Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sypcio

Asus RT-AC1200G+ z Connect Box od UPC - port forwarding IPv6

Polecane posty

Witam,

Mam od wczoraj Connect Boxa od UPC i podłączony pod router Asusa RT-AC1200G+ i chciałbym poprosić o pomoc w przekierowywaniu portów. Okazało się, że w opcjach Connect Boxa opcje przekierowywania portów i filtrowania adresów mam dostępne tylko dla IPv6. Z tego zrozumiałem przeszukując internet przy IPv6 każdy komputer ma IP widziane z zewnątrz i niby nie trzeba przekierowywać portów, ale kiedy sprawdzam skanerami online porty mam pozamykane.

Przy pingowaniu adresu IP laptopa schowanego za routerem odpowiedź jest dopiero po wyłączeniu firewalla w Connect Boxie i Windowsie (defaultowa zapora Win10). Włączanie i wyłączanie zapory na routerze nie miało wpływu na ping.

Stąd byłym wdzięczny gdyby ktoś rozwiał moje wątpliwości:

  • Czy przy IPv6 rzeczywiście nie trzeba przekierowywać portów? Co z grami/usługami które nie wspierają IPv6? 
  • Jeśli jest to niezbędne do działania gier jak przekierować te porty na posiadanym przeze mnie sprzęcie?
  • Czy firewall w Asusie RT-AC1200G+ ma jakieś własne reguły blokowania, czy trzeba wszystko definiować samemu? Innymi słowy - jeśli sam nie zdefiniuje żadnych reguł blokowania, to tak jakbym de facto nie miał włączonego firewalla w routerze?

Z góry dzięki za wszelką pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forwardowanie portów nie jest zależne od protokołu, a od tego, czy na danym protokole jesteś za NATem czy nie. Pula adresów IPv6 jest ogromna i rzeczywiście w teorii nie trzeba uciekać się do podobnych sztuczek jak w IPv4 - czyli NAT jest zbędny, ale jeśli ktoś chce, to nadal może go ustawić. Czyli to, czy musisz ustawić przekierowanie portów dla IPv6 zależy od tego, czy jesteś za NATem, czy nie.

Jeśli gra/program nie wspiera IPv6, to go nie użyje i pozostanie przy IPv4.

Jeśli chodzi o ustawienie tego - przełącz Connect Box w tryb modemu (wtedy funkcjonalność NAT w ogóle nie działa, więc przekierowanie portów nie ma sensu), wtedy wszystko będziesz mógł ustawić na routerze ASUSa.
Co do tego jak działa firewall - sprawdź w instrukcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź! Niestety, przełączenie Connect Boxa w tryb modemu nie jest możliwe, gdyż współlokatorzy korzystają z niego jak z routera, a Asus jest na mój użytek. Dowiedziałem się, że można zadzwonić do UPC, żeby wyłączyli IPv6 i wtedy w opcjach modemu powinno pojawić się przekierowywanie portów dla IPv4. 

Słusznie zakładam, że przy włączonym IPv6 i connect boxie w trybie routera nie osiągnę celu? Próbowałem zasymulować DMZ tak jak na screenie, ale nie wygląda, żeby to działalo.

1.PNG

2.PNG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...