Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Orion

SSD ~250GB 400zł

Polecane posty

W zeszłym roku miałem kupować SSD, ale potrzebowałem kasy na inne rzeczy. Teraz jeszcze bardziej go potrzebuję, więc szukam czegoś za ok. 400zł - który będzie najlepszy? Moja płyta nie ma SATA3, więc raczej różnice w transferach liniowych między różnymi SSD będą pewnie zniwelowane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu wybór sprowadza się głównie do:

  • Samsung 850 Evo 250GB - najszybszy, 5 lat gwarancji 
  • Crucial MX300 275GB - największa pojemność, 3 lata gwarancji
  • GoodRAM Iridium Pro 240 GB - najmniejszy pod względem pojemności, ale za to na kościach MLC (teoretycznie trwalsze od TLC z Samsunga / Cruciala), 5 lat gwarancji

Generalnie jestem zdania, że któregokolwiek byś nie wybrał, będziesz zadowolony. Sam brałbym raczej Samsunga, albo Cruciala jeżeli zależy ci na miejscu. Jak miejsce aż tak się nie liczy, albo jesteś z tych, którzy z różnych powodów gardzą TLC, no to zostaje GoodRAM (który oczywiście też jest fajnym dyskiem, tylko mnie trochę nie przekonuje tych kilkanaście/dziesiąt GB mniej :P)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No szału w testach nie ma przy odczycie 4K, ale szczerze mówiąc, w codziennym użytkowaniu i tak raczej ciężko zauważyć te różnice. Ja jestem zdania, że mając jakikolwiek przyzwoity SSD komfort użytkowania kompa poprawia się niesamowicie, nie bacząc na wykresy, bo w praktyce są to ułamki sekundy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza długością i dodatkowymi obwarowaniami gwarancji, dla niektórych ważne jest również to w jaki sposób ta gwarancja jest realizowana. GOODRAM jako jedyny z tej trójki próbuje naprawić SSD. Reszta po prostu wysyła nowy egzemplarz i tyle.

Osobną kwestią są błędy kontrolerów oraz Windowsa, które potrafią sprawić, że ten limit wcale nie jest tak duży, jak niektórym się wydaje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem benchmarka z AS SSD:

w3JYcf9.png

W porównaniu do testów na PurePC to trochę wolno: https://www.purepc.pl/pamieci_masowe/samsung_ssd_850_evo_test_tanszej_wersji_samsung_ssd_850_pro?page=0,3 https://www.purepc.pl/pamieci_masowe/samsung_ssd_850_evo_test_tanszej_wersji_samsung_ssd_850_pro?page=0,4 https://www.purepc.pl/pamieci_masowe/samsung_ssd_850_evo_test_tanszej_wersji_samsung_ssd_850_pro?page=0,5

Nie spodziewam się identycznych rezultatów transferów sekwencyjnych ze względu na interfejs SATA II, ale chyba odczyty 4K powinny być podobne jak w testach? Niektóre są u mnie 2-3krotnie wolniejsze. (Windows 10, MSI 870-C45, Phenom II X4 955)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. innych testów w necie to normalka że na SATA2 nawet transfery losowe są dużo wolniejsze. Trudno, nawet w takiej formie jest o wiele szybciej niż na HDD :P Na Windowsie 10 też zdążyli poprawić wszystkie rzeczy jakie nie podobały mi się w nim kiedy go zainstalowałem w 2015, więc jest fajnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...