Neito17

Laptop dla studenta/gracza; 2500-3500zł

• Cena - Między 2500-3500zł. Jeśli to nie problem, to 3 opcje z najwyższego, średniego, i najwyższego pułapu dałyby mi możliwość lepszego rozeznania się co tracę a co zyskuję z niższym wyższym budżetem.
  • Główne zastosowanie - Studia - programowanie w Pythonie, HTML, Haskell oraz programy statystyczne. Gry - wszelkie nowości, ale oczywiście 30-60fps nie na ultradetalach mnie nie zabije oraz trochę starszych gier. 
  • Rozmiary - Myślę, że 15.6'' byłoby optymalne, ale nie chciałbym zejść nigdzie poniżej 15.
  • Mobilność - Niestotna, mogę nosić 10kg cegłę.
  • System operacyjny. Brak
  • Karta graficzna - GTX960 - GTX1050 wchodzą w grę? *nadzieja*

Witajcie, chciałbym znaleźć laptopa dla studenta/gracza o wyżej wymienionych wytycznych. Dodam, że zależy mi na możliwym obniżeniu ceny droższych laptopów poprzez zaoszczędzenie na podzespołach, które mogę wymenić i/lub dołożyć. Dlatego laptop z dwoma socketami na dyski może mieć na początek HDD, a po jakimś czasie dołożę SSD. To samo tyczy się kości pamięci. Jeśli laptop ma 4-8GB, ale mógłbym dołożyć jej więcej w późnieszy czasie. 

Osobiście chciałem poczekać też do listopada aż nowa generacja inteli się uplasuje na półkach, ale ich słaba dostępność nie napawa optymizmem zresztą i tak znalezienie czegoś w podobnej cenie chyba graniczyłoby z cudem. Co sądzicie?

0

Jeżeli chcesz pograć też w nowsze gry, to poniżej GTX 1050 w zasadzie nie ma co schodzić. GTX 960M to już słaba karta.

Zaproponuję taki model: https://www.x-kom.pl/p/373678-notebook-laptop-156-lenovo-legion-y520-15-i5-7300hq-8gb-1281000-gtx1050.html

Górna granica budżetu, ale w tej cenie fajna konfiguracja - GTX 1050, 128GB SSD, 8 GB RAM i twardziel. Do tego sam lapek też jest niezły pod względem wykonania czy systemu chłodzenia.

0

Dnia 14.10.2017 o 14:11, Neito17 napisał:

Osobiście chciałem poczekać też do listopada aż nowa generacja inteli się uplasuje na półkach, ale ich słaba dostępność nie napawa optymizmem zresztą i tak znalezienie czegoś w podobnej cenie chyba graniczyłoby z cudem. Co sądzicie?

Ja tam sądzę, że poczekać zawsze można jeśli Ci się nie pali.

Dnia 14.10.2017 o 14:11, Neito17 napisał:

Karta graficzna - GTX960 - GTX1050 wchodzą w grę? *nadzieja*

1050 jak najbardziej. No ale to będzie górna granica budżetu, taniej się nie da.

0

Okej dwie opcje, obie z górnego limitu i będę miał lekko dylemat, który wybrać, ale dziękuję. Mam nadzieję, że w ciągu miesiąca nie zdrożeją i można będzie je wciąż znaleźć.
Dziękuję Wam za pomoc. Temat myślę do zamknięcia. :)

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

0

Najlepiej to pytaj kilka dni przed zakupem, a nie miesiąc wcześniej..

0

@Ationx, niestety plany nieco się pozmieniały. Spodziewałem się kupna w ciągu tygodnia od rozpoczęcia tematu, ale los spłatał mi figla. Jeśli zajdzie potrzeba, to poproszę o otwarcie tematu ponownie i wtedy Was zapytam. 

0

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.