Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jini3

Nowy PC wyje od momentu uruchomienia.

Polecane posty

Witam. Nowy PC po dwóch dniach zaczął wyć jak opętany. Podczas pierwszych dwóch dni pracy, w ciągu których były odpalane na nim wymagające gry, zachowywał się zupełnie normalnie - praca zupełnie cichutka (w pokoju słyszalny był jedynie głośnik subwoofer). Jednego wieczora (na PC była wtedy uruchomiona jedynie przeglądarka) z drugiego pokoju usłyszałem bardzo głośny ryk (przypominający w pewnym stopniu nawet rzężenie traktora). Okazało się, że był to właśnie komputer. Fakt, że w tym jednym (pierwszym) momencie rzeczony dźwięk był najintensywniejszy, jednak mimo jego późniejszego osłabnięcia, PC nie pracował już potem tak cicho jak na samym początku. Po odesłaniu do reklamacji otrzymałem diagnozę, która mówiła, iż "powodem SPORADYCZNIE wydobywających się dźwięków są piszczące cewki karty graficznej, których to producent zastrzegł brak możliwości wymiany w ramach gwarancji". Poczytałem i z tego co widziałem, to ludzie mający problemy z piszczącymi cewkami karty graficznej, nienormalne dźwięki zaczynają słyszeć dopiero przy 80-90 FPS-ach itp. U mnie natomiast, sytuacja ma miejsce dokładnie od momentu naciśnięcia przycisku POWER, aż do całkowitego wyłączenia komputera. Ów PC wymieniam na nowy, chciałbym jednak dowiedzieć się, czy przyczyną takiego stanu rzeczy jest istotnie diagnoza podana przez serwis, czy być może coś innego. Z góry dziękuję za wszelką pomoc. Pozdrawiam.

P.S. W załączeniu link z filmikiem obrazującym zachowanie (dźwięk) komputera. W rzeczywistości wydawany dźwięk jest dużo głośniejszy niż na filmie.

https://www.youtube.com/watch?v=JMvNgKWtvnc&feature=youtu.be

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...