Jump to content
Phris

Komputer

Recommended Posts

• Budżet na komputer:ok. 2000
  • Części do kupienia:Skrzynka + Monitor
  • Czy wliczyć system w cenę: Tak
  • Zastosowanie komputera: Głownie do obsługi INSERT GT, oraz przeglądania internetu
  • Preferowany sklep:
  • Model posiadanego monitora (rozdzielczość, posiadane złącza):
  • Czy sprzęt będzie podkręcany: Nie
  • Termin zakupu komputera: za ok. 2-3 tyg
  • Dodatkowe uwagi: Monitor prawdopodobnie by był ten https://www.morele.net/monitor-philips-223v5lsb2-10-610482/ chodzi o to by był duży przy niskiej cenie (aktualnie używam laptopa z ekranem 17")

Widziałbym to jakoś tak - właściwie wszystko jest tak budżetowe, jak tylko się da (w granicach przyzwoitości, które nieco zaginają raptem 4GB RAMu). Monitor naturalnie droższy, no ale głupio wydawać takie pieniądze na cudo pozbawione złącza cyfrowego. Jeżeli 128GB pojemności dysku nie byłoby problemem, to zdecydowanie wypadałoby wyrzucić HDD i w jego miejsce wstawić SSD, np. SU800 - komfort pracy będzie nieporównywalnie większy.

Podłącze ten monitor do tego zestawu? Co do dysku jak by do tego zestawu dodać do HDD jeszcze tego SSD do przyspieszenia mogę dopłacić te 200zł(pytam bo nie wiem ja to wygląda, np. system i insert na ssd a reszta by była na hdd), duża pamieć jest wymagana.

W sumie do monitora nie jest dorzucany kabel DVI-DVI, więc wypadałoby jeszcze takowy dokupić (np. klik).

I jeżeli dopłata do duetu SSD i HDD jest możliwa (i jednocześnie potrzeba więcej, niż ~250GB), to naturalnie ma to sens. Przy czym, jako da to trzy urządzenia na SATA - wypadałoby wziąć jeszcze jeden kabel sygnałowy (np. klik), bo do płyty głównej dołączane są dwa.