Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ravveen

Opowiadanie 11-latka

Polecane posty

Hej, siostrzeniec (5 klasa podstawówki) musiał w ramach pracy domowej na j. polski napisać opowiadanie na dowolny temat. Trochę mu to zajęło, po czym pochwalił się takim dziełem i uznałem, że warto to tutaj wrzucić (tak, młody jest fanem Warframe). Zaznaczam, że nie wprowadzałem żadnych poprawek, treść oryginalna.

 

Rok 5017

Budze się w dziwnej kapsule która się otwiera.W głowie słyszę głos: ,,obudź się Tenno".

Wstaję, wszystko mnie boli, nie wiem gdzie jestem i znowu słysze ten głos:

,, Wiem że jesteś zdziwiony i obolały ale masz misje... misje którą wykonywali i wykonują Tenno"

-,,Tenno?"- spytałem.

-Tak, , legendarni wojownicy, jesteś jednym z nich.

-A ty?

-Ja jestem Lotus, twoja przewodniczka

-Ok... a co mam robić

-Idź przed siebie

Po pięciu minutach drogi widzę trzy humanoidalne postacie dwóch mężczyzn i jedną kobietę. ,,To warframe'y excalibur, volt i mag, wybierz jeden a będzie on twój". Zastanawiam się chwile...

-Można by ich jakoś scharakteryzować?-pytam

-Tak, excalibur to warframe skupiony na ataku. Szarża, oślepienie, oszczepy i miecz światła to jego zdolności, volt to warframe pomagający innym Tenno[...]

-biore excalibura-odpowiedziałem

-Dlaczego?, nawet nic nie powiedziałam o volcie

-Bo wole atakować.

-Dobrze...

Nagle excalibur znika i pojawia się na mnie. Od razu na plecach pojawił mi się karabin i krótka katana ,,Czy ten zestaw jest odpowiedni?".Kiwam głową że się zgadzam i w jednej chwili znikają volt i mag a pojawia się  most do miejsca z  około 20 postaciami.

-Teraz przetestuj swój arsenał na grinner -powiedziała Lotus

Biegnę na most i niszczę ich wszystkich. ,,Teraz uciekaj do punktu na e-mapie''

Przedostaję sie przez gałęzie, krzewy i jestem na miejscu, nadlatuje statek, otwierają sie drzwi, wchodzę tam i nagle :

-OPERATORZE!!!

-Kto mówi?-pytam

-Ordis-odpowiada głos

-Ordis?

-Tak, jestem statkiem a dokładnie oprogramowaniem:O.R.D.I.S

-Możesz mi powiedzieć co teraz Ordis?

- Teraz przygoda...

         Po trzech miesiącach:

-Operatorze Kapitan Vor atakuje!

- Kim jest Vor?

-Największym bandziorem galaktyki!

-Dobrze szykuje rhino (innego warframe'a) i lecimy!

Lot na Bazar Maro (miejsce które atakuje Vor) zajął nam jakieś 10 minut. Jak tam byliśmy ani śladu Vora, poczekaliśmy chwile i nagle wchodzi mężczyzna w stroju podobnym do tego grinner i mówi: ,,Mieszkańcy, zgromnadzeni i Tenno dziś powstaje królestwo Vora!''. Nagle pojawia się kilku innych Tenno i rozpoczyna się kolejna misja.

 Ciąg dalszy nastąpi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...