Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lemposz

Nowe Ram i Zasilacz (czy stare ograniczają komputer?)

Polecane posty

Witam,

Mam ostatnimi czasy problem z PC, mianowicie resetuje się notorycznie z niewiadomych przyczyn, sądzę że to zasilacz wiec chyba kupie nowy.

Co do tematu, mój pc:

R9 380 4GB

I5 3570

4gb ram ddr3 1333

Zasilacz SPC deus g1 500W

 

Czy to, że zasilacz ma 500W i mam tylko 4GB ramu może wpływać na wydajność w grach, tzn. Jestem świadom że 4GB ram może i to znacznie ale czy jest możliwość aby 500W zasilacz ograniczał wydajność podzespołów? 

Pozostaje ostarnia kwestia, jakie Ram dokupić oraz jaki zasilacz do 150-200zł?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz o ile sprawny to nie ogranicza wydajności, 500W do tego zestawu spokojnie wystarcza. Natomiast być może coś się w zasilaczu uszkodziło i nie daje stabilnego zasilania, Deusy specjalnie udane nie były na dłuższą metę. Najlepiej byłoby jednak podpiąć jakiś inny porządny zasilacz i sprawdzić, czy to na pewno wina zasilacza, bo problem może leżeć gdzie indziej.

RAM kup po prostu identyczny - szybszy nie ma sensu bo i tak zwolni do parametrów obecnego.

Zasilacz, np. https://www.x-kom.pl/p/364861-zasilacz-do-komputera-silentiumpc-500w-vero-l2-bronze.html - co prawda możesz mieć uraz do SilentiumPC po tym Deusie, no ale niczego ciekawszego w tym budżecie się nie wyczaruje, a Vero zdaje się być pozbawiony większych wad, w przeciwieństwie do Deusa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kostka podlinkowana przez Diriana będzie całkiem rozsądnym wyborem - nawet jeżeli 2x4GB mogłyby być ciut szybsze, to jednak głupio pozbawiać się możliwości dalszej rozbudowy pamięci, a wyżej taktowane kostki nie wchodzą w grę ze względu na chipset płyty. Inna sprawa, że chyba rozsądniej byłoby zacząć od zlokalizowania źródła resetów, bo a nuż problemem jest np. płyta główna...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety póki co nie mam jak sprawdzić innym zasilaczem, jest jakiś inny sposób na sprawdzenie tego? Zasilacz jak i MoBa mają ponad 5 lat.

Zauważyłem też, że czym więcej podłączonych urządzeń do listwy tym częściej się resetuje, ba, nawet nie chce się w pełni włączyć jak mam calą listwę zajetą. Z kolei jak podłączony tylko pc i monitor to jakoś daje rade ( Listwa nówka przepięciowa wiec raczej nie w niej kłopot)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...