Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

drzeszutek7

Kilka pytań dot. nowego PC

Polecane posty

Witam, mam w planach kupienie komputera do około 5000-5500 pln. Także złożyłem swój zestaw i chciałbym posłuchać opinii na jego temat. Głównie chodzi mi o komputer pod gry ( H1Z1 / PUBG ) i inne nowe tytuły.. Generalnie nie spieszy mi się z tym, wydaję mi się, że ostateczna data to maj 2018 :). Czy ta konfiguracja stanieje? Jeżeli tak to dużo czy nie opłaca się czekać ? 

Konfiguracja

 

Pozdro!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę dwa "zgrzyty" w Twojej wypowiedzi:

20 minut temu, drzeszutek7 napisał:

Witam, mam w planach kupienie komputera do około 5000-5500 pln.

A złożyłeś zestaw, za który trzeba wyłożyć ponad 6100 zł.

22 minuty temu, drzeszutek7 napisał:

Generalnie nie spieszy mi się z tym, wydaję mi się, że ostateczna data to maj 2018 :).

W maju przyszłego roku to można spodziewać się kart graficznych Nvidia Volta. ;)

 

Widzę, że umknęła Ci premiera procesorów Intel Coffee Lake (i7-8700K, i5-8600K, i5-8400). W ten sposób i7-7700K stracił sens.

 

W przyszłym roku (ponoć I kwartał) czeka nas też premiera kolejnej generacji procesorów AMD Ryzen w litografii 12 nm. Coffee Lake'ów w zastosowaniach gamingowych nie pobiją (przynajmniej ja w to mocno wątpię), ale może ta premiera zmusi Intela do wykonania jakiegoś ruchu - ponoć BIOSy płyt Z370 kryją wsparcie dla 8-rdzeniowych procesorów, więc może Intel zaskoczy nas procesorem Coffee Lake mającym właśnie 8 rdzeni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Bull3t napisał:

Widzę dwa "zgrzyty" w Twojej wypowiedzi:

A złożyłeś zestaw, za który trzeba wyłożyć ponad 6100 zł.

W maju przyszłego roku to można spodziewać się kart graficznych Nvidia Volta. ;)

 

Widzę, że umknęła Ci premiera procesorów Intel Coffee Lake (i7-8700K, i5-8600K, i5-8400). W ten sposób i7-7700K stracił sens.

 

W przyszłym roku (ponoć I kwartał) czeka nas też premiera kolejnej generacji procesorów AMD Ryzen w litografii 12 nm. Coffee Lake'ów w zastosowaniach gamingowych nie pobiją (przynajmniej ja w to mocno wątpię), ale może ta premiera zmusi Intela do wykonania jakiegoś ruchu - ponoć BIOSy płyt Z370 kryją wsparcie dla 8-rdzeniowych procesorów, więc może Intel zaskoczy nas procesorem Coffee Lake mającym właśnie 8 rdzeni.

Rozumiem, za te aktualne pytanie na które potrzebujesz odpowiedź to: Kiedy będzie najlepszy czas na kupno komputera? Chodzi mi o obniżkę cen procków i grafik. Po wyjściu volty?

Ten zestaw który złożyłem za 6100pln, ile może kosztować np. w maju ?

Czy i5-8600k będzie lepszą opcją nic i7-7700K?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, drzeszutek7 napisał:

Czy i5-8600k będzie lepszą opcją nic i7-7700K?

Tak, będzie lepszą opcją - wystarczy spojrzeć na testy (klik).

12 minut temu, drzeszutek7 napisał:

Kiedy będzie najlepszy czas na kupno komputera? Chodzi mi o obniżkę cen procków i grafik. Po wyjściu volty?

Zrobię brzydko i odpowiem pytaniem na pytanie: a do kiedy chce Ci się czekać? ;) Po prostu zaskoczyłeś mnie swoją cierpliwością - możesz czekać przeszło pół roku.

Sprzęt z Twojego koszyka znacząco nie potanieje, a zostanie zastąpiony przez nową generację - w tej samej cenie dostaniesz wyższą wydajność. Może ceny RAMu wreszcie zaczną spadać (w przyszłym roku), bo obecnie płacimy 2 razy tyle, co w zeszłym roku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zakup odbędzie się w tak dalekim terminie to nie warto składać teraz komputera. Zarówno ceny jak i podzespoły teraz naprawdę dynamicznie ulegają zmianie a magazyny niekoniecznie będą posiadać to co teraz złożysz. Poczekaj jeszcze trochę, śledź na bieżąco najnowsze technowinki a zobaczysz, że całkowicie zmienisz dotychczasową konfiguracje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bull3t napisał:

Uprawiałem spekulację opierając się na: datach premier Pascali (GTX 1080 i GTX 1070), prawdopodobnej premierze Vegi 12 nm w 1H 2018 oraz zapowiedziach rozpoczęcia masowej produkcji GDDR6 na początku przyszłego roku. ;)

Patrząc na to, że są spore problemy z dostępnością wszelkich pamięci DDR, to nie nastawiałbym się za bardzo na szybką premierę kart korzystających z GDDR6. Zresztą w premierę Vegi 12nm w 1H też wątpię - z punktu widzenia AMD lepiej jest najpierw przejść na 12nm z prockami, a dopiero później z GPU. Zwłaszcza, że to dopiero Navi będzie zupełnie nową architekturą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Sevard napisał:

Patrząc na to, że są spore problemy z dostępnością wszelkich pamięci DDR, to nie nastawiałbym się za bardzo na szybką premierę kart korzystających z GDDR6.

Maj 2018 r. to chyba nie taka znowu szybka premiera. Ten termin nie wydał mi się nierealny, ale może faktycznie premiera będzie kilka miesięcy później (wspomniane przez Ciebie problemy z dostępnością pamięci DDR).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bull3t napisał:

Maj 2018 r. to chyba nie taka znowu szybka premiera. Ten termin nie wydał mi się nierealny, ale może faktycznie premiera będzie kilka miesięcy później (wspomniane przez Ciebie problemy z dostępnością pamięci DDR).

Obecnie Samsung i Hynix ograniczają produkcję pamięci GDDR, żeby zaspokoić potrzeby rynku smartfonów i jest mało prawdopodobne, żeby te trendy się zmieniły w najbliższym czasie. :( Jeśli Samsung, Hynix i Micron nie postawią nowych fabryk, to premiery nowych kart mogą się mocno opóźnić lub karty będą w zaporowych cenach ze względu na koszt pamięci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...