Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sypcio

Rozwiązany: i5 2500K @4,4GHz - nowa karta graficzna

Polecane posty

Witam,

Jak w temacie, poszukuję karty graficznej do mojego i5 2500K, obecnie posiadam.... GTXa 260, więc czego bym nie kupił to gorzej nie będzie. Waham się pomiędzy GTXem 1060 i 1070. Gram w rozdzielczości 1920x1200 w 60Hz. Czy 1070 nie będzie przegięciem dla tego procesora i tej rozdzielczości? 

Resztę platformy zamierzam wymienić jak ukażą się następcy najnowszej generacji procków od Intela (zakładam, że nastąpi to za jakiś). A może polecacie jakieś inne karty od nVidii? Nie mam super ciśnienia na kupno teraz, równie dobrze mogę to zrobić na początku przyszłego roku, jeśli bardziej się opłaci.

Z góry dzięki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla pewności - monitor posiada jakieś złącze cyfrowe?

Generalnie to w takiej rozdzielczości (i nieco wiekowym już procesorze) GTX 1070 może się nieco marnować. Poczekanie na kolejną generację może by nie zaszkodziło, ale GTX 260 to już niemal zabytek, także jak nie GTX 1060, to może GTX 1050 Ti, czy choćby jakaś używka (950, 760, 670)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Nigdy nie miałem Radeona, ciężko zmienić stare uprzedzenia.

Przy zmianie karty po 8 latach jestem gotowy dołożyć do 1060tki, więc pewnie zdecyduje się na nią (tym bardziej, że byłem gotów dołożyć do 1070). Zostały mi więc chyba dwie wątpliwości:

  • Jakiego producenta wybrać? GTXa 260 mam od Gainwarda i jak dla mnie trochę za głośno chodzi, ale generalnie jestem zadowolony. Wcześniejsze karty miałem od Gigabyte'a i też nie miałem z nimi jakichś problemów.
  • Czy opłaca się kupować coś w okresie przedświątecznym, czy lepiej zaczekać do nowego roku?

Co do ilości pamięci to zakładam, ze nie ma co oszczędzać i brać wersji 3GB, mam rację?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja 3GB jest bez sensu z uwagi na zbyt małą ilość pamięci.

Co do producenta, generalnie większość GTX 1060 jest w porządku. Na morele w niezłej cenie jest Palit - https://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-gtx-1060-jetstream-6gb-gddr5-192-bit-dvi-hdmi-3xdp-box-ne51060015j9j-998793/ - a jak chcesz wydać nieco więcej, to możesz szukać modeli z pamięciami 9 Ggps (ale więcej, niż 1400 zł bym nie dawał).

Co do zakupu - raczej wiele się nie zmieni przez najbliższych kilka miesięcy, przynajmniej nie do momentu premiery NVIDIA Volta. No chyba że premiera GTX 1070 Ti spowoduje spadek cen GTX 1070 i może tym samym i GTX 1060 nieco potanieje...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...