Jump to content
Theriuss

Rozwiązany: Kabel do Myszki

Recommended Posts

Witam, posiadam myszkę Roccat Kone Pure Camo Charge, i wybitnie gra mi się na niej, tylko przeciera mi się w wielu miejscach kabel, wręcz rozerwał mi się przy myszce i potrafi przerywać, więc postanowiłem go zmienić.

Pytanie moje brzmi, jaki kabel najlepiej kupić, by był odpowiednio miękki, opleciony (najlepiej w ciemnym kolorze, zieleń najbardziej by mi odpowiadała) i dobrze wykonany.

Takie przy okazji, będzie problem z jego zmianą? Są kable z taką malutką wtyczką gotową do jego zmiany, czy sam będę musiał go lutować? 

Dzięki Wielkie!

Link to comment
Share on other sites

Nie jestem ekspertem w dziedzinie rozbierania myszek, jeżeli ktoś wie więcej niech mnie poprawi.

Kabel jest zakończony raczej wtyczką, tylko że nie ma co do  tych wtyczek jakiś standardów. Mogą być różne. Bardzo wątpię że znajdziesz gotowy (chyba że na aliexpress ale przesyłka się ci nie opłaci).

Na twoim miejscu poszedłbym gdzieś do jakichś hipermakretów z działem elektroniki (Auchan, Tesco, Carrefour) i tam wśród tych pseudogamingowych myszy od esperanzy, mediatecha, trusta itp poszukał najtańszej z kablem z oplotem. Ewentualnie możesz zerknąć w EuroAGD, MediaExpert itp tam będzie ciut lepszy sprzęt ale i drożej. Jak ci się wtyczki nie będą zgadzać to utniesz i dolutujesz odpowiednią.

Problem może być jedynie z plastikiem który trzyma kabel w miejscu. W tanich myszkach jest zazwyczaj zwykła pętelka ale może trzeba będzie pokombinować :)

 

Edited by Doman18
Link to comment
Share on other sites

Dobrze, dzięki :)

A gdybym chciał zmienić moją wysłużoną Kone na nowego Kone, tego samego kształtu i o zbliżonej wydajności sensora? Widzę że większość nowych jest budowanych z sensorem laserowym w środku, a ja jednak preferowałbym optykę, więc nie mam pojęcia który wybrać :D

Dzięki!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...