Jump to content
Sign in to follow this  
SwitchBlade

Legion Y720 - ograniczenia mocy

Recommended Posts

Witam, od 5 dni jestem szczęśliwym posiadaczem Lenovo Y720, o konfiguracji:
Grafika: nVidia GeForce GTX 1060 6GB
Procesor: Intel® Core i7™ 7700HQ (2.8 - 3.8 GHz)
RAM: 8 GB 2400 mhz
System: Windows® 10 (64 bity)
Twardy dysk: 1TB 5400 rpm

Do laptopa dokupiłem jeszcze monitor:
https://www.euro.com.pl/monitory-led-i-lcd/lg-22mt41df-pz.bhtml
który podłączyłem do Lenovo przy pomocy HDMI (jeden obraz na dwóch monitorach).  Obecnie wygląda to tak, że na laptopie ekran mam przyciemniony (ile się da), a korzystam tylko z tego LG.
Pobrałem program MSI Afterburner, aby monitorować temperatury. 
WAŻNE: System instalowałem na czysto, z bootowanego pen-drive'a, wersja Education (klucz zapewniony z uczelni).
Więc nie mam żadnych programów wspieranych przez Lenovo; monitorujących pracę wiatraków, ustawienia podświetlania klawiatury, itd.
Jeżeli ktoś zna nazwę tego programu, proszę o wzmiankę - byłbym wdzięczny. 
Wczoraj tylko aktualizowałem biosa, program do touchpada, sterowniki do karty graficznej dedykowanej i zintegrowanej (HD 630).

Mam obecnie 3 gry zainstalowane:
- GTA V (steam)
- World Of Tanks Blitz (steam)
- Mount & Blade: Warband (gog.com)

- Ustawiając w GTA wysokie, bardzo wysokie \ 1080p - mam spadki FPS do około 30, przy jednoczesnym zachowaniu ~ 50, 55 stopni na GPU i ~ 70, 73 stopni na CPU.
Po obniżeniu detali - wzrasta płynność, jednak temperatury nie przekraczają wyżej określonych wartości.
Jadąc szybciej przez miasto - jest problem z doczytywaniem tekstur. Gra łapie laga na pół sekundy i gra się dalej. Gdzieś czytałem, żeby w menedżerze zadań ustawić wysoki priorytet.
Jest jednak jakiś sposób, żeby zrobić to raz, zapisać do pliku i nie powtarzać tej operacji? Jest lekki kłopot, bo gier z zasobu steam chyba nie można edytować :/
Temperatury bardzo mnie cieszą. Jednak mam obawy, bo wolałbym sam sterować wydajnością laptopa.
- To samo tyczy się Mount & Blade; Nie ustawię na max, bo spadki będą.
- W WoT Blitz - nie ma problemów, gra działa nawet na 10 letnich komputerach (domyślnie przeznaczona do tabletów i smartfonów).

Czy wpływ na wydajność może mieć kwestia podłączenia zewnętrznego monitora i rozdzielenie mocy (dobrze rozumiem?) na dwa ekrany?
Poza tym czuję, że na dodatkowym monitorze mam ... laga. Z opóźnieniem zaznacza mi jakiś tekst, czy usuwa zawartość tekstową. Nie jest to duże opóźnienie, ale jednak odczuwalne.

Edited by SwitchBlade