drzeszutek7

Kilka pytań dot. nowego PC

Witam, mam w planach kupienie komputera do około 5000-5500 pln. Także złożyłem swój zestaw i chciałbym posłuchać opinii na jego temat. Głównie chodzi mi o komputer pod gry ( H1Z1 / PUBG ) i inne nowe tytuły.. Generalnie nie spieszy mi się z tym, wydaję mi się, że ostateczna data to maj 2018 :). Czy ta konfiguracja stanieje? Jeżeli tak to dużo czy nie opłaca się czekać ? 

Konfiguracja

Pozdro!

0

Widzę dwa "zgrzyty" w Twojej wypowiedzi:

20 minut temu, drzeszutek7 napisał:

Witam, mam w planach kupienie komputera do około 5000-5500 pln.

A złożyłeś zestaw, za który trzeba wyłożyć ponad 6100 zł.

22 minuty temu, drzeszutek7 napisał:

Generalnie nie spieszy mi się z tym, wydaję mi się, że ostateczna data to maj 2018 :).

W maju przyszłego roku to można spodziewać się kart graficznych Nvidia Volta. ;)

Widzę, że umknęła Ci premiera procesorów Intel Coffee Lake (i7-8700K, i5-8600K, i5-8400). W ten sposób i7-7700K stracił sens.

W przyszłym roku (ponoć I kwartał) czeka nas też premiera kolejnej generacji procesorów AMD Ryzen w litografii 12 nm. Coffee Lake'ów w zastosowaniach gamingowych nie pobiją (przynajmniej ja w to mocno wątpię), ale może ta premiera zmusi Intela do wykonania jakiegoś ruchu - ponoć BIOSy płyt Z370 kryją wsparcie dla 8-rdzeniowych procesorów, więc może Intel zaskoczy nas procesorem Coffee Lake mającym właśnie 8 rdzeni.

0

18 godzin temu, Bull3t napisał:

Widzę dwa "zgrzyty" w Twojej wypowiedzi:

A złożyłeś zestaw, za który trzeba wyłożyć ponad 6100 zł.

W maju przyszłego roku to można spodziewać się kart graficznych Nvidia Volta. ;)

Widzę, że umknęła Ci premiera procesorów Intel Coffee Lake (i7-8700K, i5-8600K, i5-8400). W ten sposób i7-7700K stracił sens.

W przyszłym roku (ponoć I kwartał) czeka nas też premiera kolejnej generacji procesorów AMD Ryzen w litografii 12 nm. Coffee Lake'ów w zastosowaniach gamingowych nie pobiją (przynajmniej ja w to mocno wątpię), ale może ta premiera zmusi Intela do wykonania jakiegoś ruchu - ponoć BIOSy płyt Z370 kryją wsparcie dla 8-rdzeniowych procesorów, więc może Intel zaskoczy nas procesorem Coffee Lake mającym właśnie 8 rdzeni.

Rozumiem, za te aktualne pytanie na które potrzebujesz odpowiedź to: Kiedy będzie najlepszy czas na kupno komputera? Chodzi mi o obniżkę cen procków i grafik. Po wyjściu volty?

Ten zestaw który złożyłem za 6100pln, ile może kosztować np. w maju ?

Czy i5-8600k będzie lepszą opcją nic i7-7700K?

Edytowane przez drzeszutek7
PS
0

9 minut temu, drzeszutek7 napisał:

Czy i5-8600k będzie lepszą opcją nic i7-7700K?

Tak, będzie lepszą opcją - wystarczy spojrzeć na testy (klik).

12 minut temu, drzeszutek7 napisał:

Kiedy będzie najlepszy czas na kupno komputera? Chodzi mi o obniżkę cen procków i grafik. Po wyjściu volty?

Zrobię brzydko i odpowiem pytaniem na pytanie: a do kiedy chce Ci się czekać? ;) Po prostu zaskoczyłeś mnie swoją cierpliwością - możesz czekać przeszło pół roku.

Sprzęt z Twojego koszyka znacząco nie potanieje, a zostanie zastąpiony przez nową generację - w tej samej cenie dostaniesz wyższą wydajność. Może ceny RAMu wreszcie zaczną spadać (w przyszłym roku), bo obecnie płacimy 2 razy tyle, co w zeszłym roku.

0

19 godzin temu, Bull3t napisał:

W maju przyszłego roku to można spodziewać się kart graficznych Nvidia Volta.

Masz jakiś link do źródła, czy coś?

0

Uprawiałem spekulację opierając się na: datach premier Pascali (GTX 1080 i GTX 1070), prawdopodobnej premierze Vegi 12 nm w 1H 2018 oraz zapowiedziach rozpoczęcia masowej produkcji GDDR6 na początku przyszłego roku. ;)

Edytowane przez Bull3t
0

Jeżeli zakup odbędzie się w tak dalekim terminie to nie warto składać teraz komputera. Zarówno ceny jak i podzespoły teraz naprawdę dynamicznie ulegają zmianie a magazyny niekoniecznie będą posiadać to co teraz złożysz. Poczekaj jeszcze trochę, śledź na bieżąco najnowsze technowinki a zobaczysz, że całkowicie zmienisz dotychczasową konfiguracje.

0

3 godziny temu, Bull3t napisał:

Uprawiałem spekulację opierając się na: datach premier Pascali (GTX 1080 i GTX 1070), prawdopodobnej premierze Vegi 12 nm w 1H 2018 oraz zapowiedziach rozpoczęcia masowej produkcji GDDR6 na początku przyszłego roku. ;)

Patrząc na to, że są spore problemy z dostępnością wszelkich pamięci DDR, to nie nastawiałbym się za bardzo na szybką premierę kart korzystających z GDDR6. Zresztą w premierę Vegi 12nm w 1H też wątpię - z punktu widzenia AMD lepiej jest najpierw przejść na 12nm z prockami, a dopiero później z GPU. Zwłaszcza, że to dopiero Navi będzie zupełnie nową architekturą.

0

12 godzin temu, Sevard napisał:

Patrząc na to, że są spore problemy z dostępnością wszelkich pamięci DDR, to nie nastawiałbym się za bardzo na szybką premierę kart korzystających z GDDR6.

Maj 2018 r. to chyba nie taka znowu szybka premiera. Ten termin nie wydał mi się nierealny, ale może faktycznie premiera będzie kilka miesięcy później (wspomniane przez Ciebie problemy z dostępnością pamięci DDR).

0

18 godzin temu, drzeszutek7 napisał:

Ten zestaw który złożyłem za 6100pln, ile może kosztować np. w maju ?

Może kosztować 5500, może kosztować 7500, nikt Ci tego nie odgadnie. Czyli krótko mówiąc -> przyjdź na tydzień przed zakupem ;)

0

1 godzinę temu, Bull3t napisał:

Maj 2018 r. to chyba nie taka znowu szybka premiera. Ten termin nie wydał mi się nierealny, ale może faktycznie premiera będzie kilka miesięcy później (wspomniane przez Ciebie problemy z dostępnością pamięci DDR).

Obecnie Samsung i Hynix ograniczają produkcję pamięci GDDR, żeby zaspokoić potrzeby rynku smartfonów i jest mało prawdopodobne, żeby te trendy się zmieniły w najbliższym czasie. :( Jeśli Samsung, Hynix i Micron nie postawią nowych fabryk, to premiery nowych kart mogą się mocno opóźnić lub karty będą w zaporowych cenach ze względu na koszt pamięci.

0

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.