Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ghostartur

Rozwiązany: Jednostka+Monitor za około 7000zł

Polecane posty

  • Cena zestawu: 7000zł ale jeśli wyjdzie lekko drożej to jakoś dam radę :D
  • Części, które kupujemy: skrzynka+monitor
  • Czy zestaw ma zawierać system: nie
  • Miejsce kupna komputera: chyba morele/xcom to najsensowniejsze opcje, jeśli nie to jestem otwarty na propozycje
  • Zastosowanie komputera: gry, gry i jeszcze raz gry
  • Czy będziesz podkręcał: nie
  • Termin zakupu komputera: chciałbym zamówić jak najszybciej jako, że premierę Coffee mamy już za sobą

Zależy mi na komputerze który uciągnie najnowsze produkcje i wystarczy do grania na kilka najbliższych lat, bez stresu o to, czy gra pójdzie. Do tego jakiś przyjemny monitor. Chciałbym zamówić wszystko w jednym sklepie, jeśli oczywiście będzie się to opłacać. Sam nie podejmuję się nawet złożenia jakiegoś koszyka do ewentualnej korekty, gdyż jestem w tych sprawach zielony. Z góry dziękuję za pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępna "poglądowa" propozycja: skrzynka + Dell P2417H. Zestaw można zmodyfikować m.in. przez dodanie wydajniejszej karty graficznej (GTX 1070/1080) - w zależności na jaki monitor się zdecydujesz (FHD 60/144Hz? WQHD?).

Sugeruję poczekać kilka dni na lepszą dostępność płyt głównych i procesorów - w sklepach albo brakuje procesorów, albo tańszej płyty głównej (przykład w koszyku).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszyk który podałeś mieści się w 5000 do tego monitor za 700. Myślałem, że załapię się na i7 i gtx 1070. Czy jednak nie warto/nie da rady w tym budżecie? Co do monitorów to tak naprawdę nie mam pojęcia. Ostatni na jakim grałem to był Samsung P2470Hd, potem długo korzystałem tylko z laptopa więc nie wiem czy potrzebuję 144Hz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to zestaw czysto pod gry, to branie i7 raczej nie ma sensu, gdy i5 ma 6 rdzeni.

Myślę natomiast, że warto porwać się na monitor 1440p - https://www.morele.net/monitor-dell-u2515h-3-lata-gwarancji-next-business-day-706876/ - i do tego zainwestować w GTX 1070. Bo jednak granie w Full HD przy zestawie za tyle kasy wydaje mi się średnio fajnym rozwiązaniem.

Przy 1440p trzeba jednak założyć, że za 2-3 lata zapewne trzeba będzie zmienić kartę graficzną, no ale po odsprzedaży obecnej nie będą to jakieś ogromne koszta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, ghostartur napisał:

Jak mówiłem, nie znam się zupełnie na monitorach. Rozumiem, że ten który podałeś charakteryzuje się lepszą jakością obrazu?

Jakość obrazu powinna być zbliżona, ma natomiast o ~77% więcej pikseli (IMHO nieco lepiej wyglądałyby one na nieco większej przekątnej, choć do U2715H trzeba sporo dopłacić...).

15 minut temu, ghostartur napisał:

Czy koszyk z GTX 1070 wygląda tak samo jak ten który podał kolega Bull3t wyżej?

Tak.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które konkretnie? Bo modeli to jest sporo.

Obecnie najsensowniej wypada według mnie https://www.morele.net/karta-graficzna-zotac-geforce-gtx1070-amp-extreme-8gb-gddr5-256-bit-dvi-hdmi-3x-dp-box-zt-p10700b-10p-940944/ - bardzo dobre chłodzenie, wysokie taktowania i 5 lat gwarancji po rejestracji na stronie producenta (inaczej 2 lata).

Minus jest taki, że za 3 stówy więcej jest GTX 1080 - https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1080-armor-oc-8gb-gddr5x-256-bit-3x-dp-hdmi-dvi-d-box-geforce-gtx-1080-armor-8g-oc-774453/ - no ale tak dopłacać to można w nieskończoność... Chyba że to nie problem, no to ja wolałbym dorzucić do 1080.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn widzę, że po wpisaniu w wyszukiwarkę "GTX 1070" pojawia się wiele kart o tej samej nazwie i różnych cenach(1900-2300). Nie mam pojęcia czym się tak naprawdę od siebie różnią, myślałem, że GTX 1070 to jedna karta.

 

https://www.morele.net/wyszukiwarka/0/0/,,,,,,,,,,/1/?q=GTX+1070

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wyjaśniam. Nvidia produkuje układy graficzne, a następnie firmy takie jak np. MSI, Asus, czy Gigabyte produkują w oparciu o te układy konkretne modele kart graficznych. Karty mają podobną wydajność, bo to w końcu ten sam chip. Różnią się jednak m.in. zastosowanym układem chłodzenia czy taktowaniem rdzenia i pamięci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyjaśnienie. Koszyk z poleconym przez waszą dwójkę Geforcem 1070 wyszedł 5550zł do tego monitor Dell U2515H(1350zł). Myślicie, że będzie to najsensowniejsza opcja czy lepiej dopłacić do droższej 1080 i ewentualnie zastanowić się nad trochę tańszym monitorem? Są jakieś alternatywy?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie obecnie trudno coś polecić z całkowicie czystym sumieniem, bo recenzji niewiele.

Znajdziesz jeszcze tańsze płyty - MSI Z370-A PRO. Zależy jednak jakie masz podejście do dalszej przyszłości tego zestawu; jeśli chciałbyś kiedyś wsadzić i7-8700K, to ja bym omijał tak budżetowe produkty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...