Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Azerashi

Upgrade procka

Polecane posty

Witam Was serdecznie, zwracam się do Was jak zwykle o poradę przy upgrade/składaniu PC-ta.

 

Aktualnie posiadam taki zestaw:

- ASRock Z77 Extreme 4 Pro
- i5-2500
- GTX 660 Ti 2Gb
- Zasilacz Corsair VS Series 450W

Chciałbym zmienić procka na 7700k i co za tym idzie płytę główną jak i ram.

  • Budżet na komputer: 2500~
  • Części do kupienia: Procek + Plyta + Ram
  • Czy wliczyć system w cenę: Nie
  • Zastosowanie komputera: CS:GO
  • Preferowany sklep: Morele.net
  • Model posiadanego monitora (rozdzielczość, posiadane złącza): BenQ 2411Z
  • Czy sprzęt będzie podkręcany: Tak / pozniej
  • Termin zakupu komputera:
  • Dodatkowe uwagi: Czy moge przelozyc chlodzenie SilentiumPC Fera 2 HE1224 (SPC094) na nowego procka?

Cena może być trochę wyższa/niższa, głównie będę grał w cs:go jak i czasami odpalał jakiś stream. Prawdopodobnie będę musiał zrobić upgrade zasilacza później gdy dokupię lepszą grafikę i będę chciał podkręcić procka?  

 

Swoją drogą stare części idą na sprzedaż, ile za nie mogę dostać 300-400 zł?

Z góry dzięki za pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Azerashi napisał:

Chciałbym zmienić procka na 7700k i co za tym idzie płytę główną jak i ram.

Żaden i7-7700K, raczej i5-8600K lub i7-8700K (klik).Musisz zatem poczekać do 5 października, wtedy odbędzie się premiera nowych procesorów.

17 minut temu, Azerashi napisał:

Dodatkowe uwagi: Czy moge przelozyc chlodzenie SilentiumPC Fera 2 HE1224 (SPC094) na nowego procka?

Możesz, ale za wiele na nim nie "wykręcisz".

19 minut temu, Azerashi napisał:

Prawdopodobnie będę musiał zrobić upgrade zasilacza później gdy dokupię lepszą grafikę i będę chciał podkręcić procka?

Niekoniecznie, zależy co tam dokładnie zamierzasz zaaplikować (choć można go wymienić choćby z czystej przyzwoitości). Przy karcie typu GTX 1080 Ti wymiana będzie konieczna.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Bull3t napisał:

(choć można go wymienić choćby z czystej przyzwoitości)

Ano jednak trochę głupio wyglądałby używany budżetowy zasilacz połączony z którymś z topowych procesorów.

14 minut temu, Azerashi napisał:

Swoją drogą stare części idą na sprzedaż, ile za nie mogę dostać 300-400 zł?

Procek pewnie nieco poniżej 300 zł (no chyba, że zapomniałeś dopisać 'K' na końcu), płyta pewnie nawet nieco powyżej tej kwoty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Dzięki za odpowiedzi :)

@Bull3t czyli czekać na premierę nowego sprzętu ok.

Jaki zasilacz polecicie? Wymienię go razem z grafiką później, myślałem o 1060, wtedy także dokupię lepsze chłodzenie na procka i go podkręcę. Z tego co rozumiem na razie ten zasilacz da radę ;)?

@webtomMiałem na myśli cenę za komplet procek+płyta+ram, czyli troszkę więcej nawet za nie wyciągnę ? To może będzie prawie na upgrade zasilacza na teraz.

Generalnie w takim razie planuję zakupić i7-8700K, czekam na premierę i daje znać jaki zestaw upatrzyłem.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Azerashi napisał:

Jaki zasilacz polecicie?

Jeśli chcesz coś naprawdę porządnego, to np. Corsair RM550X lub tańszy TX550M. Oba dysponują certyfikatem 80 Plus Gold i mają długą gwarancję (10 i 7 lat). RM550X ma ponadto tryb półpasywny - do pewnego obciążenia wentylator się nie kręci, więc zasilacz jest niesłyszalny.

Obecny zasilacz powinien spokojnie dać radę z podkręconym i7-8700K oraz GTX1070/1080. Ale ja bym go nie męczył.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bull3t napisał:

Jeśli chcesz coś naprawdę porządnego, to np. Corsair RM550X lub tańszy TX550M. Oba dysponują certyfikatem 80 Plus Gold i mają długą gwarancję (10 i 7 lat). RM550X ma ponadto tryb półpasywny - do pewnego obciążenia wentylator się nie kręci, więc zasilacz jest niesłyszalny.

Obecny zasilacz powinien spokojnie dać radę z podkręconym i7-8700K oraz GTX1070/1080. Ale ja bym go nie męczył.

TXS550M w wersji 650w jest tańszy niż 550w, jaki może być tego powód :P?
Co do płyty głównej, MSI Z270 TOMAHAWK będzie ok? Czy jest coś lepszego, z tego co wyczytałem to socket 8700k ten sam co 7700k.

 

Jeszcze raz dzięki wielkie za podzielnie się ze mną waszą cenną wiedzą ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Azerashi napisał:

TXS550M w wersji 650w jest tańszy niż 550w, jaki może być tego powód :P?

W morele ceny potrafią "świrować", bo mniemam, że o ten sklep mogło Ci chodzić. ;) W innym sklepie znajdziesz taniej.

4 minuty temu, Azerashi napisał:

Co do płyty głównej, MSI Z270 TOMAHAWK będzie ok?

Byłaby ok, gdyby Intel nie kombinował. Będą nowe płyty pod Coffee Lake - chipset Z370.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta - MSI Z370 SLI PLUS

RAM - jakiś najtańszy zestaw 2x8GB 3000/CL15 lub 3200/CL16, np. Corsair Vengeance LPX. Ewentualnie możesz pokusić się o pamięci na kościach Samsung B-Die o lepszych parametrach, np. takie (aktualnie 939 zł) - jeśli znajdziesz ofertę z jakąś akceptowalną ceną, choć trudno obecnie mówić o akceptowalnych cenach pamięci RAM... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...