika. Jest sens jeszcze coś w nim zmieniać?

A można jeszcze trochę sypnąć groszem? ;) W każdym razie, podaję swoje propozycje zmian:

- karta graficzna podrożała, aktualnie tańszy jest Palit GameRock;

- zasilacz bym zmienił na Corsaira TX550M (+ 20 zł) - 7 lat gwarancji, częściowa modularność;

- o 9 zł droższe są pamięci GoodRam 3000/CL15;

- MSI Z370 SLI PLUS (+ 30 zł) oferuje lepsze audio (ALC 1220) i USB 3.1 Gen2, sekcja zasilania ma tyle samo faz;

- cooler TR Macho Rev. B (+ 20 zł) jest wydajniejszy i nie blokuje slotów RAM.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premiera 1070 Ti trochę namieszała i póki co stanęło na poniższym zestawie plus 1070 Ti. Mam nadzieję że zostaną w sklepie i nie podrożeją zbytnio do czasu zakupu przez kumpla.
Bo generalnie wszystko sprowadza się do momentu sprzedaży laptopa (nikt stąd nie chce kupić? ;)). Rozglądamy się też za sensownym monitorem o czym wspomniałem.

12121.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę temat ucichł, to podbiję. Wybaczcie post pod postem.

Kumpel dostał ostatnio dziwne porady i jego końcowy zestaw odbiega od tego co mu polecałem i teraz próbuje łączyć 1080 Ti z i5 8400... Poza tym mam zastrzeżenia do reszty komponentów, pomoglibyście znaleźć sensowne faktycznie nt. tego zestawu I porównać go z powyższym?

 

http://forum.benchmark.pl/topic/253665-komputer-do-55tyś-pod-monitor/#entry2432481

 

Sprawa pilna, laptop właśnie sprzedany. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.11.2017 o 12:04, SteamPunker napisał:

Kumpel dostał ostatnio dziwne porady i jego końcowy zestaw odbiega od tego co mu polecałem i teraz próbuje łączyć 1080 Ti z i5 8400...

W rozdzielczości 1440p pewnie by to działało przyzwoicie.

Tylko jest taka kwestia, że w pierwszej połowie 2018 r. zapowiada się premiera kolejnej generacji kart graficznych Nvidii. Po ujrzeniu testów, Twój znajomy może być już umiarkowanie zadowolony z zakupy GTX 1080 Ti. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...