Jump to content
Sign in to follow this  
Visser

Czy instalować Windows 10 na starym komputerze?

Recommended Posts

Mam stary, prawie dziewięcioletni komputer: procesor Intel Core 2 Duo E7300 2,66 Ghz, 4GB Ram DDR2, GeForce GT740. Mam na nim zainstalowany system Windows Vista 32 bit. Na tym systemie nie można już zaktualizować najbardziej podstawowych rzeczy takich jak na przykład przeglądarki internetowe. Poza tym wiele programów wymaga do działania systemów 64 bitowych. Chciałbym zainstalować na tym komputerze Windows 10 64 bit. Ma on jednak dużo wyższe wymagania sprzętowe niż Vista. Oczywiście nie jestem w stanie grać na moim komputerze w najnowsze wysokobudżetowe produkcje, jednak sporo gram w starsze gry i gry niezależne. Czy jeśli zainstaluję Windows 10 64 bit to nie będzie tak, że z powodu wymagań sprzętowych tego systemu, gry które teraz działają w miarę płynnie, będą działały dużo wolniej?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Raczej nie powinny działać wolniej starsze gry, gorzej że Windows 10 nie emuluję jakiś funkcji znanych z poprzednich okienek przez to pewne produkcje zabezpieczone Securomem nie odpalimy na najnowszej Windzie, jeśli mamy wersję pudełkową. Osobiście radzę zmienić system, bo o Viście to nawet Microsoft już zapomniał i przesiąść się na dziesiątkę.

Co prawda system sam wymusza aktualizacje, ale z drugiej strony nie musimy się tak bardzo martwić o łatki bezpieczeństwa, w stosunku do dziesiątki nawet siódemka jest już bardzo przestarzała.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...