Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Oskarinieke

Nowy monitor

Polecane posty

Dobry wieczór (bo jak piszę to wieczór), mam zamiar kupić nowy monitor. Ten nowy miał by być jako "pierwszy" a obecny jako "drugi".

Obecny monitor to LG 23MA53D (23"), wiem jest z funkcją telewizora, albo bardziej jest telewizorem, no ale nic innego nie mam. Może być coś trochę większego od 23 do (mniej więcej) 27".

Na wszystkich atutach monitorów się nie znam więc nie piszę. Krótko mówiąc, (najlepiej) LED, coś niedużego do 27", bez Tunera TV, 16:9 i 1980x1080 (chyba wystarczy, co?), Przeznaczenie raczej do gier jak CS:GO albo inne FPS'y. Z góry dzięki za odpowiedzi. Dobrze by było żeby nie przekraczał ceny 600-650zł, a im taniej tym lepiej :D

Chyba że na odwrót do tego LG dokupić mniejszy np.19". Co bardziej się opłaca? W sumie drugi służył by pewnie tylko do Teamspeak'a albo fejsa otworzonego czy coś.

Tak z innej beczki: Polecacie jakieś apki do odszumiania mikro na żywo?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przeznaczeniem mają być gry FPS w tym CS;GO to zastanowiłbym się nad dozbieraniem do BenQ XL2411 albo lepiej do LG 24MG79. Pierwszy, nieco tańszy jest 120Hz, drugi 144hz, oba mają dodatkowo sporo niższe opóźnienia, przez co czas reakcji w csie poprawi ci się znacząco bo twój stawiam w ciemno opóźnienie ma dość duże.  Wiem, że wolałbyś taniej i w pełni to rozumiem, ale im wyższa ranga w cs tym wiekszym ograniczeniem staje się powolny monitor. Chyba ze masz kartę która nie pozwala ci wyświetlić więcej jak 60 fps, ale wtedy raczej powyżej poziomu golda nie da rady grać.
IPS jest bardzo spoko do gier singleplayer czy filmów ze względu na kolory, pomimo ze wyżej wymienione monitory świetnie nadają się do dynamicznych gier to przez kolory mogą gorzej wyglądać niż na obecnym monitorze. Jednak jeżeli chcesz oszczędzić ciekawym pomysłem byłoby sprzedanie obecnego monitora za ok 400-500 zł, kupno jakiejś 19/22 calówki z HD jako ten dodatkowy a za zaoszczędzoną kwote wraz z tymi 650zł mógłbyś kupić monitor świetnie sprawdzających się w dynamicznych strzelankach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, monitory spoko, tylko tego LG nie mogę znaleźć na żadnej stronce sklepu(morele i inne). Oba mi się podobają, zawsze omijałem BenQ bo myślałem że to jest drogie i dla prawdziwych proplayerów czy coś i dla kogoś jak ja się nie nadają. W CS'a często nie gram ale jak się zdarzy to gram dłużej. Podoba mi się ten LG nawet samym designem ale też tym że ma wejście słuchawkowe i USB tylko jak wcześniej pisałem to nie mogę go znaleźć. Co do sprzedawanie tego monitora, nie wiem muszę się zastanowić.

Jednak znalazłem tylko że trochę drogi. https://www.ceneo.pl/51499286#mh=x9V8w99416002lgOwYASziN5c3O_9nWwN9MgiEkyhOQpTqyRIUW0jI6Gs24Cpt-d1_9c2oG5mEMcA5gVxIuQRYHTLWf347T63DBfjYQv8WPImW08WJqKoceI1cTvJgqvRmVlofAgrKgkLv_hEukVg6jS_YsR3z9hZJdLAyQCNUDZCWK40eEsipc3d55yFyU6HEnbA2

A co myślicie o wykorzystaniu np 32" jako monitora? Chyba słabo co?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kończąc machnałem się w modelu 77 powinno być a nie 79. ale to nadal 1k. dlatego zaproponowałem tańszego benQ. bq kojarzy sie z pro bo sporo inwestuje w marketing i zeby prosi używały ich sprzętu, ale to nie znaczy ze monitory ich są za drogie nieopłacalne czy przepłacone. proponowałem benka właśnie dlatego ze jest najtańszą 120hz jaką znalazłem. 
Fotel też spoko sprawa:) Powodzenia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...