Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Vastolorde

Komputer się zawiesza

Polecane posty

Witam, od dwóch tygodni zauważyłem że mam problem na swoim komputerze gdyż podczas grania w nowsze gry np. battlefield 3, mount blade warband, garry's mod, call of duty black ops 2

komputer się zawiesza w ciągu 5 minut lub 3, jedynie na tych nowszych. Chce dodać że czasami wyskoczy i bluescreen, komputer sie sam zrestartuje, wyskoczy bluescreen albo ekran się zamrozi i slychac burczenie.

Dane o komputerze:

 

KINGSTON HyperX FURY White 4GB 1600

Model systemu GA-970A-DS3

Procesor AMD Phenom(tm) II X4 965 Processor (4 CPUs), ~3.4GHz

Wersja programu DirectX: DirectX11

Zasilacz - RADIX V -550

Radiator to nie wiem ale z firmy Cooler Master (Mały, wielkości 8 cm)

Karta Graficzna GTX 1050 Ti (Nowa, nie podkręcana)

Czy możliwe jest to że to przez małą pamięć RAM? Wystarczy że włącze youtube i już jest zużywanego ramu 1 GB a jak włącze 2-3 stronki to będzie juz 2,53 GB ram zużywanego. Temperatura procesora wynosi 15-20% kiedy nic się nie dzieje, jak gram to dochodzi do 40-50 a ''raz'' skoczy do 80-100. Kiedy sprawdzałem procesor, informacje były takie że dobrze funkcjonuje i nie ma żadnych usterek. Czy to wszystko może być przez RAM albo zasilacz? Komputer za 2,6k kupiony 2-3 lata temu i jedynie co było zmieniane to kość RAM i karta graficzna gdyż wtedy posiadałem 8 GB RAM i Radeon 7770 HD series. Wszystko zawsze było ok jak już miałem te 4GB ale pewnego dnia komputer zaczął się zawieszać bez przerwy dzień w dzień grając w nowe gry w które wcześniej grałem bez żadnych usterek. Pasta termoprzewodząca nie była zmieniana od początku kupna komputera i właśnie zmieniłem ''Bardzo ostrożnie i dokładnie'' na nową paste termoprzewodzącą i wszystko było okej. Poprostu po jakimś miesiącu zaczęło to się dziać. Czy to przez zasilacz? Albo karte graficzną którą jest GTX 1050 Ti i możliwe że zasilacz już nie jest na tyle silny zeby normalnie funkcjonować podczas gdy potężna karta graficzna także funkcjonuje?

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh "aktualne" tą karte typ w sklepie mi zainstalował miesiąc temu a teraz nawet jak obejrze jakis film to mi zaraz komputer sie zawiesi albo bluescreen wyskoczy. Tego czego jeszcze nie zrobilem to nie zaaktualizowalem sterownikow do karty graficznej ale czy teraz aktualizacje takie mogą byc potrzebne teraz dla kazdego kto posiada np taką karte jak ja?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...