Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bubble

Upgrade komputera do 800/900

Polecane posty

Siemanko chciałbym trochę ulepszyć swoj stary komputer. 
W grę wchodzą części używane jako że nie mam pokaźnego budżetu.
Komputer służy głównie do grania w lola więc nie wymagam nie wiadomo czego.
Mój komputer:
-no name obudowa
-zasilacz no name jakiś whitEnergy 350 w
- płyta główna gigabyte ga-78lmt
- goodram 8gb
- grafika zintegrowana
- procesor AMD FX 4300 quadcore 3816
- brak napędu więc przydałby się xd
dysk twardy jest xd 

Dodam że mam dosyć nietypowy problem ponieważ procesor znacznie się grzeje co prowadzi do frezzow nie wiem czy to zasilacz czy może stockowe chłodzenie czy pasta termoprzewodząca do wymiany

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak ma być po taniości, to zasilacz Vero L2 500W (~ 180 zł).

Do tego jak skombinujesz monitor z cyfrowym złączem (sama płaskość nie wystarczy, musi być odpowiednie złącze, bo obecne karty nie obsługują analogowego D-Suba nawet przez przejściówkę, a konwertery to takie sobie rozwiązanie), to wtedy można wrzucić kartę pokroju np. RX 560 - https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-rx-560-gaming-oc-2gb-gddr5-128-bit-dvi-d-hdmi-displayport-box-gv-rx560gaming-oc-2gd-1292555/ - do LOL-a wystarczy.

Więcej chyba nie ma co szaleć, bo trzeba by zmienić procesor, a przy tej płycie głównej za wiele się nie zdziała (niby można wsadzić wyższy model FX, ale słaba sekcja zasilania do tego zbytnio nie zachęca, a i nadal będzie to dość nieporywająca wydajnościowo opcja).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z temperaturami ? Bo procesor strasznie się grzeje i freezuje się czasami, to może być wina tego zasilacza no name? 
Może dobrym pomysłem jest inwestycja w używanego GTX 570 ? Tam nie ma problemów z dsubem przez przejściówkę, a sama karta do tej pory daje nawet radę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiałbym bardziej, że chlodzenie nie wyrabia, ew. może pasta się zestarzała lub wyschła - czyściłeś chłodzenie i zmieniałeś pastę?

GTX 570 to już taki staroć, że raczej nie kupowałbym tak wiekowych kart. Jak chcesz używkę co ruszy z D-Subem przez przejściówkę, to szukałbym GTX 950 czy nawet GTX 750 Ti od biedy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...