Jump to content
macc32117

PC vs Konsola co lepsze w dzisiejszych czasach ?

Recommended Posts

6 minut temu, Sevard napisał:

Xbox One ma jeszcze coś, co nazywa się Xbox Play Anywhere, które pozwala kupić jeden egzemplarz gry i grać w nią na Xbox One lub PC z Windowsem 10 w zależności od tego jak Ci się zachce. Przy czym UWP na Windowsie 10 jest bardzo niedopracowane i to w chwili obecnej zahacza o masochizm. Z drugiej strony dzięki temu przy sprzedaży konsoli nie tracisz biblioteki gier, a pewnie kiedyś to dopracują.

Z tym że Żeby zagrać w grę z Xboxa na pc np. w takie Horizon 3 trzeba mieć mocnego peceta dodatkowo, mi demko gdy miałem Windows 10 (próbna wersja) , chodziło na minimalnych :D . Ale chyba jednak zdecyduje się na Ps 4 Pro lub zwykłe , jednak Xbox ma kompatybilność wsteczną no ale co tam, poza tym jedyny fajny exclusive tam to Forzy moim zdaniem, a dla jednej czy 2 gier raczej konsoli nie warto kupować , jakby nie było Ps4 ma więcej korzyści jeśli chodzi o gry . Wiesz może czy Gran Turismo to bardziej symulator czy też coś w podobie Forzy że można albo ustawić to jako symulator albo bardziej pod arcade ? 

Edited by macc32117

9 godzin temu, Tesu napisał:

[...] Nioh, [...] 

Powiedziałbym, iż już się nie liczy - bo ma wyjść na PC w listopadzie. A dodam też od siebie: do PC używam pada od X360 oraz jako posiadacz PS4 stwieram definitywnie - większą wygode mam na padzie od X360, ( chociaż już się przyzwyczaiłem po ... 2 miesiącach ? mało ogrywałem ) ale ... jakbym miał jeszcze kupić konsole Microsoftu, to tylko X360 - i tylko dla Fable 2.

Ciężko mi wyobrazić sobie rozrywkę bez kompa, ale i konsola ma swoje zalety. Prawda jest taka, że wg. mnie powinieneś sobie odpowiedzieć na pytanie jaka platforma sprawia Ci największą frajdę i gdzie lepiej się bawisz.

Widzę też zalety konsoli, Wiedźmaka i parę innych tytułów ogrywam na PS4, bo zwyczajnie to mnie relaksuje po pracy, a agonalna poza na łóżku pozwala odpocząć mojemu kręgosłupowi (przynajmniej tak zakładam). 

Jeżeli masz być bardzo mobilny to może rozważ też Nintendo Switch, paru znajomych ma to ustrojstwo i bawią się świetnie. 

1 godzinę temu, Jacao napisał:

Ciężko mi wyobrazić sobie rozrywkę bez kompa, ale i konsola ma swoje zalety. Prawda jest taka, że wg. mnie powinieneś sobie odpowiedzieć na pytanie jaka platforma sprawia Ci największą frajdę i gdzie lepiej się bawisz.

Widzę też zalety konsoli, Wiedźmaka i parę innych tytułów ogrywam na PS4, bo zwyczajnie to mnie relaksuje po pracy, a agonalna poza na łóżku pozwala odpocząć mojemu kręgosłupowi (przynajmniej tak zakładam). 

Jeżeli masz być bardzo mobilny to może rozważ też Nintendo Switch, paru znajomych ma to ustrojstwo i bawią się świetnie. 

W Stanach chyba większą część rynku mają konsole jeśli chodzi o gry, o ile się nie mylę ? Gdybym miał racje to jedynie wskazywało by na to że można i bez kompa :D . Hmm Switch.. a wychodzą tam gry multiplatformowe czy to jakaś zamknięta konsola i wypuszczają tylko swoje ? 

10 godzin temu, macc32117 napisał:

Z tym że Żeby zagrać w grę z Xboxa na pc np. w takie Horizon 3 trzeba mieć mocnego peceta dodatkowo, mi demko gdy miałem Windows 10 (próbna wersja) , chodziło na minimalnych :D .

Nie trzeba. To UWP jest obecnie zrąbane i dlatego to działa jak działa. Horizon 3 przez długi czas na żadnym kompie nie działał poprawnie.

10 godzin temu, macc32117 napisał:

Wiesz może czy Gran Turismo to bardziej symulator czy też coś w podobie Forzy że można albo ustawić to jako symulator albo bardziej pod arcade ? 

