Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Puxerek

Czym kierować się przy wyborze laptopa?

Polecane posty

Cześć
Mam kilka pytań w kwestii laptopów, a właściwie pytań o to czym się kierować przy wyborze. 

Sytuacja wyglada tak, że każdy model na multum opcji do wyboru, w tej mozesz mieć 8 GB ramu a w drugiej 16 ale za to tylko jeden dysk.

Mam do wydania ok. 4000 zł więc niestety muszę wybrać cos kosztem czegoś. 

Jaka jest optymalna ilość GB ramu? 8,12,16?

Warto wziąć dodatkowy dysk SSD? Jesli tak to do czego jest przydatny?

Jaka karta graficzna? Gdzieś wyczytałem że czasami jest lepsze 3gb niż 4 bo jakas karta działa szybciej a jakaś wolniej

Szukając samemu zauważyłem lalkowym okiem, że w stosunku ceny do jakości  najlepiej wypada HP Omen (konieczny 1tb dysku i system win 10home)

 

Znalazłem takie dwie oferty:
https://www.morele.net/laptop-hewlett-packard-omen-15-ce013nw-2nm93ea-12-gb-ram-1tb-hdd-windows-10-home-pl-1145007/
https://www.x-kom.pl/p/357911-notebook-laptop-156-hp-omen-i5-7300hq-16gb-2561000-win10-gtx1050.html
 

Ten drugi HP z x-komu ma lepsze parametry i jest tańszy, ale jednak wygląda trochę inaczej
Czy mógłby mi ktoś powiedzieć dlaczego i czy warto (bądż nie) wziąć jednak ten drugi?
Z tego co zauważyłem to oprócz braku drugiego dysku oraz mniejszej ilości ramu ten HP z morele ma wejście na nowy typ usb oraz inny wygląd(nie zależy mi na tym) czy czymś innym się jeszcze różnią?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciezko zebys kupil starszy model, skoro tak jak napisal MT i zgodnie z informacja na stronie sklepu ten model jest juz niedostepny...

Co do parametrow lapka, to zalezy do czego bedziesz go wykorzystywac. Dysk SSD przydaje sie jako partycja systemowa i dla najczesciej uzywanych aplikacji, po prostu uruchamiaja sie troche szybciej niz w przypadku korzystania z HDD. 8GB RAM to obecnie standard, jesli myslec przyszlosciowo, to wsadzenie wiekszej pamieci nie zaszkodzi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...