Jump to content
Sign in to follow this  
satamurama

Problem z nową kartą sieciową na USB

Recommended Posts

Otóż mój problem wygląda tak iż z powodu nie działającej wewnętrznej karty sieciowej na moim Dell inspiron 17 5000 Series z powodu zalania około 2 lat temu( laptop został oddany do czyszczenia i to jedyny mankament jaki został). Kupiłem zewnętrzna kartę sieciową Asus USB-N10 Nano USB Adapter Wireless-N. Po podłączeniu zauważyłem że Internet działa o wiele wolniej niż na innym laptopie z kartą wewnętrzną. Rozumiem ze na karcie zewnętrznej Internet będzie działał wolniej ale wewnętrzną testowałem w sąsiednim pokoju a zewnętrzna około 5cm od routera. Kolejnym szczegółem jest rozmiar kart zewnętrznej, który jest bardzo mały więc sprawdziłem prędkość na telefonie dla porównania i znów telefon ma prędkość o wiele większą.

Na pudełku jest napisane ze wspiera Win10 a ja mam 7 czy to może stanowić problem ale musze zaznaczyć ze sterowniki zainstalowały się bez problemu.

Według http://www.speedtest.net/pl/

karta zewnętrzna (obok routera):

1.pobieranie: 0,51 Mb/s wysyłanie: 4,43 Mb/s

2.pobieranie: 1,51 Mb/s wysyłanie 3,51 Mb/s (zdziwiłem się bo to jedyny z około 10 testów gdy transfer przekroczył 0,70 Mb/s)

3.pobieranie: 0,58 Mb/s wysyłanie 3,71 Mb/s

Karta wewnętrzna(sąsiedni pokój):

1.pobieranie: 3,30Mb/s wysyłanie 3,50mb/s

Przy każdej kolejnej próbie karty wewnętrznej prędkość zmienia się bardzo minimalnie.

Prędkość testowana na telefonie wynosi tyle samo co na karcie wewnętrznej.

W czasie testowania  prędkości byłem jedynym użytkownikiem podłączonym do sieci.

Proszę o rady jak rozwiązać problem prędkości pobierania i o informacje czy może jest to po prostu wina karty.