Jeśli chodzi o balans arcade/sim to Forza i GT to mniej więcej ten sam poziom - różnią się szczegółami, bo raz jedna gra jest nieco bardziej realistyczna, a raz druga, ale nie jest to przepaść. Obie gry nie są ani prawdziwymi symulatorami, ani arcade - coś gdzieś pomiędzy, nieco bliżej symulatora, ale nie na tyle blisko, żeby to bolało (choć w ostatnich grach z serii GT bolał poziom AI). Gry różnią się pewnymi szczegółami, ale obie są dobrze zrobionymi grami.

Jeśli potrzebujesz czegoś bardziej wymagającego, to na obydwóch konsolach jest Assetto Corsa. Jest jeszcze Project Cars i Project Cars 2, ale pierwsza część PCars moim zdaniem jest wyraźnie gorsza od pozostałych gier tu wymienionych. W drugą część nie grałem i tak jakoś mnie nie ciągnie.

Jeśli zaś chcesz czegoś bardziej w stronę arcade, to na Xbone jest seria Forza Horizon, a na PS4 są gry, które są dostępne wszędzie, czyli The Crew i seria NFS.

Do tego wszędzie masz gry z serii DiRT.

Edited by Sevard

10 minut temu, macc32117 napisał:

W Stanach chyba większą część rynku mają konsole jeśli chodzi o gry, o ile się nie mylę ?

Wiekszosc rynku maja gry, ale sporo ludzi obok grania na konsoli gra tez na PC, bo to na tej platformie sa najpopularniejsze gry online typu CS, Dota2, LoL, StarCraft 2 czy MMORPG. 

1 godzinę temu, Jacao napisał:

Ja trzeciego Wiedzmina tez ogrywalem pollezac na kanapie w salonie z kontrolerem od X360 w dloni. Tyle ze do TV mialem najpierw podpietego kompa, a pozniej robilem to z wykorzystaniem Steam Linka. 

W GT6 był tryb arcade oraz tory ze śniegiem oraz piachem, ale to raczej był taki dodatek, żeby było. Jeśli chcesz czegoś podobnego do Forzy Horizon, to właściwie pozostaje tylko The Crew (no może jeszcze NFS Rivals). Innej konkurencji dla Forzy Horizon nie znam. Na PS4 niby jest DriveClub, który ma być odpowiednikiem Horizon, ale ta gra nie ma otwartego świata - takie wyścigi na torze, tylko bardziej zręcznościowe.

To moze sie wstrzymaj z rok i zobacz, co Sony wtedy wypusci? ;)

Na PS5 na razie nie ma co liczyc, a jesli juz kupowac konsole, to moim zdaniem lepiej wziac sprzet nowszy i mocniejszy niz inwestowac w konstrukcje, ktora ma juz cztery lata na karku. 

10 minut temu, Tesu napisał:

To moze sie wstrzymaj z rok i zobacz, co Sony wtedy wypusci? ;)

Na PS5 na razie nie ma co liczyc, a jesli juz kupowac konsole, to moim zdaniem lepiej wziac sprzet nowszy i mocniejszy niz inwestowac w konstrukcje, ktora ma juz cztery lata na karku. 

Gdybym się wstrzymał rok mój Pecet na sprzedaż będzie mieć groszową wartość (poza tym wiadomo sprzęt też się zużywa, starzeje więc warto go sprzedać myślę póki działa sprawnie wszystko itd), poza tym chce coś zmienić w tym roku :) . Najpierw konsolka a później jedynie po dłuższym czasie jakiś PC po stabilizacji, praktycznie do typowych prac na komputerze i Lola no i starych gierek ( a wtedy takie PC można kupić za tysiaka i będzie git + podłączenie do TV zamiast monitora ) , bo wtedy większość sławnych i bardziej wymagających ogrywałbym na konsolce. I dostałem ciekawą propozycje Ps4 + 8 gier za 900 zł , lub Ps4 + 60 Gier za 1800 .. Ewentualnie można odczekać na święta i cena Ps 4 Pro powinna zejść jakieś 2-3 stówki, a Ps 4 także podobnie i może nawet w ratach 0 % . Ps : Nigdy nie podłączałem PC do komputera, ale myślę że stare gry chodziły by okej na takim ekranie, poza tym pewnie jest jakaś opcja skalowania obrazu zaimplementowana w TV, żeby np. zrównać obraz z całym ekranem, albo po prostu gdy będzie się miało taką ochotę zmniejszyć obraz i żeby był jakby to ująć w 'kwadracie' a na obrzeżach czarne tło ? 

Edited by macc32117

XBONE S nie jest niestety zbyt potężny. Jeśli kupowaź Xboxa, to ja bym poczekał do premiery Xbox One X i to tę konsolę kupił.

Jeśli zaś chodzi o PS4 vs PS4 Pro, to przy obecnej różnicy w cenie wersja normalna się zupełnie nie broni. Przynajmniej jeśli rozpatrywać tylko nowe sztuki.