Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Neito17

Rozwiązany: Laptop dla studenta/gracza; 2500-3500zł

Polecane posty

  • Cena - Między 2500-3500zł. Jeśli to nie problem, to 3 opcje z najwyższego, średniego, i najwyższego pułapu dałyby mi możliwość lepszego rozeznania się co tracę a co zyskuję z niższym wyższym budżetem.
  • Główne zastosowanie - Studia - programowanie w Pythonie, HTML, Haskell oraz programy statystyczne. Gry - wszelkie nowości, ale oczywiście 30-60fps nie na ultradetalach mnie nie zabije oraz trochę starszych gier. 
  • Rozmiary - Myślę, że 15.6'' byłoby optymalne, ale nie chciałbym zejść nigdzie poniżej 15.
  • Mobilność - Niestotna, mogę nosić 10kg cegłę.
  • System operacyjny. Brak
  • Karta graficzna - GTX960 - GTX1050 wchodzą w grę? *nadzieja*

Witajcie, chciałbym znaleźć laptopa dla studenta/gracza o wyżej wymienionych wytycznych. Dodam, że zależy mi na możliwym obniżeniu ceny droższych laptopów poprzez zaoszczędzenie na podzespołach, które mogę wymenić i/lub dołożyć. Dlatego laptop z dwoma socketami na dyski może mieć na początek HDD, a po jakimś czasie dołożę SSD. To samo tyczy się kości pamięci. Jeśli laptop ma 4-8GB, ale mógłbym dołożyć jej więcej w późnieszy czasie. 

Osobiście chciałem poczekać też do listopada aż nowa generacja inteli się uplasuje na półkach, ale ich słaba dostępność nie napawa optymizmem zresztą i tak znalezienie czegoś w podobnej cenie chyba graniczyłoby z cudem. Co sądzicie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz pograć też w nowsze gry, to poniżej GTX 1050 w zasadzie nie ma co schodzić. GTX 960M to już słaba karta.

Zaproponuję taki model: https://www.x-kom.pl/p/373678-notebook-laptop-156-lenovo-legion-y520-15-i5-7300hq-8gb-1281000-gtx1050.html

Górna granica budżetu, ale w tej cenie fajna konfiguracja - GTX 1050, 128GB SSD, 8 GB RAM i twardziel. Do tego sam lapek też jest niezły pod względem wykonania czy systemu chłodzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.10.2017 o 14:11, Neito17 napisał:

Osobiście chciałem poczekać też do listopada aż nowa generacja inteli się uplasuje na półkach, ale ich słaba dostępność nie napawa optymizmem zresztą i tak znalezienie czegoś w podobnej cenie chyba graniczyłoby z cudem. Co sądzicie?

Ja tam sądzę, że poczekać zawsze można jeśli Ci się nie pali.

 

Dnia 14.10.2017 o 14:11, Neito17 napisał:

Karta graficzna - GTX960 - GTX1050 wchodzą w grę? *nadzieja*

1050 jak najbardziej. No ale to będzie górna granica budżetu, taniej się nie da.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej dwie opcje, obie z górnego limitu i będę miał lekko dylemat, który wybrać, ale dziękuję. Mam nadzieję, że w ciągu miesiąca nie zdrożeją i można będzie je wciąż znaleźć.
Dziękuję Wam za pomoc. Temat myślę do zamknięcia. :)

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...